Több vonalon is jogi támadást indított a Kovászna Megyei Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Igazgatóság intézkedései ellen ifjabb Bartha Ferenc és édesapja, a közel két hete lezárt sepsiszentgyörgyi tejautomaták tulajdonosa. Mindketten hatósági túlkapásokra panaszkodnak.
2012. november 07., 16:072012. november 07., 16:07
2012. november 07., 16:242012. november 07., 16:24
Idősebb Bartha Ferenc azzal vádolta a rendőrséget és az igazgatóságot, hogy megfélemlítéssel próbálkoznak. Elmondása szerint kedden lakásán felkereste a rendőrség és az igazgatóság egy-egy képviselője, akik elkérték a fia termelői engedélyét, illetve a tej közvetlen forgalmazására feljogosító, az igazgatóság által kiállított bizonylatot. Az utóbbiakról készült másolatokat a rendőr magával vitte, de egyelőre nem tudni, mi a szándékuk azokkal.
A tejautomaták tulajdonosának édesapja újból rámutatott, az igazgatóság képviselői nem jártak el törvényesen a tejautomaták lezárásánál. Ráadásul a napokban az igazgatóság által említett jogszabályok nem vonatkoznak a Bartha család ifjabb tagjára, ugyanis egy még 2004-ben hatályba lépett rendelet lehetőséget biztosít a termelői engedéllyel rendelkezők számára a közvetlen a tej árusítását, közterületen, igazgatósági jóváhagyással. Ezzel ők rendelkeznek, és nincs tudomásuk arról, hogy ezt a jogszabályt hatálytalanították volna. Bartha úgy látja, hogy a hatóság önkényesen értelmezi a rendeleteket, és veszélybe sodorja a fia egzisztenciáját.
Idősebb Bartha Ferenc hozzátette, hogy a kiszabott 40 ezer lejes bírság ügyében már panaszt tettek a sepsiszentgyörgyi bíróságon, kérve a büntetés semmissé nyilvánítását. Ugyanakkor lejárató jellegűnek minősítette Sikó Barabási Sándornak, az intézmény igazgatójának, illetve az aligazgató Nemes Imrének a tej minőségére vonatkozó kijelentéseit, ami miatt máris csökkent a felvásárlás. Egy elnöki rendelet kibocsátását is kérte a Kovászna Megyei Törvényszéktől, hogy tiltsák meg az intézmény képviselőinek, hogy ilyen jellegű információkat közvetítsenek. Bartha szerint ezek ugyanis hamisak, ugyanis a körzeti állatorvosok már több rendben megvizsgálták a tej minőségét, és nem találtak kifogásolnivalót.
Az apa visszautasította az igazgatóság azon vádját, miszerint nem kezdeményezték a tejautomaták bejegyzését. Idősebb Bartha Ferenc bemutatta az igazoló okiratokat is, az idén februárban leadott kérést, illetve az igazgatóság válaszát is, amelyben hiánypótlást kérnek a bejegyzési dossziéhoz. Azóta nem történt semmi, így a törvény értelmében ők úgy értelmezték, hogy az engedélyezés hallgatólagosan megtörtént.
Bartha ugyanakkor felhívta a figyelmet, felkészültek arra is, hogy az összes jogi fórumot végigjárják a bírság és az igazgatósági intézkedések ügyében.
Az elmúlt hetekben többen a közösségi médiában osztották meg elégedetlenségüket a Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház sürgősségi osztályán tapasztalt ellátással kapcsolatban. A kórház főigazgatója a Székelyhonnak reagált a panaszokra.
A mesemondók missziója kihívásokkal teli, de szükség van rá, talán most leginkább – vallja Bedőházi Beáta. A szakemberrel a közelgő Erdélyi Népmesemondó Találkozó apropóján beszélgettünk az élőszavas mesemondás erejéről.
Tanárt és tanítványt díjaztak az Erdővidéki Közművelődési Napok keretében Baróton. Incze Mózes Munkácsy-díjas festőművészt a város díszpolgárává avatták, egykori tanárát, Rácz Magdát pedig Erdővidék Kultúrájáért Díjjal ismerték el.
Támogatná a helyben maradó orvosokat és gyógyszerészeket a Studium–Prospero Alapítvány: két, teljesen felszerelt szolgálati lakásra hirdetnek pályázatot Sepsiszentgyörgyön, november 15-i beköltözéssel.
Kökösbácsteleken aggódva figyelték a Tatrang szintjének emelkedését, de a folyó végül nem lépett ki a medréből, továbbá a Feketeügy és az Olt hozama sem nőtt jelentősen. Ebben az évben másodjára fenyegette árvíz a falut.
A lakosság segítségét kéri a sepsiszentgyörgyi rendőrség annak a nőnek a megtalálásában, akit azzal gyanúsítanak, hogy egy férfi által elhagyott bankkártyát használt több helyen is Sepsiszentgyörgyön és Brassóban.
Széleskörű rendőrségi akció zajlott csütörtökön többek között Hargita és Kovászna megyében is, egy szervezett bűnözéssel és informatikai hamisítással kapcsolatos ügyben. A hatóságok több mint negyven házkutatást tartottak tíz megyében.
A szervezők érdekfeszítő kiállítást iktattak a 30. Erdővidéki Közművelődési Napok programjába. A jubileumi év keretében október 9-én, csütörtökön 13 órakor a baróti múzeum kertjében nyílik meg a Jókai Háromszéken című emlékkiállítás.
Október 7-én éjjel a Tatrang-folyó vízszintje megemelkedett, a Brassó és Kovászna megyék határán fekvő Kökösbácsteleken áradástól tartanak. A polgármester szerint a legaggasztóbb az, hogy nem tudnak jobban felkészülni az árvízre, mint tavasszal.
A textilgyűjtő kukák kifosztását és tartalmuk széthányását csak a köztisztasági vállalat, a helyi rendőrség és a lakosság összefogásával lehetne megakadályozni. Máthé László, a Tega igazgatója szerint viszont valahol mindig homok kerül a gépezetbe.
szóljon hozzá!