A Szájván nem szemétlerakó, a szemét-elszállítás nem ingyenes

Az AVE Hargita elszállította Gyergyószentmiklós felszegi részén, a Szájván néven ismert épülettől a hulladékgyűjtő konténereket. A környékbeliek azonban nem változtattak szokásukon, kukák nélkül is arra a helyre hordják a szemetet.

Gergely Imre

2013. október 08., 18:382013. október 08., 18:38

2013. október 08., 19:392013. október 08., 19:39


„Felszólítom a felszegi, érintett lakosságot, hogy a szemetet többé ne vigye a Szájván mögé, mert az a hely nem arra való. Az elmúlt időszakban a környékbeli utcákban lakók nem fizettek a hulladék elszállításáért, szerződést sem kötöttek a szolgáltatóval” – közölte Mezei János polgármester. Hozzátette: „Ez most meg kell változzon, rend kell legyen, ugyanúgy, mint a város más területein. Most, amíg az emberek megszokják, egyszer-kétszer feltakarítjuk az oda hordott szemetet, de utána már büntetni fogjuk azokat, akik oda viszik a hulladékot.”

Ilyen „ingyen szemeteskuka”  található még a Bucsin lakóövezet 6-os tömbháza mellett, a Tölgymező utca sarkán is, ahonnan szintén elszállítják a kukákat. A polgármester elmondta, meg kell értenie mindenkinek, hogy akár kertes házban, akár tömbházban lakik valaki, fizetnie kell a szemét elhordásért. A kertes házak lakói, amint aláírták a szerződést a szolgáltatóval, meg is kapják az új kukát. Az AVE csak ezt üríti ki, szállítja el, a mellé tett szemetet nem. Megtörténhet, hogy lesznek, akik nem hajlandók szerződést kötni, fizetni a hulladék elszállításáért, s egy másik rossz szokás szerint a város körüli mezőkre hordják ki a szemetet. Ennek elejét szeretnék venni, így a mezőkre vezető utak mentén kamerák felszerelését tervezik, amelyek segítségével azonosíthatják a szemetelőket. Akikre rábizonyítható, hogy a hulladékot illegálisan lerakták valahol, súlyos büntetésekre számíthatnak.

Félévente viszik el a kerti hulladékot, lomot

A polgármester ugyanakkor kéri a kertes házban lakókat, hogy a kapu elé kitett kukákba, illetve mellé ne tegyenek a kertekben keletkezett hulladékot, faágakat, mert azt az AVE nem fogja elszállítani. Faágakat, valamint egyéb, a háztartásokban keletkezett, feleslegessé vált tárgyakat az ősszel és tavasszal szervezett lomtalanítás során ingyenesen szállítja majd el az új szolgáltató. Az építkezési törmeléket külön kérésre, fizetés ellenében viszi el az AVE. Aki a kukák mellé „csak úgy” lerakja az ilyen törmeléket, szintén büntetésre számíthat.  Az ilyen kihágást elkövetőt könnyű azonosítani, kiderítve, hogy ki végez éppen lakásfelújítást. „A légkalapács hangja messzire szól” – mondja a polgármester. Az AVE hamarosan elkezdi a földbe süllyesztett kukák elhelyezését, a legtöbb helyen ugyanott, ahol eddig is hulladéktárolók voltak. Néhány helyen azonban változás lesz, pár méterrel elköltöztetik a szemétgyűjtőt a könnyebb hozzáférhetőség érdekében.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. július 26., szombat

Kerékpárút készül a fenyvesek között Gyergyószentmiklóstól a Gyilkos-tóig

Gyergyószentmiklóstól egészen a Gyilkos-tóig kerékpárúton lehet majd közlekedni, ennek megvalósítása már zajlik. A 27 kilométeres, Fenyő útja nevet viselő útvonal az egykori ipari kisvasút nyomvonalát fogja követni.

Kerékpárút készül a fenyvesek között Gyergyószentmiklóstól a Gyilkos-tóig
2025. július 24., csütörtök

Kórházi átszervezés, közbiztonsági kérdések és parttalan vita a gyergyószentmiklósi tanácsülésen

Tizenhat határozattervezet szerepelt a gyergyószentmiklósi képviselő-testület csütörtöki ülésének napirendjén, ezeket sorban megszavazta mindenki. A végén viszont az EMSZ és az RMDSZ képviselői hosszan vitáztak Kántor Boglárka felszólalása után.

