Félmillió lej a sepsiszentgyörgyi cégeknek

•  Fotó: Gecse Noémi

Fotó: Gecse Noémi

Félmillió lejt különített el múlt heti ülésén  a sepsiszentgyörgyi önkormányzat a kis- és közepes vállalkozások által visszapályázható ingatlanadó támogatásra.

Bíró Blanka

2016. április 03., 14:102016. április 03., 14:10

Miklós Zoltán, az RMDSZ-frakció vezetője emlékeztetett, immár negyedik éve működik ez a de minimis támogatási rendszer – a Kovászna megyei Kereskedelmi és Iparkamarával partnerségben lebonyolított program alapján a helyben bejegyzett KKV-k az ingatlan és területadójuk négy évvel ezelőtt 50 százalékkal megemelt többletét kérhetik vissza.

Ezzel a helyi vállalkozókat hozzák előnyösebb helyzetbe, hiszen a máshol bejegyzett, multinacionális cégek szintén emelt adót fizetnek, ám ők nem pályázhatnak. Az idei kiírásra április 11. és október 21. között lehet pályázni, a támogatás feltétele, hogy a cégnek ki kell előre fizetnie teljes évi adóját. Általában minden év elején a költségvetésben 500 ezer lejt különítenek el erre a célra, ám a keret nem szab korlátot a programnak, ha igény van további támogatásra, azt év közben kiegészítik. Minden évben meghirdettek ugyanakkor egy bónuszrendszert is, az idei kiírás, akárcsak a tavalyi, azoknak kedvez, akik átlagon felül megfizetik alkalmazottaikat. Ezzel az irányt jelzik a helyi vállalkozóknak, vagyis hogy a jól fizető állásokat tartják fontosnak a városfejlesztés, a gazdaság szempontjából.

Húsz százalékkal többet kaphat így vissza adójából az a cég, amely legalább hét alkalmazottat foglalkoztat, és 2223 és 2500 lej közötti havi fizetést ad nekik, 50 százalékkal több pénzt igényelhet vissza, akinek  alkalmazottait 2501 és 3000 lej között bért kapnak, a visszatérített adótöbbletet megkétszerezik, ha a cég 3000 lejnél nagyobb fizetést biztosít. Tavaly a pályázók közül mindössze három cég kapott bónuszt, két gyógyszertár és egy termelőegység.

Mintegy négyszáz Sepsiszentgyörgyön bejegyzett vállalkozás élhet ezzel a lehetőséggel, tavaly 85-en nyújtottak be igénylést, olyan cégvezetők is vannak, akik tudatosan nem kérik vissza a befizetett ingatlanadójuk egy részét, mert ezzel is támogatják a várost.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2025. december 28., vasárnap

Hatékonyabb segítségnyújtás a bajba jutott gyerekeknek

Mobilcsapatot hoz létre a háromszéki szociális ellátási és gyermekvédelmi igazgatóság azzal a céllal, hogy hatékonyabban válaszoljon az elhanyagolt, bántalmazott gyerekekről szóló bejelentésekre. A szolgáltatást a 119-es hívószámmal kapcsolják össze.

Hatékonyabb segítségnyújtás a bajba jutott gyerekeknek
Hirdetés
2025. december 28., vasárnap

Háromszázzal több család jut vezetékes vízhez Kovásznán

Bár az utcafelásások, ideiglenes forgalomkorlátozások, az ivóvíz-szolgáltatás akadozása idén okozott bosszúságot Kovászna város lakóinak, az mindenképp jó hír, több mint háromszáz új háztartás csatlakozhat a vízhálózathoz.

Háromszázzal több család jut vezetékes vízhez Kovásznán
2025. december 24., szerda

Ünnepek biztonságban: ezekre figyelmeztetnek a tűzoltók

Az ünnepi időszak idején megnő a tűzesetek és más veszélyhelyzetek kockázata, ezért a Kovászna megyei katasztrófavédelem a szálláshelyeken és az otthoni karácsonyi díszítés során betartandó legfontosabb biztonsági szabályokra hívja fel a figyelmet.

Ünnepek biztonságban: ezekre figyelmeztetnek a tűzoltók
2025. december 23., kedd

Sepsiszentgyörgyi diákok, akik kiérdemelték a város elismerését

A Székely Mikó Kollégium és a Mikes Kelemen Elméleti Líceum öt diákjának teljesítményét díjazta Sepsiszentgyörgy városi tanácsa karácsony előtti utolsó ülésén. Antal Árpád polgármester a tanácsülés végén röviden értékelte az idei évet is.

Sepsiszentgyörgyi diákok, akik kiérdemelték a város elismerését
Hirdetés
2025. december 23., kedd

Ígéretekkel tele a padlás, tartós megoldásra van szükség az árvízproblémák kezelésére

Az összehangolt munkának köszönhetően a korábbinál gyorsabban tudtak beavatkozni a tavaszi árvízkor, a hosszú távú cél azonban a megelőzés lenne. Kovászna megye prefektusa ezért megvalósíthatósági tanulmány elkészítését kéri a vízügyi igazgatóságtól.

Ígéretekkel tele a padlás, tartós megoldásra van szükség az árvízproblémák kezelésére
2025. december 22., hétfő

Ittasan, jogosítvány nélkül balesetezett, majd elmenekült a helyszínről

Több bűncselekmény miatt is elfogatóparancs volt érvényben a férfi ellen, aki autójával védőkorlátnak ütközött Kézdisárfalván. A fiatalember alkohol hatása alatt, jogosítvány nélkül vezetett, és miután balesetezett, elmenekült a helyszínről.

Ittasan, jogosítvány nélkül balesetezett, majd elmenekült a helyszínről
2025. december 22., hétfő

Egy kisfiú hallásáért tartanak jótékonysági estet

Filmvetítéssel egybekötött jótékonysági estet szervez a kézdivásárhelyi Vigadó Művelődési Központ és a Pittyes 2-es és Gyufa december 23-án 16 és 18 órától az intézmény nagytermében. A cél: segíteni egy hallássérült kisfiún és édesapján.

Egy kisfiú hallásáért tartanak jótékonysági estet
Hirdetés
2025. december 20., szombat

Hét autó ütközött össze Dálnok községben – fotók

Hét autó érintett abban a balesetben, amely szombaton délután történt Dálnok községben a 11-es országúton – közölte az országos rendőr-főkapitányság. A forgalom sokáig állt a baleset miatt.

Hét autó ütközött össze Dálnok községben – fotók
2025. december 18., csütörtök

A gyerekeké volt ez az esztendő Kovászna megyében

Ünnepi műsorral fűzte össze a 2025-ös esztendő utolsó soros ülését Kovászna Megye Tanácsa. A Székely Nemzeti Múzeumban tartott tanácsülésen több fontos döntés született, emellett külön figyelmet szenteltek az idei év kiemelt szereplőinek: a gyerekeknek.

A gyerekeké volt ez az esztendő Kovászna megyében
2025. december 18., csütörtök

A középkori falfestészet nyomában – Jánó Mihály könyvbemutatója

Bemutatják Jánó Mihály legújabb kötetét a kézdivásárhelyi Kosztándi Művészeti Galériában pénteken, 19 órától.

A középkori falfestészet nyomában – Jánó Mihály könyvbemutatója
Hirdetés