Hirdetés
Hirdetés

Sok jó ember segített abban, hogy újra tető legyen a tűzkárosult férfi feje fölött

Szilveszter előtt néhány nappal maradt otthon nélkül az édesapa •  Fotó: Aczél Csaba személyes archívuma

Szilveszter előtt néhány nappal maradt otthon nélkül az édesapa

Fotó: Aczél Csaba személyes archívuma

Még pár hónap, és végre hazatérhet Aczél Csaba, akinek háza szilveszter előtt néhány nappal vált lakhatatlanná egy tűzeset következtében. A torjai férfit erős közösség támogatta végig ezen a nehéz, ugyanakkor tanulságos időszakon.

Farkas Orsolya

2026. május 10., 18:562026. május 10., 18:56

Aczél Csaba élete fenekestül felfordult tavaly év végén. December 27-én este egy ismerősével beszélgetett a nappalijában, amikor hirtelen elment az áram. Ekkor a férfi kiment a ház elé, hogy ellenőrizze, máshol is megszakadt-e az áramszolgáltatás, de amint kiért, egy hatalmas robbanást hallott, és máris lángba borult a ház.

Hirdetés

A tetőtér megsemmisült, beleértve a kislánya szobáját is, de a ház földszintje is lakhatatlanná vált az oltás következtében. A tűz valószínűleg az egyik szoba kandallójából indult.

Jó szándékú emberek nélkül nem sikerült volna

A férfi elmondása szerint a szerencsétlenséget követő napokban, hetekben rengetegen melléálltak. Magánemberek, vállalkozók, nemcsak Torjáról, hanem a környező településekről, sőt a határon túlról is. Öt hónappal a tűz után az építkezés lendületet vett: újraépült a tetőtér, új cserepek és csatorna került a házra. Ami ennél is fontosabb, hogy új, a korábbinál minőségibb fűtésrendszer került a házba. Tudatosan fordított erre nagyobb összeget, mert a történtek rávilágítottak arra, hogy a biztonság a legfontosabb. Mint fogalmazott,

most már sokkal nagyobb figyelmet szán a megelőzésre, a megfelelő kéményrendszerre, és annak karbantartására.

Az építkezés nagyon sok pénzbe kerül, és bár a költségek egy részét sikerült saját megtakarításokból fedezni, a közösség segítsége nélkül nem sikerült volna ilyen tempóban haladni a munkával.

Három héttel ezelőtt így nézett ki a szeretett otthon •  Fotó: Aczél Csaba személyes archívuma Galéria

Három héttel ezelőtt így nézett ki a szeretett otthon

Fotó: Aczél Csaba személyes archívuma

„Nem tudom eléggé megköszönni az embereknek. Segítettek rokonok, barátok, szomszédok, ismerősök itthonról és külföldről is. Ez is adott egy motivációt, hogy ne adjam fel, mert

Idézet
akkora erőt adtak, hogy az hihetetlen”

– nyilatkozott a Székelyhonnak Aczél Csaba. Szerinte a siker mögött csodálatra méltó összefogás áll: a közösségi médiában meghirdetett adománygyűjtés és a portálunkon megjelent cikk messzire vitte a hírt, az emberek pedig gyorsan cselekedtek. Nehéz időkben is pénzükkel, idejükkel és erejükkel támogatták a kezdeményezést, hogy egy bajba jutott embertársuk ne maradjon magára.

Újra tető fedi a házat. Aczél Csaba minden embernek köszönetet mond, aki ebben az időszakban mellette volt és van •  Fotó: Aczél Csaba személyes archívuma Galéria

Újra tető fedi a házat. Aczél Csaba minden embernek köszönetet mond, aki ebben az időszakban mellette volt és van

Fotó: Aczél Csaba személyes archívuma

Most, hogy a tető a helyére került, elkezdték a belső munkálatokat is, egy szoba mennyezete már elkészült. Ha minden jól megy, akkor nyár közepére, legkésőbb végére a földszintet lakhatóvá teszik, és végre vissza tud költözni az ideiglenes lakhelyéről a saját otthonába.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 10., szerda

Bemutatkoznak a sepsiszentgyörgyi felsőfokú művészképzés végzős hallgatói

Első alkalommal nyílik lehetőség arra, hogy a sepsiszentgyörgyi művészképzés végzős hallgatói a nagyközönség előtt is bemutatkozzanak. A Diploma című kiállítás a város első egyetemi szintű képzőművészeti képzésének eredményeibe enged betekintést.

