
Fotó: FeltoltŐ
Több ezren vettek részt a Gyergyószentmiklóson megszervezett FeltöltŐ keresztény rendezvényen. Két napig szólt a zene két színpadon, vasárnap pedig ökumenikus istentiszteletre gyűltek össze a különböző felekezetek hívői.
2021. június 27., 16:062021. június 27., 16:06
Összesen tizenegy koncert, a vallásos élettel kapcsolatos előadások, gyerekeknek szervezett programok alkották idén a FeltöltŐ programját.
– fogalmazott Görgicze Emőke szervező. A FeltöltŐt közösen szervezték a helyi katolikus plébániák, valamint a református, unitárius és baptista közösség, és vasárnap délben ökumenikus istentisztelettel zárult az eseménysor.
„Hálásak vagyunk, hogy sikerült megszerveznünk egy év szünet után a rendezvényünket, és hogy lelkipásztorainkkal közösen, együtt dicsérhettük az Urat”– fogalmazott Kántor Barna szervező. Hozzátette, különleges történés is zajlott: egyik önkéntesük két éve, a fesztivál kapcsán ismerte meg élete párját, és a mostani FeltöltŐ ideje alatt született gyerekük.
Kedd éjfélkor hivatalba lépett a Tisza-kormány; szerdán 15 órától Ópusztaszeren tartják az első kormányülést – közölte Magyar Péter miniszterelnök kedd este a Facebook-oldalán.
Ingyenesen állítják ki az első elektronikus személyi igazolványt a 14. életévüket betöltött polgárok számára június 30-ig.
Egyfajta oktatóvideót készített a Vâlcea megyei csendőrség abból az amatőr felvételből, amit azok az emberek készítettek, akik nem voltak hajlandók megvárni a beavatkozó egységet, és maguk próbálták meg elhajtani a medvét egy lapáttal.
Túl alacsony az általános sztrájk kirobbantásának a támogatottsága a tanügyben, így – bár a felmérés kiértékelése még nem zárult le – szinte biztosan elmarad a tiltakozás. A szakszervezet képviselője szerint az időzítés már nem is lenne szerencsés.
Nagy az érdeklődés a gazdasági szereplők részéről az ország legfiatalabb repülőterének bővítése iránt. A vezetőség szerint a fejlesztés kulcsfontosságú lépés abban, hogy Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtér országos és európai csomóponttá váljon.
Körülbelül 80 ezer gazdasági társaság összesen mintegy 2,3 milliárd lejjel tartozik az államnak, de az összeget nem tudják behajtani, mert a cégeknek már nincs bankszámlájuk – nyilatkozta az országos adóhatóság elnöke egy keddi szakmai rendezvényen.
Újabb beavatkozásra volt szükség a nagyvadak miatt Zabolán, ezúttal az iskola területén. A medvét és bocsait kora reggel vette észre egy alkalmazott, így a gyerekek nem kerültek veszélybe, de az oktatást aznap biztonsági okokból felfüggesztették.
Gyanús körülmények között halt meg egy csecsemő a bukaresti Polizu szülészeten. Az ügyészség vizsgálatot indított az ügyben.
Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.
Esőre és viharokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás van érvényben kedden az ország szinte egész területén.
szóljon hozzá!