
Lassan halad a munka a vízhálózaton, azt várnák el a kivitelezőtől, hogy gyorsítsa a munka ütemét. Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Orsolya
Online ülést tartott Hargita Megye Tanácsa csütörtökön. Ezúttal Gyergyószék volt a kedvezményezett, több itteni beruházáshoz különítettek el összegeket a jövedelemadó hatszázalékos visszaosztásából. Inkubátorház létesítése céljából is társult a megye Gyergyószentmiklós önkormányzatához.
2021. június 03., 17:252021. június 03., 17:25
2021. június 03., 18:492021. június 03., 18:49
A városi kórház fejlesztésére 400 ezer lejt, 120 ezer lejt pedig a Batthyány Ignác Technikai Kollégium felújítására kapott Gyergyószentmiklós a megyei képviselő-testület döntése nyomán.
Az ottani beruházások közbeszerzései ugyanis már folyamatban vannak, a vízhálózaton azonban eléggé lassan halad a munka – közölte Csergő Tibor polgármester. A kivitelezővel jelenleg tárgyalnak, azt várnák el, hogy gyorsítsa a munka ütemét, vagy ha ezt nem tudja, akkor hagyja abba – mondta el Csergő a megyei önkormányzat ülését követő sajtótájékoztatón.
Amint a polgármester közölte, a munkálatot felvállaló cégtől egy ütemtervet vártak, amiből kiderülne, hogy a munkálatot milyen ritmusban tudja folytatni, mi valósulhat meg ebben az évben. Amíg ez bizonytalan, addig nem látta ildomosnak e 400 ezer lejt ehhez önrészként hozzárendelni.
Gyergyószentmiklós emellett még a Batthyány Ignác Technikai Kollégium bentlakásának felújításához kapott megyei hozzájárulást ezúttal.
Az ülés után Borboly Csaba megyei tanácselnök és Csergő Tibor aláírták azt a társulási szerződést, amely révén az egykori öntöde irodaházában a megye és a város közösen hoz majd létre egy gazdaságfejlesztő inkubátorházat. Ehhez uniós finanszírozásra nyújtanak be pályázatot. Az önrész 65 százalékát a megyei tanács, míg a fennmaradó 35 százalékot a helyi önkormányzat állja.
A megyei tanács ülésén több más gyergyószéki beruházáshoz is hozzájárulást biztosítottak. Például Borszék a városi orvosi rendelők felújítására és bővítésére, Gyergyócsomafalva a polgármesteri hivatal épülete felújításának befejezésére kapott pénzt. Várhegy az ivóvíz- és szennyvízhálózat kiépítésére, Vasláb a gázhálózat kiépítéséhez szükséges megvalósíthatósági tanulmány elkészítésére kapott pénzt a megyétől.
Amint Barti Tihamértől, Hargita megye gyergyószéki alelnökétől megtudtuk,
Elmondta, az RMDSZ gyergyószéki polgármestereivel és megyei tanácsosaival közösen egyeztetve egy jóval nagyobb igénylési listát nyújtottak be, hiszen előkészített vagy folyamatban levő beruházásaikhoz minél hamarabb szüksége lenne a pénzre az önkormányzatoknak. Például
Barti bízik benne, hogy a megye ezekhez egy hónapon belül odaítéli a szükséges fedezetet.
Udvarhelyszéknek megszavazott támogatások
A június 3-i tanácsülésen négy udvarhelyszéki településnek is szavaztak meg különböző összegeket: Homoródalmásnak a Szabók utca felújítására, Farkaslakának a szennyvízhálózat bővítésére, Felsőboldogfalvának ugyancsak a szennyvízhálózat bővítésére, Kápolnásfalunak pedig a vízhálózat felújítására és szennyvízhálózat bővítésére.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy a Cotroceni-palotában tartandó egyeztetéseken arra fogja kérni a pártokat, hogy térjenek vissza a párbeszédhez.
Több millió eurót kap az Európai Unió Szolidaritási Alapjából Parajd – számolt be kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő.
Teljesen átalakul a közmédia intézményrendszere, miután az Országgyűlés kedden elfogadta a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
1 hozzászólás