
Fotó: Orbán Orsolya
Könnyű online kereset lehetőségével csalta lépre áldozatát egy internetes szélhámos, aki így több mint 45 ezer lejre tett szert illetéktelenül.
2025. október 02., 20:292025. október 02., 20:29
Huszonhárom házkutatást tartottak egy internetes csalási ügyben csütörtökön az ország 15 megyéjében és Bukarestben a Kovászna megyei rendőrség gazdasági bűnügyeket vizsgáló osztályának munkatársai egy ügyész és az országos rendőr-főkapitányság nyomozóinak irányításával.
A nyomozati anyag szerint 2024 decemberében egy férfi a Telegram üzenetküldő alkalmazáson keresztül lépett kapcsolatba későbbi áldozatával, akinek az eMAG webáruház toborzójaként mutatkozott be, részmunkaidős állást kínálva.
oly módon, hogy a termék oldalán elidőzik 10 másodpercet, kosarába teszi az árut, és ezt egy képernyőmentéssel bizonyítja.
Ezután az áldozat megkapta az állítólagos eladó bankszámlaszámát, ahová el kellett utalnia a termék árát, hogy később egy jutalékkal kiegészítve visszakapja az összeget.
A házkutatások során mobiltelefonokat, bankkártyákat, iratokat és telefonkártyákat foglaltak le, és 22 személyt kísértek be gyanúsítottként kihallgatásra – tájékoztat közleményében a kézdivásárhelyi ügyészség.
Az ügyben csalás vádjával folytatódik a nyomozás.
Sepsiszentgyörgyi, szegedi és temerini diákokat és pedagógusokat kapcsol össze egy újonnan induló mobilitási projekt. A cél az, hogy a hetedikes és nyolcadikos gyerekek a lexikális tudás mellett az érzelmi intelligenciájukat fejlesszék.
Néhány napja nagyvad jelenléte miatt riasztották a lakókat Sepsiszentgyörgyön és környékén. A medvét az Állomás negyedi tó zónájában, az Olt túloldalán látták.
Házkutatásokat tartottak Galac megyében három, adócsalással és csalással gyanúsított személynél, akiket a Kovászna megyei rendőrség nyomozói állítottak elő.
Kevesebb újszülöttet hagytak a kórházban, de még mindig sok a kiskorú anya – derül ki a háromszéki szociális ellátási és gyermekvédelmi igazgatóság kimutatásából. Öt olyan lányt vettek nyilvántartásba, akik mindössze tizenhárom évesen váltak anyává.
Keöpeczi Sebestyén József munkásságát bemutató kiállítás nyílik június 10-én az Erdővidék Múzeumában, a címertan világnapjához kapcsolódva.
Hiába hullott az elmúlt időszakban bőségesnek tűnő csapadék, ez mesze nem elég. A kánikulák még be sem köszöntöttek, a Hydrokov máris figyelmezteti a háromszéki fogyasztókat, ne használják öntözésre, medencék föltöltésére a hálózati ivóvizet.
Van remény rá, hogy visszavezessék a ténylegesen ledolgozott munkaidő utáni adózást – legalábbis a pénzügyi bizottságon átment a javaslat, közölte Miklós Zoltán RMDSZ-es háromszéki parlamenti képviselő.
A használt ruhás kukák kirámolása örökzöld téma Sepsiszentgyörgyön. A lakosság sokszor nehezményezi nemcsak azt, hogy a nekik nem kellő ruhákat szétszórják a fosztogatók, hanem azt is, hogy a helyi rendőrség fellépése elmarad ezekben az esetekben.
Június 8–12. között a hadsereg szárazföldi egységei tartanak hadgyakorlatot a sepsiszentgyörgyi Păiuș-gyakorlótéren.
Minden eddiginél nagyobb nemzetközi érdeklődés övezte a 9. Székelyföldi Grafikai Biennálét: a rendezvény történetében még soha nem válaszolt ennyi alkotó a felhívásra.
szóljon hozzá!