
Nem volt pardon, bírságolt a fogyasztóvédelem a Szent György Napokon is
Fotó: Rédai Attila
Összesen nyolc kereskedelmi egységet ellenőrzött a Kovászna megyei Fogyasztóvédelmi Hivatal a hétvégén lezajlott Szent György Napokon, és ezek közül hétnél találtak is rendellenességet.
2018. május 03., 18:072018. május 03., 18:07
Mircea Diacon főfelügyelő-helyettes tájékoztatása szerint
A közlemény szerint a fogyasztóvédők alaposan megvizsgálták a kereskedőket, és
Egy lángossütő szintén ekkora pénzbírságot kapott, mert a sajtos lángosra növényi eredetű sajtpótlót tett, ezzel félrevezetve a vásárlókat. Egy kozmetikai termékeket forgalmazó cég azért kapott bírságot, mert nem tüntette fel az egészségügyi minisztérium előírásait, a gyártó címét, és a szavatossági határidőt.
Az allergének feltüntetésének elmulasztása miatt egyébként két péktermékeket forgalmazó árus is írásos figyelmeztetésben részesült, egy ételárus pedig azért, mert nem tájékoztatta a vásárlóit, hogy fagyasztott termékeket használ.
Megelégelték a magyarázkodást, őszinte válaszokat várnak a városvezetéstől az adóemelések kapcsán a sepsiszentgyörgyiek. Egy felhívásban arra buzdítják a lakókat, ne csak az online térben adjanak hangot az elégedetlenségüknek.
Nyolc évig volt használaton kívül a szentegyházi Bartók Béla Művelődési Ház, amelyet most, egy nagyszabású felújítást követően ismét birtokba vehettek a lakók. Az avatóünnepségen a közösség gyűjtőpontjának nevezték az épületet.
A Craiovai Egyetem etikai bizottsága pénteken úgy döntött, hogy vizsgálatot indít az igazságügyi miniszter, Radu Marinescu doktori disszertációjával kapcsolatos plágiumgyanú ügyében.
A bukaresti ítélőtábla pénteken helyt adott Nelu Iordache üzletember rendkívüli jogorvoslati kérelmének.
Radu Miruță védelmi miniszter és kormányfőhelyettes pénteken a Facebook-oldalán bejelentette, hogy a következő hónapokban felgyorsított ütemben összesen 21 haderőfejlesztési beruházásra készül a minisztérium.
Kilenc helyszínen tartott házkutatást a rendőrség pénteken. A Hargita és Maros megyékben végrehajtott akciók során jelentős értékű készpénzt, cigarettát, valamint mobiltelefonokat foglaltak le.
Önkormányzati vezetőkkel tanácskozott pénteken a Romániai Magyar Demokrata Szövetség vezetése. Kelemen Hunor kijelentette, hogy az adóemelés sok családnak nehézséget okoz, bocsánatot kell kérniük mindenkitől.
Személyautó sodródott le egy baleset következtében a 13A jelzésű országútról Szentegyháza és Csíkszereda között, Kalibáskő közelében pénteken délután.
A bukaresti ítélőtábla bírája, Olimpiea Crețeanu pénteken január 30-ára halasztotta annak a keresetnek az elbírálását, amelyben Silvia Uscov ügyvédnő két alkotmánybíró – Mihai Busuioc és Dacian Cosmin Dragoș – tisztségből való felfüggesztését kéri.
A litván hatóságok szerint az orosz katonai hírszerzés (GRU) állt egy 2024-es litvániai gyár elleni gyújtogatási kísérlet mögött; az üzem rádióhullám-szkennereket szállít az ukrán hadseregnek – írja az Agerpres a Reuters pénteki beszámolója alapján.
szóljon hozzá!