Folynak a munkálatok a sepsiszentgyörgyi Vadászati Múzeumban. Jelenleg a keszthelyi Helikon Kastélymúzeum szakembercsapata dolgozik a kiállításanyag elhelyezésén. A megnyitást májusra tervezik.
2013. március 04., 11:532013. március 04., 11:53
Kilencven százalékban már megérkeztek a trófeák és az állatok, a tapasztalt keszthelyi szakemberek pedig ezek megfelelő elhelyezésén dolgoznak – tudtuk meg Sztakics Éva alpolgármestertől. A kiállítás anyaga adományokból áll össze, a legnagyobb tételt a sepsiszentgyörgyi Sárkány Árpád, az Országos Vadászati Tanács tagja ajánlotta fel. A 60–70 darabból álló gyűjtemény fele teljes életnagyságú preparátum.
„Spanyolországból és Bukarestből adományba kaptuk a trófeákat, állatpreparátumokat, Sárkány Árpád ingyenesen bocsátotta rendelkezésünkre a gyűjteményét” – hangsúlyozta Sztakics. A tervek szerint az igényesen felújított Bene-házban májusban nyitják meg Székelyföld első vadászati múzeumát, amelyben nem csak trófeákat talál majd a látogató. Az interaktív jellegű múzeumban érintőképernyős rendszer segít majd megismerni a térségben honos vadállatok viselkedését, hangját, nyomát, az alagsorban pedig medvebarlangot is berendeznek. A nyomkövetést is kipróbálhatják a látogatók, és lézerpuskával vadászhatnak a kivetítőn felbukkanó virtuális vadkanra. Emellett lesz egy afrikai szoba is, ahol exotikus vadak trófeáit mutatják be.
A Bene-ház felújítására és a Vadászati Múzeum létrehozására 524 ezer eurós támogatást nyert a városháza.
Főként visszaváltható üvegekre vadászva feszítik fel az okoskonténereket Sepsiszentgyörgyön. A TEGA igazgatója a lakosság segítségét kéri a vandalizmus megfékezésében.
Nagyon sok mozgássérültnek a sepsiszentgyörgyi Máltai Szeretetszolgálat által szervezett nyári tábor jelenti az év egyik kiemelkedő eseményét, ez idén június 29-től július 6-ig zajlott Mikóújfaluban.
Hat település között osztotta szét a Galac megyétől kapott egymillió lej értékű gyorssegélyt hétfői ülésén Kovászna Megye Tanácsa. Bíznak benne, hogy rövidesen az árvíz sújtotta községek fertőtlenítésére igényelt kormánytámogatás is megérkezik.
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesület fennállásának 35. évfordulójára készült dokumentumfilmet, hétfőn 17 órától mutatják be a kovásznai Csoma Emlékközpont és Népfőiskola székházában.
A sepsiszentgyörgyi rendőrséget riasztotta szombaton késő este egy nő, hogy 37 éves fia öngyilkosságot fontolgathat a vasútállomás környékén.
Elérkezett egy nemzedékről nemzedékre testálódott álom megvalósulásának ideje a kovásznai unitárius leányegyházközség számára: széleskörű közösségi összefogásnak köszönhetően saját gyülekezeti otthonuk lett.
Fokozott légköri instabilitásra figyelmeztető elsőfokú (sárga jelzésű) riasztást adtak ki a meteorológusok szombaton az ország tíz megyéjére.
A megszokottól eltérő, misztikus élményben lehet része annak, aki ellátogat a dálnoki búvártóhoz, ahol nem mindennapi kiállítás várja a látogatókat.
Válaszol a gazdák kérésére a Kovászna megyei tanács: segít a gazdálkodóknak abban, hogy nagyobb felületen küzdhessenek meg az egyre gyakoribb aszályos időszakokkal. A cél az, hogy az eddigi 3000 hektárról 8000 hektárra nőjön az öntözhető felület.
Hat szolgálati lakással lesz gazdagabb egy év múlva Kovászna városa, amelyeket az egészségügyben és oktatásban dolgozóknak szánnak. A kivitelezés múlt héten kezdődött el, uniós alapokból finanszírozzák.
szóljon hozzá!