
A Tanulók Klubja Gyergyai Barna karnagy vezette fúvósok koncertje nyitotta az idei kézdivásárhelyi városnapokat is. Archív
Fotó: Sokadalom
A kézdivásárhelyi Tanulók Klubja fúvószenekara vasárnap a XXI. fúvószenekari találkozó keretében ünnepli megalakulásának 30. évfordulóját.
2023. július 28., 14:162023. július 28., 14:16
Három különböző helyszínen hallhatnak térzenét a műfaj kedvelői vasárnap 17 órakor Kézivásárhelyen: a Millennium parkban a barátosi Ferencz Ernő Református Fúvósegyesület Zenekara, az inkubátorháznál az uzoni Atlantisz Egyesület Fúvószenekara, a Kicsid Gábor Sportcsarnok előtti téren pedig a rétyi Kováts András Fúvósegyesület Koncertfúvós-zenekara szolgáltatja a minőségi muzsikát.
Az ünnepi koncerteket a Wegener-parkban rendezik a 17 órakor kezdődő mazsorettparádét követően. 17.30-kor a házigazda Tanulók Klubja Gyermekzenekara produkciója nyitja a sort, őket 18-kor az uzoni Atlantisz Egyesület Fúvószenekara követi. A folytatásban a Tanulók Klubjának Kicsi Pillangó mazsorettcsoportja következik, majd 18.30-tól a barátosi Ferencz Ernő Református Fúvósegyesület Zenekarának koncertje kezdődik.
A házigazdák Napsugár mazsorettcsoportja után 19 órától a rétyi Kováts András Fúvósegyesület Koncertfúvós-zenekara szórakoztatja a közönséget, majd a Szivárvány mazsorettcsoport, 19.30-tól a szülinapos kézdivásárhelyi Tanulók Klubja Ifjúsági Zenekara, aztán a Pillangó, Szivárvány és Tündérek mazsorettcsoport produkciói zárják az ünneppel egybekötött találkozót.
Az ankarai NATO-csúcs alkalmat teremt arra, hogy a szövetségesek ismét kiemelt figyelmet fordítsanak a fekete-tengeri térség biztonsági helyzetére, valamint a drónincidensekre – közölte az elnöki hivatal.
A munkaügyi felügyelők ellenőrzik a napokban, hogy a munkáltatók betartják-e a rendkívüli hőség idejére előírt munkavédelmi intézkedéseket, és a jogsértéseket büntetni fogják – közölte hétfőn Mihai Uca, a Munkaügyi Felügyelőség vezetőhelyettese.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint mérsékelni kell a politikai nyilatkozatok hangnemét, mert csak így folytatódhat érdemi párbeszéd a pártok között, és kerülhető el a kormányválság elhúzódása.
A nyári érettségire feliratkozott diákok 98,2 százaléka vett részt hétfőn a román nyelvből és irodalomból tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
Megjelent hétfőn a Hivatalos Közlönyben az érettségi kötelező tantárgyából tartandó írásbeli vizsga egy nappal történő elhalasztásáról szóló miniszteri rendelet.
12,6 millió lejes kincstári hitel felvételéről döntött Hargita Megye Tanácsa. A kölcsönt három beruházás finanszírozására fordítanák, miközben a korábbi hitelkeretek felhasználását is átcsoportosították, és döntöttek a homoródi területek rendezéséről is.
Két újmisést szenteltek fel hétfőn, Szent Péter és és Szent Pál napján a gyulafehérvári székesegyházban. Az újmisések a megbízólevelüket is megkapták amellyel segédlelkésznek nevezték ki őket.
Általában meleg marad az idő a következő két hétben, de lesznek átmeneti lehűlések is, és főként július elején esőkre is számítani kell – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 29. és július 12. közötti előrejelzéséből.
Megoldhatónak tartották a hétfői román nyelv és irodalom írásbelit azok a székelyudvarhelyi végzősök, akiket a vizsga után kérdeztünk. Noha a rendkívüli hőség is nehezítette a vizsgát, a feladatsor nem okozott különösebb meglepetést.
Egy nappal elhalasztják a keddi matematika és történelem írásbeli vizsgákat a várható rendkívüli hőség miatt.
szóljon hozzá!