
Fotó: Brassói regionális útügyi igazgatóság
Elhunyt a kórházban a szombat esti sepsiszentgyörgyi balesetben megsérült áldozat, aki a helyszínen még reagált az újraélesztésre – közölte vasárnap délelőtt a rendőrség.
2023. október 22., 12:492023. október 22., 12:49
2023. október 22., 14:022023. október 22., 14:02
Halálos áldozatokkal járó baleset történt szombat este Sepsiszentgyörgy Csíkszereda felőli kijáratánál, mint korábban megírtuk, egy személy a helyszínen életét vesztette, egy másik személyt pedig megpróbáltak újraéleszteni, végül kórházba szállították további három sérülttel együtt. A Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya vasárnap délelőtt azonban közölte, hogy
Ami a baleset körülményeit illeti, a hatóság közlése szerint a sepsiszentgyörgyi rendőrséget este fél kilenckor riasztották a város Csíkszereda felőli kijáratánál történt balesethez. Egy 18 éves fiatal személyautójával a 12-es országúton haladt Sepsiszentgyörgy irányából Csíkszereda felé, amikor előzésbe kezdett, ám frontálisan összeütközött a szemből érkező haszongépjárművel. Utóbbi jármű az ütközés következtében nekicsapódott egy harmadik autónak, annak, amelyiket éppen előzték – közölte a rendőrség.

Súlyos közúti baleset történt Sepsiszentgyörgy Csíkszereda felőli kijáratánál este fél kilenc körül: hatósági információk szerint három jármű és öt felnőtt érintett a balesetben, akik közül három személyt ki kellett menteni a roncsok közül.
A baleset következtében elhunyt a haszongépjármű vezetője, egy 68 éves férfi és jobb oldali utasa, egy 33 éves férfi. Megsérült a haszongépjármű másik utasa is, egy 29 éves férfi, a személyautó 18 éves sofőrje, valamint 17 éves utasa. A hatóságok folytatják a nyomozást gondatlanságból elkövetett emberölés és testi sértés ügyében.
A marosvásárhelyi bíróság elrendelte csütörtökön Cristian Pomohaci népdalénekes harmincnapos előzetes letartóztatását.
Mintegy 200 ember jelenlétében zajlott Sepsiszentgyörgy főterén a trianoni döntés évfordulójáról való megemlékezés csütörtök délután, melynek fő szónoka Toroczkai László, a Mi Hazánk pártelnöke volt.
Az RMDSZ a kormányprogram és a miniszterek listájának ismeretében dönti el, hogy megszavazza-e parlamentben az Eugen Tomac vezette kormányt – nyilatkozta csütörtökön Kelemen Hunor.
Pénteken lezárul az idei egységes mezőgazdasági támogatások közel három hónapos igénylési időszaka. Megnéztük, hogy állnak a támogatásigénylés véghajrájában a székelyföldi megyék.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) a jövő héten „komolyan” elemezni fogja az Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök által javasolt kormányprogramot és politikai konstrukciót – jelentette be az alakulat csütörtökön.
Egy hónap alatt csaknem négyszáz bevetése volt a Kovászna megyei tűzoltóságnak. A közúti balesetek mellett tűzesetekhez, valamint bajba jutott állatokhoz riasztották őket.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu csütörtökön kijelentette, hogy alakulata feltételekhez köti az új kormány támogatását.
Kovásznán szennyvíz öntött el több pincét és udvart a májusi esős időjárás során. A háromszéki szolgáltató szerint ez a szennyvízcsatorna-hálózat túlterheltsége miatt következett be, ezért bírságolást, ledugózást helyezett kilátásba.
Az RMDSZ jövő héten dönti el, hogy bizalmat szavaz-e az Eugen Tomac vezette kormánynak, miután a kijelölt miniszterelnök ismerteti a terveit – nyilatkozta csütörtökön az Agerpres hírügynökségnek Csoma Botond.
Egy férfi meghalt és egy nő megsérült csütörtök kora este a Temesvár körgyűrűjén történt közúti balesetben, amelyben három autó és egy téglákat szállító kamion ütközött össze.