Leállt a műtrágyatermelés ideiglenesen a marosvásárhelyi vegyipari kombinátban. Korábbi, illetve most készített fotóinkon jól látszik, hogy mit is jelent ez.
2021. december 21., 15:552021. december 21., 15:55
A marosvásárhelyi Azomureș vegyipari kombinát az ország egyik legnagyobb műtrágyatermelője, és mint korábban beszámoltunk róla, azért szüneteltetik a termelést, mert túl magasra szökött a földgáz ára.
A nagyüzem berendezéseit december 16-án kezdték leállítani, a teljes leállást hétfő estére ígérték. Kedden délben az egyik kéményen még vízgőz és füst távozott. Előreláthatóan február végéig így marad minden, hacsak időközben nem változik a földgáz ára, vagy a kormány nem nyújt támogatást az ipari termelőnek.
Az már biztos, hogy a vegyipari kombinát leállása rendkívül negatív hatással lesz a mezőgazdaságra, hiszen tavasszal nem lesz elég hazai műtrágya.
Marosvásárhely polgármestere, Soós Zoltán a lapcsaládunknak adott interjúban nemrég arról beszélt, hogy a környező települések vezetőivel közösen próbálnak megoldásokat találni, hogy minél hatékonyabban tárgyalhassanak a magánkézben lévő kombinát vezetőségével. Kiemelte:
ezekkel a községvezetőkkel közösen keresik a jó megoldást. Soós kiemelte, nem vetették el a referendum kiírásának lehetőségét sem. Ott azonban nem az lenne a kérdés, hogy zárják-e be a vegyipari kombinátot vagy sem, hanem az, hogy milyen stratégiát kell, illetve lehet alkalmazni arra, hogy a kombinát vezetősége csökkentse rendkívül súlyos légszennyezést.

December 15-től, előreláthatóan február végéig leállítja a műtrágyatermelést a marosvásárhelyi Azomureș vegyipari kombinát. Egyelőre, a csaknem 2500 alkalmazottat nem veszélyezteti a munkanélküliség.
„A kombinát vezetősége érzi a lakosság elégedetlenségét, októberben arról számoltak be, hogy az elkövetkező években 250 millió eurót fektetnek be annak érdekében, hogy fejlesszék a berendezéseket és nagyobb biztonságban legyenek az alkalmazottak. Mi mindenképpen azt szeretnénk, közösen a környező települések vezetőivel, hogy a légszennyezés teljesen megszűnjön.”
A szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) ügyészei csütörtökön elrendelték a nyomozás kiterjesztését gyűlöletkeltés vagy diszkrimináció bűncselekménye miatt Andrew Tate esetében.
Újraindul a röntgen-, a mammográfiás vizsgálat és a csontsűrűségmérés a csíkszeredai járóbetegrendelőben, miután a megyei kórház beszerezte a szükséges sugárvédelmi engedélyeket.
Szeretettel várunk mindenkit 2026. június 1-jén, hétfőn 9:00 és 12:00 óra között az Utazás a gyermekkor világában eseményre.
Az Európai Unióban a 15 és 29 év közötti nem dolgozó és oktatási vagy képzési programban sem részt vevő fiatalok aránya a 2015-ös 15,2 százalékról 2025-re 11 százalékra csökkent, de Romániában továbbra is a legmagasabb ez az arány.
Szemeteskukában hozták a marosvásárhelyi városházára az ajánlatukat a Sylevy cég képviselői, mert szeretnék tovább is biztosítani az utcai takarítást. Soós Zoltán polgármester szerint olyan cégeket hívtak meg, akikkel nem volt jogi vitájuk.
Gyalogátjárón ütöttek el egy 13 éves gyermeket szerda délután Szentkatolnán. A rendőrség vizsgálatai szerint a kislány rollerrel kelt át a zebrán, amikor a baleset bekövetkezett.
A Sanitas szakszervezeti tagjai csütörtökön sztrájkőrséget tartanak a munkaügyi minisztérium székhelye előtt.
Lángra kapott egy melléképület csütörtökön Csíksomlyón a Somlyó 33-ként ismert romatelepen. A tűzeset során egy ember a karján égési sérüléseket szenvedett. A hivatásos tűzoltók megfékezték a lángokat.
Ciprian Ciucu főpolgármester csütörtökön a Facebook-oldalán bejelentette, hogy aláírta Bukarest pályázati dossziéját a 2028-as UEFA Európa-liga-döntő megrendezésére.
Megdőlt a fővárosi melegrekord szerdán – közölte a HungaroMet Zrt. csütörtökön a Facebook-oldalán.
1 hozzászólás