Napsugár az Esőben: farsangi hangulatban

A Napsugár az Esőben Egyesület által működtetett napközi otthon fogyatékkal élő fiataljainak, akárcsak nevelőiknek már elegük lett a télből, úgy döntöttek, hogy besegítenek a tavaszcsalogatásba: a népi hagyományok szerint jelmezt öltöttek magukra, népdalokat énekeltek, majd bábuégetésre is sor került. A farsangi rendezvény fánkevéssel és bállal végződött.

Csata Beáta

2012. február 16., 19:002012. február 16., 19:00

2012. február 16., 19:232012. február 16., 19:23

Csata Kinga, a Napsugár az Esőben Egyesület által működtetett, értelmi fogyatékkal élő gyerekek és fiatalok napközi otthonának vezetője elmondta, már 7–8 éve rendszeresen megszervezik a farsangi ünnepséget, ami általában a jelmezt bemutató versikék elmondásából, farsangi játékokból és bábuégetésből áll. Közösen díszítették fel a napközi ebédlőjét, kézzel készített farsangi díszekkel. Idén a jelmezeket nem otthonról hozták, hanem közösen készítették, a rendszeresen bejáró önkéntesek segítségével, akik természetesen a farsangbúcsúztatóról sem hiányozhattak, besegítettek a szervezésbe – tette hozzá a vezető.

Az influenzajárvány miatt idén harminchárom fogyatékkal élő gyermek, fiatal mulatott együtt, vette fel az orvos, bohóc, koromseprő, hamupipőke, pók vagy egyéb érdekes farsangi figura szerepét, amit társai előtt versbe öntve be is mutatott. A napközi otthon vezetője megjegyezte: ugyanolyan fontos számukra, hogy megünnepeljék a farsangot, mint az egészséges gyerekek számára. Fontos, hogy ne csak tanuljanak, hanem legyenek olyan események, amelyek kizökkentik a hétköznapok mókuskerekéből, amikor kicsit játszhatnak, bolondozhatnak – fűzte hozzá Csata Kinga.

Láthatólag élvezték a fiatalok a mókásan beöltözött társaik, nevelőik látványát, az énekeket és a bábu elégetését, akitől egy beöltözött pap vett örök búcsút. Miközben a bábu égett, a jelmezes fiatalok, Cserey Csaba példájára, palackból készített dobokkal próbálták elijeszteni a telet. A farsangi hangulatból csak a remetei fogyatékkal élőket hiányolta a közösség, akik idéntől nem járnak a napközibe.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. január 12., hétfő

Folytatódnak a Tarisznyás estek Gyergyószentmiklóson

Idén is folytatják a Tarisznyás-estek sorozatát Gyergyószentmiklósón a Tarisznyás Márton Múzeumban.

Folytatódnak a Tarisznyás estek Gyergyószentmiklóson
Hirdetés
2026. január 10., szombat

A fiatalok éve Gyergyóban: mit hoz az ifjúsági fővárosi cím?

Gyergyószentmiklós viseli Magyarország külhoni ifjúsági fővárosa címet idén, amelyet Cegléd testvérvárossal párban nyert el. A kitüntetéssel járó 100 millió forintos támogatás konkrét fejlesztéseket hoz: például ifjúsági központ épül.

A fiatalok éve Gyergyóban: mit hoz az ifjúsági fővárosi cím?
2026. január 07., szerda

Kigyulladt a salamási rendőrség tetőzete – frissítve

Súlyos tűzesethez riasztották a tűzoltókat: Salamáson lángra kapott a helyi rendőrőrs épülete. A tűz az épület tetőszerkezetét és a manzárdot érinti, mintegy 200 négyzetméteres felületen.

Kigyulladt a salamási rendőrség tetőzete – frissítve
2026. január 07., szerda

Istállótűz Gyergyóremetén: mintegy 500 négyzetméteren pusztítottak a lángok

Egy lángoló mezőgazdasági épülethez riasztották szerdán reggel a tűzoltókat Gyergyóremetére: egy nagyméretű istálló gyulladt ki egy farmon. Szerencsére sem emberi sérülés nem történt, sem állatokban nem esett kár.

Istállótűz Gyergyóremetén: mintegy 500 négyzetméteren pusztítottak a lángok
Hirdetés
2026. január 06., kedd

Javuló céges, romló lakossági adófizetés Gyergyószentmiklóson

A lakosság kisebb arányban volt jó adófizető, a cégeknél viszont jelentős adósságcsökkenés történt 2025-ben Gyergyószentmiklóson. A 2026-os évre vonatkozó helyi adók és illetékek befizetése január 15-től lehetséges a városban.

Javuló céges, romló lakossági adófizetés Gyergyószentmiklóson
2026. január 04., vasárnap

A vendégek fizetnek, a város profitál: új lendületet adnának a gyergyói turizmusnak

Turisztikai Desztináció Menedzsment alapításával tenné ismertebbé, vonzóbbá a városi és gyilkostói vendéglátóhelyeket, valamint a turisztikai kínálatot Gyergyószentmiklós. Az új évtől bevezetett idegenforgalmi illeték teremti meg ehhez az alapot.

A vendégek fizetnek, a város profitál: új lendületet adnának a gyergyói turizmusnak
2026. január 03., szombat

Fa dőlt az útra Gyergyószentmiklós és Gyilkostó között – frissítve

Teljesen lezárták a forgalmat a 12C jelzésű országút Gyergyószentmiklós és Gyilkostó közötti szakaszán szombat reggel, miután az erős havazás miatt az úttestre dőlt egy fa.

Fa dőlt az útra Gyergyószentmiklós és Gyilkostó között – frissítve
Hirdetés
2026. január 01., csütörtök

Egészséges kisfiú Gyergyószentmiklós idei elsőszülöttje

Császármetszéssel segítették a világra az év első újszülöttjét a gyergyószentmiklósi kórházban. A kisfiú és édesanyja is egészségesek.

Egészséges kisfiú Gyergyószentmiklós idei elsőszülöttje
2025. december 31., szerda

„Veres az ég alja, szél lesz” – időjósló mondókák nyomában Kisné Portik Irénnel

Ma, amikor a különféle alkalmazások akár percnyi pontossággal jelzik előre az esőt, vagy azt, hogy mikor süt ki a nap, a népi időjóslás több ezer éves következtetései már nem létfontosságúak, de egy könyv segít abban, hogy mégse menjenek feledésbe.

„Veres az ég alja, szél lesz” – időjósló mondókák nyomában Kisné Portik Irénnel
2025. december 31., szerda

Tűzijátékkal és koncerttel búcsúztatják az óévet Gyergyószentmiklóson

Idén is a főtéren, a központi parkban rendezik meg Gyergyószentmiklóson a szabadtéri szilveszteri ünnepséget. A szervezők közös óévbúcsúztatóra és újévköszöntésre várják a helyieket és az ide látogatókat koncerttel és éjféli tűzijátékkal.

Tűzijátékkal és koncerttel búcsúztatják az óévet Gyergyószentmiklóson
Hirdetés