
Fotó: Kristó Róbert
Kis ünnepség keretében zajlott le szerdán a csíkszeredai Kis Herceg Óvoda új fűtésrendszerének az átvétele, az óvoda pedagógus- és gyermekközössége rövid műsorral készült az alkalomra.
2010. október 27., 16:052010. október 27., 16:05
2010. október 27., 16:142010. október 27., 16:14
Fotó: Kristó Róbert
Szerdán volt a csíkszeredai Kis Herceg Óvoda felújított fűtésrendszerének az átvétele, az óvoda pedig kisebb ünnepséget szervezett erre az alkalomra. Az összegyűlt hivatalosságokat és szülőket Kedves Ildikó igazgató köszöntötte, aki ismertette a beruházás adatait.
Az óvoda fűtésrendszerét a csíkszeredai önkormányzat támogatásával újították fel. A vezetékek, fűtőtestek cseréjét és egy automatizált vezérlő rendszer beépítését a közbeszerzési eljárás során egy Tecuci-i cég nyerte meg és végezte el 134 000 lejért.
A munkálatok befejezésével nem tudták tartani az eredeti határidőt, a késésért azonban levonnak a cégnek fizetendő összegből – mondta el az átadáson Antal Attila alpolgármester, aki kellemes meglepetésnek nevezte az óvoda által szervezett ünnepséget. Mint mondta, fontos, hogy a megvalósításoknak örülni tudjunk és meg tudjuk ünnepelni azokat.
Fotó: Kristó Róbert
Az alpolgármester elmondta, bár az idén pénzügyi szempontból nehezebb év volt, az iskola- és óvodaigazgatókkal folyamatosan egyeztetve igyekeztek minden városbeli tanintézményben elvégezni a szükséges munkálatokat. Az óvodák közül idén a Kis Herceg Óvodánál zajlott le a legnagyobb beruházás – közölte Antal Attila. Ismertette, mivel az óvodában elkezdett kormányzati beruházás keretében nem szerepelt a fűtésrendszer cseréje, és erre nagy szükség volt, az önkormányzat úgy döntött, hogy felvállalja a finanszírozást. Igazából csak magunkra számíthatunk – jelentette ki Antal Attila, rámutatva, hogy bár papíron sok kormányzati beruházás van folyamatban, ezekre egy ideje már nem érkezett pénz.
A Kis Herceg Óvodában is áll a kormányzati finanszírozásból elkezdődött bővítés, a tetőtér beépítése, lépcsőház-építés valamint külső felújítás – a munkálatoknak eddig mintegy egyharmadát végezték el. Az alpolgármester még kiemelte, büszke a csíkszeredai óvodákra, az itt zajló szakmai munkára.
Fotó: Kristó Róbert
A jelenlévő Széll Adél óvodai nevelésért felelős szaktanfelügyelő azt mondta el, elismerendő és példaértékű a csíkszeredai önkormányzat és az óvodák közötti együttműködés.
A Kis Herceg Óvodában szimbolikusan fel is avatták az új fűtésrendszert, egy fűtőtestre feszített szalag átvágására kérték fel Antal Attila alpolgármestert. Az óvoda kis diákjai műsort is adtak, több dalt énekeltek el és a jelenlévőket is felkérték, hogy csatlakozzanak az énekléshez.
Csak az útburkolati jelzések festése maradt még hátra a csíkmadarasi elkerülőúton, amelyet rövidesen megnyitnak a forgalom előtt. A vasútvonal által kettészelt község lakói számára jelentős könnyítést jelent ez a közlekedésben.
Szerda délután riasztották a mentőket Kászonfeltízre, ahol egy kirándulócsoport 13-15 éves diákjai rosszul lettek egy helyi panzióban.
A hagyományos csíkszentdomokosi lakodalom köré épül az idei Folkmaraton témája, amely június 19–20-án várja az érdeklődőket. A 24 órás népzenei és néptáncos eseményt kiállítások, kézműves programok és közösségi élmények színesítik.
Ballagnak a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem (EMTE) Csíkszeredai Karának végzős diákjai.
Harangszó, alkalomhoz illő beszédek és kulturális műsor várja az érdeklődőket június 4-én a csíksomlyói Fodor Ház udvarán, ahol a Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából emlékeznek a trianoni békeszerződés aláírására.
Kérdésessé vált, hogy ősszel is folytatódhat-e a csíkszeredai Márton Áron Tehetséggondozó Központ működése. A Márton Áron Főgimnázium saját bentlakás kialakításán dolgozik a csíksomlyói Szent István Otthon épületében.
Idős nőt ütött el egy autó Csíkszeredában a Tudor-lakótelepen kedden reggel. Az áldozat súlyos sérüléseket szenvedett.
A hétfő éjszakai vihar következtében egy idős fűzfa dőlt ki a csíkszeredai központi parkban. Személyi sérülés nem történt, az eset azonban ismét ráirányítja a figyelmet az öregedő, veszélyessé váló fák problémájára.
Árokba sodródott egy személygépkocsi hétfő délután az E578-as európai úton, Tusnádfürdő közelében. A sofőr kisebb sérülésekkel megúszta a balesetet, az érintett útszakaszon azonban akadozik a forgalom.
Helyes testtartás, kanyarodási technikák, vészfékezés – többek között ezeket próbálhatják ki a gyakorlatban a hétvégi csíkszeredai motoros vezetéstechnikai képzés résztvevői. A tréning nem csak „újoncoknak” szól.