Több mint száz álláskereső vett részt a héten szervezett munkabörzén, melyet az LRO nadrággyár kérésére rendeztek. Pénteken a faipari tapasztalattal rendelkezők számára szerveznek hasonló találkozót a vállalkozókkal.
2014. január 30., 14:222014. január 30., 14:22
A megyei munkaerő-foglalkoztatási hivatal az LRO nadrággyár vezetőjének, Keresztes Zoltánnak a kérésére szervezte meg a börzét és mintegy száz, a szakmában korábban dolgozó nőt hívtak meg rá. A börzére a közeli településeken élőket is várták, és bár előzetesen húsz munkatársat keresett a gyár, végül 38 személyt választottak ki próbamunkára, és egy személyt helyben alkalmaztak – tájékoztatott Kelemen Tibor, a munkaügyi felügyelőség igazgatója.
A próbamunka a hét folyamán is zajlik, jövő héttől pedig kiválasztják azokat, akiket hosszú távra alkalmaz a konfekciógyár. Az LRO cégnek jelenleg 250 munkatársa van, és mintegy 1200 női illetve férfi nadrágot varrnak naponta. A munkaügyi ügynökég és a nadrággyár közös projektben is gondolkozik a jövőben, amely révén a munkások számára tartanának szakmai képzéseket – tette hozzá az igazgató.
Kelemen Tibor azt is elmondta, január 31-én, pénteken, a munkaerő-foglalkoztatási hivatal székhelyén a faipari tapasztalatokkal rendelkezők számára szerveznek börzét az illyefalvi Fenestela 68 vállalkozás kérésére. A nyílászárókat gyártó társaság negyven új munkatársat alkalmazna a közeljövőben.
Miután korrupciós váddal akarták kivonni a politikai életből, Markó Attila jogász, kisebbségi államtitkár 2014-ben a pár négyzetméteres cella helyett a 93 ezer négyzetkilométeres anyaországot választotta fogsága helyszínéül –101 hónapig.
„Az élet értelmét nem lehet készen kapni. Azt meg kell teremteni: munkával, hűséggel, szeretettel.” Dr. Mucsi Mihály, Kézdivásárhely legújabb Pro Urbe díjasa pontosan ezt tette – hangzott el péntek délután a Vigadó dísztermében.
Kézműves vásárral, tartalmas előadásokkal, ifjúsági térrel, gyermekprogramokkal, helyi ízekkel, emlékezetes koncertekkel várja a városlakókat és az idelátogatókat Kézdivásárhely legnagyobb közösségi eseménye, a Sokadalom. Óriáskerék viszont nem lesz.
Új programot vezet be az elszigetelődött, beteg idősek és a fogyatékkal élők számára a sepsiszentgyörgyi önkormányzat: egy olyan digitális eszköz beszerzését és használatát támogatják, amely baj esetén riasztja az illetékeseket.
Újra sokszínű kínálattal várja a Sepsi Classic fesztivál a komolyzene kedvelőit Sepsiszentgyörgyön július 10–13. között. Hallhatjuk Miklósa Erika operaénekest és Szamosi Szabolcs orgonaművészt, valamint a nemzetközi hírnév sok fiatal várományosát.
Sepsiszentgyörgy utcáin és parkjaiban napok óta nagyszámú lepke rajzik, ami a lakosság körében is feltűnést keltett. A hársfákon, rózsákon és levendulákon tömegesen megjelenő rovarokat gamma bagolylepkének azonosították.
Ideiglenes közlekedési korlátozások lesznek Sepsiszentgyörgyön, csütörtökön a Román Zászló Napjára szervezett ünnepség ideje alatt – tájékoztat közleményében a helyi rendőrség.
A Székely Vágta döntőjében történt balszerencsés események, két versenyző esése és az egyik ló tragikus lábtörése nem teszik szükségessé a szabályzat módosítását – tájékoztatták lapunkat a szervezők, hangsúlyozva, hogy minden teljesen szabályosan történt.
Háromszáz embert kellett kimenekíteni és több mint 200 háztartást öntött el a víz kisebb-nagyobb mértékben – hangzott el azon az összesítőn, ahol megtudhattuk, hogy a polgármesterek nem igazán szoktak részt venni a katasztrófavédelmi felkészítőkön.
Útlezárásokra kell számítani Kézdivásárhelyen a városnapok miatt szerdától a rendezvény idején – értesíti a városlakókat a polgármesteri hivatal Facebook-oldalán.
szóljon hozzá!