Bemutatkoznak a sepsiszentgyörgyi felsőfokú művészképzés végzős hallgatói
Hirdetés
2026. június 10., szerda

Nyíltan bírálják az országos vezetést, új platformot alakítottak az EMSZ-ben

Megalakította a Polgári Kört az EMSZ-en belül a székelyföldi tagság egy része, amely régóta konfliktusos viszonyban van az országos vezetéssel. A kezdeményezők szerint az új platform célja a nemzeti oldal megújítása és a közösségi érdekek képviselete.

Nyíltan bírálják az országos vezetést, új platformot alakítottak az EMSZ-ben
2026. június 10., szerda

Vaddisznót nevelt az udvarán egy háromszéki férfi, eljárás indult ellene

Két hónapos nőstény vaddisznót találtak a rendőrök egy 43 éves Kovászna megyei férfi otthonában kedden, orvvadászat gyanúja miatt indult büntetőeljárás. A helyszínen nagy mennyiségű szemét égetésének nyomait is felfedezték, ez szintén büntetendő.

Vaddisznót nevelt az udvarán egy háromszéki férfi, eljárás indult ellene
2026. június 10., szerda

Jubileumi néptánctalálkozót tartanak a Perkőn

Huszadik alkalommal gyűlnek össze a gyermek- és ifjúsági néptáncegyüttesek Kézdiszentlélek búcsújáró hegyén, a XX. Perkő – Gyermek- és Ifjúsági Néptáncegyüttesek Találkozóján.

Jubileumi néptánctalálkozót tartanak a Perkőn
Hirdetés
2026. június 09., kedd

A lexikális ismeretek mellett ezt is fontos lenne tanítani az iskolás gyerekeknek

Sepsiszentgyörgyi, szegedi és temerini diákokat és pedagógusokat kapcsol össze egy újonnan induló mobilitási projekt. A cél az, hogy a hetedikes és nyolcadikos gyerekek a lexikális tudás mellett az érzelmi intelligenciájukat fejlesszék.

A lexikális ismeretek mellett ezt is fontos lenne tanítani az iskolás gyerekeknek
2026. június 09., kedd

Egyelőre nem tért vissza a medve a sepsiszentgyörgyi tó közelébe

Néhány napja nagyvad jelenléte miatt riasztották a lakókat Sepsiszentgyörgyön és környékén. A medvét az Állomás negyedi tó zónájában, az Olt túloldalán látták.

Egyelőre nem tért vissza a medve a sepsiszentgyörgyi tó közelébe
2026. június 09., kedd

Előleget kértek, majd árat emeltek: csalással gyanúsított építőipari vállalkozókra csaptak le

Házkutatásokat tartottak Galac megyében három, adócsalással és csalással gyanúsított személynél, akiket a Kovászna megyei rendőrség nyomozói állítottak elő.

Előleget kértek, majd árat emeltek: csalással gyanúsított építőipari vállalkozókra csaptak le
Hirdetés
2026. június 09., kedd

Lányok, akik tizenévesen válnak anyává, és kisbabák, akikről már a születésükkor lemondanak

Kevesebb újszülöttet hagytak a kórházban, de még mindig sok a kiskorú anya – derül ki a háromszéki szociális ellátási és gyermekvédelmi igazgatóság kimutatásából. Öt olyan lányt vettek nyilvántartásba, akik mindössze tizenhárom évesen váltak anyává.

Lányok, akik tizenévesen válnak anyává, és kisbabák, akikről már a születésükkor lemondanak
2026. június 09., kedd

Címerművészeti kiállítás nyílik Baróton

Keöpeczi Sebestyén József munkásságát bemutató kiállítás nyílik június 10-én az Erdővidék Múzeumában, a címertan világnapjához kapcsolódva.

Címerművészeti kiállítás nyílik Baróton
2026. június 08., hétfő

Hydrokov: hálózati ivóvízből tilos öntözni, medencét feltölteni

Hiába hullott az elmúlt időszakban bőségesnek tűnő csapadék, ez mesze nem elég. A kánikulák még be sem köszöntöttek, a Hydrokov máris figyelmezteti a háromszéki fogyasztókat, ne használják öntözésre, medencék föltöltésére a hálózati ivóvizet.

Hydrokov: hálózati ivóvízből tilos öntözni, medencét feltölteni
Hirdetés