Fotó: Boda L. Gergely
Amennyiben minden rendben halad, őszre befejeződnek a Marosvásárhelyi Állatkert átalakítási munkálatai. Épül az elefánt- és zsiráfház, amelyeket várhatóan 2012-ben vesznek birtokukba lakóik.
2011. május 12., 14:572011. május 12., 14:57
2011. május 12., 18:532011. május 12., 18:53
Az állatkertet európai uniós pénzalapokból újítják fel. A projekt összértéke csaknem 18 millió lej, amelyből 11 millió vissza nem térítendő támogatás. A kivitelezési határidő 2011. augusztus 30.
„A munkálatok végeztével az állatkert látogatói egy szinte érintetlen, természetes környezetben sétálhatnak majd. Elektromos járművek vásárlását tervezzük, amelyeket a létesítmény területén lehet majd bérelni. A séta egészséges, de ha egy anyuka 2-3 órán keresztül az ölében viszi a kisgyerekét, akkor már nem. Azt szeretnénk, ha a jövőben a Somostető, és vele együtt az állatkert méltó vetélytársa lenne a Víkendtelepnek” – mondta a helyszínen tartott sajtótájékoztatóján Dorin Florea polgármester. Hozzátette, hamarosan új honlapot készítenek a létesítménynek, és tervezik, hogy minden belépőjegy mellé egy állatkert-térképet is adnak. Ezen információk olvashatók majd az állatokról. Kis kártyákat is készítenek, amelyekkel a gyerekek játszhatnak.
„Egy hete jártak nálunk az Európai Állatkertek Egyesületének képviselői, akik mindent rendben találtak. Egyetlen észrevételt sem tettek, de mi azért tudjuk, hogy hol szorít a csizma, min kell még javítanunk. Idén új lakói lesznek az állatkertnek: európai bölény, zebra és egyéb kisebb állatok. Az elefánt, illetve a zsiráf várhatóan 2012-ben érkezik” – mondta Bereczki Boldizsár igazgató. Hozzátette, várhatóan két héten belül befejezik a medvék kifutóját.
„Romániában a Marosvásárhelyi Állatkert az egyetlen, amely megfelel az európai normáknak. Jelenleg 72 állatfajnak adunk otthont, jövőre további 10-15 fajt szeretnénk beköltöztetni” – fogalmazott az igazgató.
Harmincnapos előzetes letartóztatásba helyeztek egy 16 éves fiatalt, miután pénztárcát lopott el egy autóból az elmúlt hétvégén Marosvásárhelyen – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.
Katonák, a hegyivadász alakulat és a vegyibaleset-elhárító egység tagjai gyakorlatoznak az elkövetkező napokban a marosvásárhelyi vegyipari kombinátnál.
Egyházi és világi elöljárókkal, az iskola közösségével telt meg a Keresztelő Szent János Templom hétfőn az újraalapított Római Katolikus Líceum tanévnyitóján, amelynek fő mozzanatait Tamási Zsolt iskolaigazgató hajtotta végre az ünnepség végén.
A Bolojan-kormány lemondását követelték hétfőn délelőtt a Maros megyei prefektúra előtt összegyűlt tiltakozók. A tanügyben dolgozók mellett ott voltak a szociális igazgatósághoz tartozó alkalmazottak, de a polgármesteri hivatalok dolgozói is.
Szúnyog- és kullancsirtást végeznek Marosvásárhely közterületein az esti órákban, és ellenőrzik a patkánycsapdákat is – tájékoztat a polgármesteri hivatal Facebook-oldalán.
Életét vesztette egy 42 éves motoros vasárnap délután a Maros megyei Monosfaluban.
Lakástűz volt vasárnapra virradó éjszaka Marosszentgyörgyön, ahova a mentőszolgálatosok is kiszálltak.
Hivatali visszaélés gyanújával emelt vádat a korrupcióellenes ügyészség (DNA) Márk Endre, Szászrégen polgármestere ellen. Az ügy egy jogi szolgáltatás 2021-ben történt közvetlen beszerzésével kapcsolatos.
Keddtől, szeptember 9-től Marosvásárhelyen újraindulnak az Iskolajáratok, így a diákok egyszerűen juthatnak el otthonaiktól az oktatási intézményekig.
Színes programokkal, gyerekeket, fiatalokat is megszólító alkalmakkal szervezik meg jövő héten, immár tizenkettedik alkalommal a szászrégeni magyar napokat.
szóljon hozzá!