
Lassan halad a munka a vízhálózaton, azt várnák el a kivitelezőtől, hogy gyorsítsa a munka ütemét. Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Orsolya
Online ülést tartott Hargita Megye Tanácsa csütörtökön. Ezúttal Gyergyószék volt a kedvezményezett, több itteni beruházáshoz különítettek el összegeket a jövedelemadó hatszázalékos visszaosztásából. Inkubátorház létesítése céljából is társult a megye Gyergyószentmiklós önkormányzatához.
2021. június 03., 17:252021. június 03., 17:25
2021. június 03., 18:492021. június 03., 18:49
A városi kórház fejlesztésére 400 ezer lejt, 120 ezer lejt pedig a Batthyány Ignác Technikai Kollégium felújítására kapott Gyergyószentmiklós a megyei képviselő-testület döntése nyomán.
Az ottani beruházások közbeszerzései ugyanis már folyamatban vannak, a vízhálózaton azonban eléggé lassan halad a munka – közölte Csergő Tibor polgármester. A kivitelezővel jelenleg tárgyalnak, azt várnák el, hogy gyorsítsa a munka ütemét, vagy ha ezt nem tudja, akkor hagyja abba – mondta el Csergő a megyei önkormányzat ülését követő sajtótájékoztatón.
Amint a polgármester közölte, a munkálatot felvállaló cégtől egy ütemtervet vártak, amiből kiderülne, hogy a munkálatot milyen ritmusban tudja folytatni, mi valósulhat meg ebben az évben. Amíg ez bizonytalan, addig nem látta ildomosnak e 400 ezer lejt ehhez önrészként hozzárendelni.
Gyergyószentmiklós emellett még a Batthyány Ignác Technikai Kollégium bentlakásának felújításához kapott megyei hozzájárulást ezúttal.
Az ülés után Borboly Csaba megyei tanácselnök és Csergő Tibor aláírták azt a társulási szerződést, amely révén az egykori öntöde irodaházában a megye és a város közösen hoz majd létre egy gazdaságfejlesztő inkubátorházat. Ehhez uniós finanszírozásra nyújtanak be pályázatot. Az önrész 65 százalékát a megyei tanács, míg a fennmaradó 35 százalékot a helyi önkormányzat állja.
A megyei tanács ülésén több más gyergyószéki beruházáshoz is hozzájárulást biztosítottak. Például Borszék a városi orvosi rendelők felújítására és bővítésére, Gyergyócsomafalva a polgármesteri hivatal épülete felújításának befejezésére kapott pénzt. Várhegy az ivóvíz- és szennyvízhálózat kiépítésére, Vasláb a gázhálózat kiépítéséhez szükséges megvalósíthatósági tanulmány elkészítésére kapott pénzt a megyétől.
Amint Barti Tihamértől, Hargita megye gyergyószéki alelnökétől megtudtuk,
Elmondta, az RMDSZ gyergyószéki polgármestereivel és megyei tanácsosaival közösen egyeztetve egy jóval nagyobb igénylési listát nyújtottak be, hiszen előkészített vagy folyamatban levő beruházásaikhoz minél hamarabb szüksége lenne a pénzre az önkormányzatoknak. Például
Barti bízik benne, hogy a megye ezekhez egy hónapon belül odaítéli a szükséges fedezetet.
Udvarhelyszéknek megszavazott támogatások
A június 3-i tanácsülésen négy udvarhelyszéki településnek is szavaztak meg különböző összegeket: Homoródalmásnak a Szabók utca felújítására, Farkaslakának a szennyvízhálózat bővítésére, Felsőboldogfalvának ugyancsak a szennyvízhálózat bővítésére, Kápolnásfalunak pedig a vízhálózat felújítására és szennyvízhálózat bővítésére.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
A Maros megyei rendőrség hat ingatlanban tartott házkutatást pénteken orvvadászattal és illegális fegyvertartással gyanúsítható személyeknél.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő „nem tesz eleget ennek a felszólításnak”, fel kell függeszteni tisztségéből.
1 hozzászólás