
80 kilométernyi terepkerékpárút kiépítése van elképzelésben, olyan útvonalak, amelyek Gyergyószentmiklóst a Gyilkos-tóval kötnék össze. Ezt az elképzelést ismertették Gyergyószentmiklóson egy nyilvános fórumon.
2016. május 27., 15:162016. május 27., 15:16
2016. május 30., 09:032016. május 30., 09:03
Három különböző útvonalon is lehetséges lenne a terepkerékpárosok számára megfelelő útvonal létrehozása a Gyergyószentmiklós és Gyilkostó között – hangzott el a fórumon. A tervet Hargita Megye Hegyi- és Barlangimentő Közszolgálata javasolta, a megvalósulás pedig a megyei önkormányzattal közös pályázat segítségével történhet meg.
A Gyergyószentmiklósi Művelődési Ház Karancsi Sándor termében lezajlott beszélgetésen Barti Tihamér Hargita Megye Tanácsának alelnöke, valamint Fekete Örs, Hargita Megye Tanácsának Hegyi és Barlangimentő Közszolgálatának vezetője és Lukács Lehel a gyergyói hegyimentő szolgálat vezetője mondták el, hogyan is képzelik el a kerékpárutak kialakítását. Elhangzott, a terepviszonyok több utat is lehetővé tennének, de a területek tulajdonjogi helyzete nem mindenhol engedi ezt meg. Ugyanis uniós pályázatokhoz minden területtulajdonos együttműködése szükséges, ami majdnem kivitelezhetetlenné tenné a projektet. Így azokat az útvonalakat célozták meg, amelyek a gyergyószentmiklósi önkormányzat, illetve a gyergyószentmiklósi közbirtokosság tulajdonában lévő területeken haladnak.
Az úgynevezett kék útvonal 4-es kilométertől indulna, 5 szakaszból tevődne össze, hossza összesen 23 kilométer lenne, és a Gyilkos-tónál lévő parkolónál érne célba. A kiindulópontnál egy tájékoztató tábla mutatná meg a kerékpárosoknak, hogy milyen nehézségű út következik, és más, hasznos információkat is tartalmaz majd.
A piros útvonal a Sípálya utca és a 125 A számú erdei út kereszteződésénél lenne. Hat szakaszból állna majd, hossza összesen 40 kilométer lenne, és szintén a gyilkos-tói parkolóhoz vezetne. Terveznek egy rövidebb, harmadik utat is, amelynek kezdőpontja a Juhpatak és a Gyergyószentmiklós- Piatra Neamt országút kereszteződésénél lenne, és Kisgyörgy Patakánál találkozna ismét az országúttal. Ennek hossza 15,5 kilométer lenne. Ez az útvonal egy jó lehetőséget biztosít mindazok számára, akik nem óhajtanak egy teljes piros vagy kék útvonalat megtenni. A tervek szerint 2,2 millió lejbe kerül a kerékpárutak kialakítása.
Megtalálták, de sajnos már nem volt életben a Gyergyóalfaluból eltűnt 63 éves férfi – közölték Gyergyóalfalu község Facebook-oldalán a hétfői nagyszabású keresőakciót követően.
Két új szociális intézkedéssel bővíti támogatási rendszerét Gyergyószentmiklós önkormányzata: az egyik a fogyatékkal élő személyek adóterhein könnyít, a másik pedig váratlan, súlyos egészségügyi helyzetekben nyújt gyors segítséget.
Eltűnt egy 63 éves férfi Gyergyóalfaluban, a család és a helyi közösség segítséget kér a megtalálásához.
Hivatalosan is megkezdődött Gyergyószentmiklóson a Magyarország Külhoni Ifjúsági Fővárosa 2026-os évadának nyitánya.
Idén is meghirdeti a hagyományossá vált facsemete-ültetési programját a gyergyószentmiklósi RMDSZ, melynek alkalmával 50 családot ajándékoznak meg facsemetékkel.
Fogyatékkal élők számára az adófizetéshez, jövedelem nélkülieknek pedig az egészségügyi ellátáshoz nyújt támogatást Gyergyószentmiklós önkormányzata. Több utcafelújítási projekt előkészítése és a Monturist-ügy is napirendre került a csütörtöki ülésen.
Harminckilenc díjazott vehetett át elismerést a 2026. évi Hargita megyei Lovasgálán. A Gyergyóremetén megrendezett eseményen Nacsa Lőrinc államtitkár bejelentette, napokon belül meghirdetik az idei Kárpát-medencei Lovas Programot.
Erdőt is fenyeget a szerda esti tarlótűz Maroshévíz környékén, mintegy öt hektáron ég a száraz növényzet, hivatásos és önkéntes tűzoltók dolgoznak a lángok megfékezésén.
Látványos koncerttel indul a Magyarország Külhoni Ifjúsági Fővárosa programsorozat Gyergyószentmiklóson. Szombaton 20 órától a Basilides Tibor Sportcsarnok ad helyet annak az eseménynek, ahol a gyergyói zenei élet ismert előadói lépnek színpadra.
A Szülőnek lenni előadás-sorozat újabb alkalommal várja az érdeklődőket március 20-án, pénteken 18 órától Gyergyószentmiklóson, az örmény katolikus templomban. Az esemény meghívott előadója Sisak Imola lesz.
szóljon hozzá!