Mégsem sportcsarnokban érettségiztetnek

Az előzetes aggodalmak ellenére sikerült bekönyörögni a tanárokat az érettségi vizsga írásbeli szakaszának felügyeletére, de a legutolsó percben, hétfő reggel teltek be teljesen az üres helyek Háromszéken – tájékoztatott Farkas Csaba szaktanfelügyelő.

Szabó Enikő

2014. június 30., 14:282014. június 30., 14:28

Összesen 399 pedagógusra volt szükség az érettségi vizsga előírásszerű lebonyolításához, és hétfő reggelre sikerült mozgósítani a kellő számú személyzetet. A pedagógusok javító és felügyelő tanárként, illetve a megyei bizottság tagjaiként kellett tevékenykedjek már a román nyelv és irodalom írásbelin.

A felvigyázói helyekre kijelölt határidőig Kovászna megyében csak 60 személy jelentkezett. „ A többi pedagógust komoly meggyőző munkával tudtuk csak rávenni, hogy vállalják a felügyelést” – közölte portálunkkal Farkas Csaba. Hozzátette, ha a helyzet változatlan maradt volna, sportcsarnokokban kényszerültek volna lebonyolítani az írásbeli vizsgákat. Mint már arról beszámoltunk a szakemberek szerint ennek oka nem csupán az, hogy a tanárok keveslik az ezért járó juttatást, hanem az is, hogy nagy nyomás nehezedik rájuk, a túlzottan nagy felelősség miatt. Nemrégiben Nagy Gábor a Szabad Tanügyi Szakszervezek Szövetségének helyi vezetője, hangsúlyozta, hogy egy országos jelenségről van szó.

Bár ígéretet kaptak a tanárok a vizsgáztatási és felügyelői díjszabás módosítására, ez csak egy jelképes emelés – fűzte hozzá Farkas Csaba, aki szerint 100 százalékos emeléssel már mozgósíthatóbbak lettek volna a pedagógusok.

A szaktanfelügyelő portálunknak elmondta, hogy Kovászna megyében az idén 1800 végzőst tartanak nyilván közülük közel ötszáz nem jelentkezett a megmérettetésre. Az 1529 érettségiző vizsgáit öt vizsgaközpontban és három alközpontban bonyolítják le, a javítást pedig a megyeszékhelyen végzik.

Eddig egyébként egyetlen diákot kaptak puskázáson, a hétfői román nyelv és irodalom írásbeli vizsgán. Őt a vizsgaszabályzat értelmében kizárták.

szóljon hozzá! Hozzászólások

A rovat további cikkei

2026. január 01., csütörtök

Megszületett 2026 első sepsiszentgyörgyi babája

Kisfiú született elsőként 2026-ban a Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórházban. Demeter Szebasztian az újév reggelén látta meg a napvilágot.

Megszületett 2026 első sepsiszentgyörgyi babája
Megszületett 2026 első sepsiszentgyörgyi babája
2026. január 01., csütörtök

Megszületett 2026 első sepsiszentgyörgyi babája

Hirdetés
2025. december 29., hétfő

Sürgősségi esetek karácsony alatt Sepsiszentgyörgyön

A legtöbben belgyógyászati problémák miatt kértek orvosi segítséget a karácsonyi napokban a sepsiszentgyörgyi Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórházban, de jócskán voltak gyermekgyógyászati, ortopédiai és neurológiai esetek is.

Sürgősségi esetek karácsony alatt Sepsiszentgyörgyön
2025. december 29., hétfő

Nem marad el az áremelés, de tűrhető a mértéke

A hulladék elszállításáért is többet kell majd fizetni januártól Háromszéken. Megtudtuk az áremelés mértékét a TEGA Rt-nél.

Nem marad el az áremelés, de tűrhető a mértéke
2025. december 28., vasárnap

Hatékonyabb segítségnyújtás a bajba jutott gyerekeknek

Mobilcsapatot hoz létre a háromszéki szociális ellátási és gyermekvédelmi igazgatóság azzal a céllal, hogy hatékonyabban válaszoljon az elhanyagolt, bántalmazott gyerekekről szóló bejelentésekre. A szolgáltatást a 119-es hívószámmal kapcsolják össze.

Hatékonyabb segítségnyújtás a bajba jutott gyerekeknek
Hirdetés
2025. december 28., vasárnap

Háromszázzal több család jut vezetékes vízhez Kovásznán

Bár az utcafelásások, ideiglenes forgalomkorlátozások, az ivóvíz-szolgáltatás akadozása idén okozott bosszúságot Kovászna város lakóinak, az mindenképp jó hír, több mint háromszáz új háztartás csatlakozhat a vízhálózathoz.

Háromszázzal több család jut vezetékes vízhez Kovásznán
2025. december 24., szerda

Ünnepek biztonságban: ezekre figyelmeztetnek a tűzoltók

Az ünnepi időszak idején megnő a tűzesetek és más veszélyhelyzetek kockázata, ezért a Kovászna megyei katasztrófavédelem a szálláshelyeken és az otthoni karácsonyi díszítés során betartandó legfontosabb biztonsági szabályokra hívja fel a figyelmet.

Ünnepek biztonságban: ezekre figyelmeztetnek a tűzoltók
2025. december 23., kedd

Sepsiszentgyörgyi diákok, akik kiérdemelték a város elismerését

A Székely Mikó Kollégium és a Mikes Kelemen Elméleti Líceum öt diákjának teljesítményét díjazta Sepsiszentgyörgy városi tanácsa karácsony előtti utolsó ülésén. Antal Árpád polgármester a tanácsülés végén röviden értékelte az idei évet is.

Sepsiszentgyörgyi diákok, akik kiérdemelték a város elismerését
Hirdetés
2025. december 23., kedd

Ígéretekkel tele a padlás, tartós megoldásra van szükség az árvízproblémák kezelésére

Az összehangolt munkának köszönhetően a korábbinál gyorsabban tudtak beavatkozni a tavaszi árvízkor, a hosszú távú cél azonban a megelőzés lenne. Kovászna megye prefektusa ezért megvalósíthatósági tanulmány elkészítését kéri a vízügyi igazgatóságtól.

Ígéretekkel tele a padlás, tartós megoldásra van szükség az árvízproblémák kezelésére
2025. december 22., hétfő

Ittasan, jogosítvány nélkül balesetezett, majd elmenekült a helyszínről

Több bűncselekmény miatt is elfogatóparancs volt érvényben a férfi ellen, aki autójával védőkorlátnak ütközött Kézdisárfalván. A fiatalember alkohol hatása alatt, jogosítvány nélkül vezetett, és miután balesetezett, elmenekült a helyszínről.

Ittasan, jogosítvány nélkül balesetezett, majd elmenekült a helyszínről
2025. december 22., hétfő

Egy kisfiú hallásáért tartanak jótékonysági estet

Filmvetítéssel egybekötött jótékonysági estet szervez a kézdivásárhelyi Vigadó Művelődési Központ és a Pittyes 2-es és Gyufa december 23-án 16 és 18 órától az intézmény nagytermében. A cél: segíteni egy hallássérült kisfiún és édesapján.

Egy kisfiú hallásáért tartanak jótékonysági estet
Hirdetés