Kórházi átszervezés, közbiztonsági kérdések és parttalan vita a gyergyószentmiklósi tanácsülésen
2025. július 23., szerda

Az ivóvízhálózat építése akár már idén, a csatornázás várhatóan jövőre készül el Gyergyószentmiklóson

Az ivóvízhálózat-építési munkálatok nagy része már elkészült, a csatornarendszer korszerűsítése viszont még csak hatvan százalékban valósult meg. Hamarosan a Virág negyedben csatornáznak, míg az útfelújítások a rendszer tesztelése után kezdődhetnek.

Az ivóvízhálózat építése akár már idén, a csatornázás várhatóan jövőre készül el Gyergyószentmiklóson
2025. július 22., kedd

Sokba kerülhet a hároméves késlekedés Gyergyószentmiklósnak

Nem végezte el a házi feladatot Gyergyószentmiklós, így most azzal szembesülnek, hogy valószínűleg ebben az évben nem indul el annak a kilenc utcának a korszerűsítése, amelyre az Anghel Saligny programból még 2022-ben kapott támogatást a város.

Sokba kerülhet a hároméves késlekedés Gyergyószentmiklósnak
2025. július 20., vasárnap

670 kilométert futva „épített hidat” Eger és Gyergyószentmiklós között Sebestyén Tímea

A gyergyószentmiklósi Szent Anna gyermekotthont támogatta egy óriási vállalás teljesítésével Sebestyén Tímea. Egerből indult, és 670 kilométer futás után érkezett be Gyergyószentmiklósra vasárnap délután.

670 kilométert futva „épített hidat” Eger és Gyergyószentmiklós között Sebestyén Tímea
2025. július 20., vasárnap

Végleges az Egyfeszt programja

Hivatalosan július 31-én, csütörtökön kezdődik az Egyfeszt, de már július 28-tól, hétfőtől várja az érdeklődőket Gyergyószentmiklósra a fesztivál. Az eseményt megelőző napokban is bőven lesz mit felfedezni, a hétvége pedig rengeteg programot hoz.

Végleges az Egyfeszt programja
Végleges az Egyfeszt programja
2025. július 20., vasárnap

Végleges az Egyfeszt programja

2025. július 20., vasárnap

Spontán szóváltás fajult tömegverekedéssé Maroshévízen

Négy, erőszakos cselekmények elkövetésével gyanúsított fiatalembert vett őrizetbe vasárnap a maroshévízi rendőrség, miután szombaton utcai tömegverekedés tört ki a településen.

Spontán szóváltás fajult tömegverekedéssé Maroshévízen
2025. július 19., szombat

Bogrács Fesztivál: gasztronómia, sport és extrém kalandok Borszéken

Különleges év az idei Borszék számára: 300 éve, 1725-ben tettek említést először írásban az itteni gyógyvizekről. A jubileumot a Bogrács Fesztivál színes programkavalkádja teszi emlékezetesebbé.

Bogrács Fesztivál: gasztronómia, sport és extrém kalandok Borszéken
2025. július 18., péntek

Méltó környezetet kap Gyergyószentmiklós védőszentjének főtéri szobra

Gyergyószentmiklós főtéri parkjában munkagépek ásnak, a Szent Miklós-szobor körüli terület rendezése kezdődött el. Ez egy első lépés, és egy nagyobb átfogó terv része, melynek célja, hogy a város minden zöldfelületét megszépítsék.

Méltó környezetet kap Gyergyószentmiklós védőszentjének főtéri szobra
2025. július 16., szerda

Két héten belül elkészül a güdüci út korszerűsítése

Célegyenesbe ért a Gyergyószárhegyhez tartozó Güdücre vezető községi út felújítása. Az aszfaltozással már el is készültek, a kivitelező várhatóan két héten belül átadhatja a korszerűsített útszakaszt.

Két héten belül elkészül a güdüci út korszerűsítése