A Székelyföldi Lovas Ünnep idén is színes, érdekfeszítő, szórakoztató rendezvényeket kínál. A hétvégi program teljességében összeállt, bőséges és minden korosztály megtalálja a neki tetszőt.
2016. augusztus 31., 17:062016. augusztus 31., 17:06
A szervezők úgy döntöttek, meghosszabbítják a nevezési határidőt: még jelentkezhetnek a gazdák lovaikkal a IX. Székelyföldi Lovas Ünnep keretében megszervezett Lószemlére, amely szombat reggel 8 órakor kezdődik a gyergyószentmiklósi lovaspályán.
A részvételhez kötelező bemutatni az érvényes vérvizsgával rendelkező lóútlevelet. A benevezett állatokat szakmai zsűri bírálja el, és a legjobb, legszebb lovakat a szervezők díjazni fogják.
Jelentkezni a 0744-783.826-os vagy a 0266-364.688-as telefonszámokon lehet naponta 9 és 16 óra között, valamint a lovas ünnep Facebook-oldalán, kitöltve a jelentkezési lapot.
A rajz-, mese- és prózaíró pályázat beküldési határideje viszont lejárt. A kilencedik alkalommal rajtoló kétnapos rendezvény programja az alábbiakban olvasható.
Szeptember 3., szombat
08.00 – Lószemle;
10.00 – Ügyességi verseny;
10.30 – Juhterelő bemutató;
11.00 – Ügyes Eb;
11.30 – Stílus verseny – 90 cm-en (első öt akadály);
11.50 – Pál Ágnes-díjugratókupa – I. forduló – 100 cm.-en;
12.15 – Pál Ágnes-díjugratókupa – II. forduló – 110 cm.-en;
12.40 – Kezdő lovasok és kezdő lovak díjugrató versenye 70 cm-en – I. forduló;
12.50 – Kezdő lovasok és kezdő lovak díjugrató versenye 80 cm-en – II. forduló;
13.00 – Pontszerző verseny díjugratóknak;
13.25 – Díjugratók díjazása;
13.35 – Zászlós bevonulás;
13.35 – Ditrói fúvószenekar;
13.45 – Székely zászló felvonása;
13.55 – A IX. Székelyföldi Lovas Ünnep megnyitója;
14.15 – Step Dance;
14.25 – Oláh Vivien és Mayer Róbert – dalok;
14.35 – Step Dance;
14.45 – Pál Ágnes kettes fogathajtókupa;
14.45 – Pontszerző verseny kettes fogatoknak;
15.45 – Ki húzza a rövidebbet;
15.55 – Benedek&Mayer duó bemutatója;
16.10 – Hétpróbás fogathajtók;
16.50 – Oláh Vivien és Mayer Róbert – dalok;
17.00 – A lovak nyelvén – Hamza Viktória bemutatója;
17.25 – Erdélyi Lovas Kaszkadőrök;
17.45 – Rajz-, mese- és prózaíró pályázat díjazása;
17.55 – Sagitis Siculorum – Pászka Lehel és csapata;
18.25 – Kettes munkalovak versenye;
20.01 – After Eight koncert.
Vasárnap, szeptember 4.
08.15 – Reggeli torna Bencze Katával;
09.00 – Egyes munkalovak versenye;
09.45 – Sándor Ernő kutya fogathajtó emlékverseny;
10.30 – Salvator Alapítvány bemutatója;
11.00 – Szentmise;
11.50 – Galambröptetés;
11.50 – Turbulencia Aero Klub – székelyföldi siklóernyősök légi bemutatója;
11.50 – Ditrói fúvószenekar;
12.05 – Székelyföldi Magyar Szablyavívó Iskola bemutatója;
12.35 – Hóvirág néptáncegyüttes;
12.45 – Juhterelés;
13.10 – Polgármesterek csatája;
15.40 – Hóvirág néptáncegyüttes;
15.50 – A lovak nyelvén – Hamza Viktória bemutatója;
16.20 – Szép színes világ – Gróf Kálnoky Lovarda és a Máltai Szeretet Szolgálat előadása;
16.50 – Hóvirág néptáncegyüttes;
17.00 – Török Adél – népdalok;
17.10 – Négyes fogathajtóverseny;
17.40 – Humán hintós séta;
17.55 – Malackergetés;
18.05 – Arany paripa díj kiosztása;
18.15 – Díjazás;
18.35 – Tombolasorsolás;
19.10 – Záróünnepség.
Alternatív program vasárnap
12 óra – Ingyenes bábszínház Vert viszi a veretlent című bábelőadás a HalVirág bábszínház előadásában (helyszín a versenyzők étkező sátrában).
Állandó programok: Rajz-, mese- és próza kiállítás – a gyerekeknek meghirdetett pályázat rajzaiból, meséiből és prózáiból; ingyenes lovaglás gyerekeknek; póni simogató; hagyományos kovács bemutató – Blénessy Árpád; légvárak és csúszdák; bungee jumping; kézműves vásár; állandó üzenő tábla; leghosszabb női-, férfi- és gyerekhajverseny; legidősebb / legfiatalabb látogató verseny.
Az ifjúsági fővárosi programok kapcsán felmerült kérdéseket tisztázta Nagy Zoltán polgármester és Benedek Balázs programkoordinátor. Kijelentik, nincs miért aggódni, a programok és az elszámolás is megállapodásoknak megfelelően történnek.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Lezárják a gyergyószentmiklósi főtér egy szakaszát péntek reggeltől hétfő reggelig a FeltöltŐ Keresztény Zenei Fesztivál programjai miatt, ugyanakkor ideiglenesen feloldanak egy másik forgalomkorlátozást a közlekedés megkönnyítése érdekében.
A fogyatékkal élők nappali foglalkoztatójának helyzetéről, a Vitalissima új szolgáltatási feladatairól és az Ifjúsági Főváros program finanszírozása körüli aggályokról is szó esett a gyergyószentmiklósi képviselő-testület csütörtöki ülésén.
Megnyitották Gyergyószentmiklóson a Tejút oktató- és élményközpontot, amely interaktív és szórakoztató módon mutatja be a sajtkészítés hagyományait és a természetközeli gazdálkodás értékeit.
Elmarad az RMDSZ Gyergyó Területi Szervezetének csütörtökre tervezett tisztújító küldöttgyűlése, miután az egyetlen elnökjelölt, Bende Sándor visszalépett.
Folytatódik a Nyári Ifjúsági Színpad programja a gyergyószentmiklósi Tarisznyás Márton Múzeum udvarán: szombaton a budapesti Momentán Társulat interaktív impróshowja és karaoke party, vasárnap társasjáték-maraton, és a színházi előadás várja a közönséget.
Zenével, közösségi élményekkel és lelki feltöltődéssel várja Gyergyószentmiklós a FeltöltŐ Keresztény Zenefesztivál közönségét. Június 18–21. között a „Boldogok, akik békét teremtenek” mottóval szólalnak meg a dallamok, hangzanak el az előadások.
Két házkutatást tartottak szerdán Hargita megyében jövedéki termékek illegális birtoklása és forgalmazása miatt. A rendőrök 4720 szál cigarettát, 56 liter etil-alkoholt, 33,5 liter tömény szeszes italt és 5000 lej készpénzt foglaltak le.
Gyergyószentmiklóson jelenleg több infrastrukturális beruházás is zajlik párhuzamosan. Egyszerre dolgoznak a szennyvízhálózat bővítésén, a korábban felásott utak helyreállításán, és készülnek az elektromosautó-töltőállomások is.
szóljon hozzá!