
Archív
Fotó: Pinti Attila
A közelgő havazás és havas eső miatt sárga jelzésű figyelmeztetést bocsátott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Erdély keleti és nyugati részében.
2018. november 18., 16:242018. november 18., 16:24
2018. november 18., 16:252018. november 18., 16:25
A Hargita, Kovászna, Brassó és Szeben megyét teljesen, valamint részben Fehér, Hunyad és Krassó-Szörény megyéket érintő figyelmeztetés vasárnap estétől érvényes, és – jelen állás szerint – hétfőn késő estig tart. A meteorológiai szolgálat honlapján közölt tájékoztatás szerint hétfőn az érintett területeken kiadós csapadékra – hóra, havas esőre, esőre – kell számítani, több helyen pedig
Emellett a szél is felerősödik. A sárga jelzésű figyelmeztetés egyébként az ország déli és keleti részében is érvényes. A meteorológusok előrejelzése szerint Erdély területén a következő időszakban 2–3 Celsius-fok lesz a nappali átlaghőmérséklet, míg éjszaka mínusz 4–5 fokra hűl le a levegő.
Bizonyos szempontból még jól is jön a mezőgazdaságban a forró, száraz időjárás, hiszen zajlik az őszi búza aratása. A gazdálkodók számára nem a hőhullám okozza a legnagyobb fejfájást, hanem egy egészen más jelenség, amivel nem számoltak.
Feszültséget okoz a közköltségek elmaradása és az italozásból fakadó agresszió a székelyudvarhelyi szociális tömbházakban, miközben a városvezetés javításokat végeztet a Cekend-bejáratnál és a Budvár utcában.
A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy a parlament jövő kedden válassza meg az új köztársasági elnököt.
A képviselőház plénuma szerdán módosításokkal elfogadta a biológiai sokféleség megőrzésére vonatkozó 2026-2030-as stratégiát és cselekvési tervet jóváhagyó törvénytervezetet.
Mintegy húsz nappal ezelőtt, amikor legutóbb hírt adtunk róluk, a székely világjárók éppen Ázsia kapuja felé közeledtek. Azóta eljutottak a Bajkál-tóhoz, továbbá Mongólia fővárosába, Ulánbátorba, jelenleg Dzsingisz kán hajdani székhelyén pihennek.
Drónmaradványokat találtak szerda délután a Fekete-tengerben, a mamaiai napozóövezet közelében.
A Hargita megyei közlekedési rendőrök is csatlakoztak a ROADPOL – SPEED európai közlekedésbiztonsági akcióhoz. Az augusztus 3-tól augusztus 9-ig tartó ellenőrzés-sorozat célja a gyorshajtás visszaszorítása és a súlyos közúti balesetek megelőzése.
Összesen 26 sürgősségi esetet kezeltek a Hargita megyei hivatásos tűzoltók a hét első két napján. Elsősegélyt nyújtottak, tűzhöz és balesethez vonultak ki, valamint medvék megjelenése miatt is figyelmeztették a lakosságot.
A képviselőház szerdán döntő házként a szenátus által megszavazott formában, tehát a Szociáldemokrata Párt (PSD) módosító indítványával együtt fogadta el az energiaágazat dekarbonizációjáról szóló törvénytervezetet.
Nicușor Dan államfő szerdán a Facebook-oldalán bejelentette, hogy élettársával együtt úgy döntött: közzéteszik az elnöki hivatal honlapján Mirabela Grădinaru vagyon- és érdekeltségi nyilatkozatát.
szóljon hozzá!