Megbolydult a csekefalviak egy része
Fotó: Gecse Noémi
Előzetes letartóztatásba helyezték azt a 23 éves csíkcsekefalvi férfit, aki gépjárművezetői jogosítvány nélkül, alkohol befolyása alatt traktorával múlt héten bedöntötte egy helybéli roma család házának egyik falát. Az eset nagy port kavart a településen. Azóta is rendőrök és csendőrök vigyáznak a rendre.
2017. március 22., 13:272017. március 22., 13:27
2017. március 24., 07:432017. március 24., 07:43
Nem nevezhető barátságosnak az élet napjaink Csíkcsekefalváján, miután múlt héten összetűzésbe került egy roma család és egy helybéli férfi, utóbbi sajátos módszerrel – pontosabban egy traktorral – próbált igazságot szolgáltatni, bedöntve a sértett család házának egyik falát.
Gheorghe Filip, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője elmondta,
azonban a ház fala erősen megrongálódott. Tőle tudjuk, hogy az eset kiváltó oka egy spontán konfliktus volt: egy 21, egy 23, illetve egy 36 éves férfi csütörtökön összetűzésbe került a sértett család tagjaival, majd egy veszekedést követően minden érintett távozott a helyszínről. Nem sokkal ezután a három férfi közül egyikük – a 23 éves N. A. – „úgy döntött, bosszút áll az említett családon, ezért visszatért a helyszínre és traktorával a házuknak hajtott”.
A szóvivő hozzátette, ekkor a házban egy nő és két kiskorú gyermek tartózkodott, személyi sérülés azonban nem történt. Hozzátette, csütörtökön 24 órás őrizetbe vették a fiatalt rongálás, jogosítvány nélküli, illetve ittas állapotban való vezetés miatt. Pénteken elrendelték az elkövető 30 napos előzetes letartóztatását.
Hétfői ottjártunkkor a sértett családapa, Román Pál elmondta, N. A. és családja között tavaly robbant ki az azóta is tartó konfliktus, amikor az elkövető eltörte a sértett édesanyjának ujjait. Hozzátette, a csütörtöki esetet valóban veszekedés előzte meg, amelynek végén N. A. azzal fenyegetőzött, hogy visszajön, és „kinyomatja az egészüket”.
Egy konfliktus eredménye: ennyi maradt a csekefalvi család házából
Fotó: Gecse Noémi
Ezt követően traktorával vissza is tért a helyszínre, és arra hivatkozva, hogy mivel a családnak nincs kerítése, szabadon bemehet az udvarra, nekihajtott a háznak, amelyben Pál felesége, illetve két gyereke, egy 2 hetes és egy másfél éves kisgyerek tartózkodott. Román Pál elmondása szerint a családtagjai az eset óta – megfázás miatt – kórházban vannak, és csak a szerencsének köszönhető, hogy nem lett nagyobb baj, hiszen kiszaladni nem tudtak, és ha a tettes erőteljesebben nyomta volna be a ház oldalát, meg is ölhette volna a bent lévőket.
A helyszínen az érkezésünkre összesereglett közösség több tagja is elmondta, a faluban régóta tart a romák és a többi falubeli közötti konfliktus, az említett eset óta azonban még kiélezettebb a helyzet, és emiatt a helyszínen folyamatos rendőri felügyelet volt az elmúlt napokban.
így rövidesen érkezésünk után – a már ott lévő egységek mellett – több rendőr- és egy csendőrautó érkezett a helyszínre. Mivel el szerették volna kerülni a helyzet elmérgesedését, a rendőrség képviselői úgy döntöttek, felkérnek 5–6 képviselőt mindkét csoportból, hogy menjenek be a helyi, csíkszentmártoni önkormányzat székhelyére, és ott, civilizált körülmények között beszéljék ki panaszaikat. A sértettek a hatóságok rendelkezésére álltak, és hosszas huzavona után a másik csoportból is sikerült meggyőzni néhány személyt, hogy képviseljék a – ahogy ők mondták – „fehér embereket”.
Nem engedték közel egymáshoz a két tábort
Fotó: Gecse Noémi
A helyszínen Csíkszentmárton község – ahová közigazgatásilag Csekefalva tartozik – alpolgármestere, László Antal irányította az eseményeket, ezért őt is meg szerettük volna kérdezni a történtekről, érdeklődésünket azonban rendkívül közönségesen fogadta, és mindössze annyit kérdezett nyeglén:
Gheorghe Filip rendőrségi szóvivő keddi, újbóli érdeklődésünkre azt mondta, a gyűlés célja a településen kialakult feszült helyzet feloldása volt, és ismételten megerősítette, hogy a ház rongálása következtében senki sem sérült meg. Megpróbáltuk megtudni a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház illetékeseitől, hogy a családtagok közül ápolnak-e valakit, Konrád Judit, a kórház orvosigazgatója azonban a betegjogokra hivatkozva nem erősítette meg, de nem is cáfolta Román Pál kijelentését, amely szerint feleségét és két gyermekét a kórházban ápolják, így állapotukról nem kaptunk pontos információkat.
A Hargita megyei prefektusi hivatal kabinetfőnöke, Adrian Pănescu megkeresésünkre azt mondta, nem ők hívták össze a hétfői falugyűlést, illetve a prefektusi hivatal részéről senki sem vett részt azon.
– magyarázta Pănescu.
Év végéig lehet Mikulás-busszal utazni Marosvásárhelyen. A gyerekek ingyen próbálhatják ki és fedezhetik fel a különleges élményt.
Három autó ütközött össze Maroskeresztúr település főútján vasárnap este. A balesetben heten megsérültek – adja hírül a Maros megyei tűzoltóság
Vasárnap utoljára van nyitva a Székelyudvarhelyen a karácsonyi vásár, a záróesten sem marad fellépő nélkül a színpad, de azt megelőzően, 17 órától a negyedik gyertyát is meggyújtják a város több pontján.
Többek között táncház, koncert és látványos gálaműsor várja az érdeklődőket december 22-én, vasárnap a sepsiszentgyörgyi Szabó Kati Sportcsarnokban. Így ünneplik a tíz éve alakult Kincskeresők Néptáncegyüttest.
Életét vesztette egy férfi a 12-es országúton, Oltszem falunál történt balesetben szombat este – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya.
A Menny és a Föld találkozása a Szentestén – ezt jeleníti meg a csíkszeredai Szent Kereszt Plébánia közösségének betlehemi előadása, amelyet vasárnap mutatnak be a Millenniumi templom kertjében, az adventi gyertyagyújtási ünnep után.
Nem adott ki idén a Sony tulajdonában levő Playstation saját fejlesztésű, sztoriorientált AAA-játékot, mégis az ő alkotásuk, az Astro Bot nyerte meg a videójátékos Oscarnak számító az év játéka (Game of the Year) díjat.
Kimerítő, de annál meghatározóbb időszakot tudhat maga mögött a Megasztár idei műsorának negyedik legjobbja, a székelyföldi közönség abszolút nyertese, Tóth Abigél. A huszonegy éves tehetség élményekről, izgalmas tervekről mesélt a Székelyhonnak.
Közúti baleset miatt áll az autós forgalom mind Sepsiszentgyörgy mind Csíkszereda irányába a 12-es országúton, Oltszem környékén szombat este.
Egyházi képviselők, falugondnokok segítettek a Rotary Club székelyudvarhelyi szervezetének, hogy a megfelelő személyekhez juttathassák el a tartós élelmiszerekből, ruhákból és édességekből álló karácsonyi ajándékcsomagokat.
szóljon hozzá!