
Fotó: Tarisznyás Márton Múzeum facebook oldala
Idén is megrendezi a Tarisznyás Márton Múzeum az Énekeld meg a múzeumot! programját. Szombaton aki megénekli a gyergyószentmiklósi intézményt, ingyenesen látogathatja a tárlatokat.
2024. december 20., 16:552024. december 20., 16:55
Az adventi időszak nemcsak a várakozás és lelki felkészülés időszaka, hanem a hagyományőrzés és a közösségi kapcsolatok megerősítésének alkalma is. E gondolat jegyében zajlik szombaton a karácsonyváró nyílt nap.
– szól a felhívás. Aki nyitott erre 11 és 17 óra 30 perc között ingyenesen tekintheti meg a Szárhegy 50, az Ásványok, kőzetek, bányavirágok és a Fölemelt fővel – Trianoni férfiak Gyergyóból című kiállításokat.
Az ingyenes program méltó zárásaként 18 órától a gyergyószentmiklósi Szent József plébánia felnőtt betlehemes csoportja mutatja be hagyományos betlehemes játékát.
Az Énekeld meg a múzeumot! kezdeményezés két évvel ezelőtt indult, és amint felhívásukban írják, az esemény annyi lélekmelengető pillanattal ajándékozta meg őket, hogy már az első után tudták: szeretnék ezt hagyománnyá tenni.
Mozgalmas éjszakájuk volt a segesvári tűzoltóknak: néhány órán belül egy tűzesethez, valamint egy közúti szerencsétlenséghez is riasztották őket. A balesetben két felnőtt és két gyermek sérült meg.
Sokak számára nem adatok meg a lehetőség, hogy személyesen legyen jelen a csíksomlyói pünkösdi búcsún. A világhálónak köszönhetően azonban élőben követhető a búcsús szentmise és az azt megelőző események.
Idén is kiemelt figyelemmel követjük a csíksomlyói pünkösdi búcsú eseményeit, ráadásul megújult élő közvetítéses formátumban igyekszünk beszámolni az összmagyarság legnagyobb zarándoklatáról. Kövesse velünk az idei történéseket.
Keresztalják, lovas zarándokok, autóval, zarándokvonattal vagy éppen busszal érkező erdélyi és anyaországi magyarok találkoznak idén is Csíksomlyón, a pünkösdszombati búcsún. Kövesse élőben a búcsú történéseit a Székelyhonon!
Szívecskéket formázó kezek, lobogó zászlók, könnyek, mosolyok, kézfogások, kiabálások, énekszó, himnusz, megörökített pillanatok – ezeket tapasztaltuk az összenemzeti zarándokvonat sepsiszentgyörgyi fogadásán.
Több százezer ember védelmét biztosítják idén is a csíksomlyói nyeregben a tűzoltók, mentők, csendőrök és rendőrök. Mutatjuk, hol juthatnak segítséghez a zarándokok, és mit tehetnek a rosszullétek megelőzése érdekében.
Újabb elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
Az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség (ANPIS) átutalta az áprilisi gyermeknevelési pótlékok (gyerekpénz) kifizetéséhez szükséges összeget.
A heves esőzések és a patakokban felgyűlt hordalék miatt zavarossá vált a csapvíz Kovásznán, Barátoson, Pákén és Orbaiteleken. A szolgáltató ellenőrzi a vízminőséget, és arra kéri a lakókat, hogy a biztonság kedvéért egyelőre ne fogyasszanak belőle.
Romjaiból építették újjá a gyimesbükki Bethlen–Rákóczi-várat az ezeréves határon. A látványos épület péntek déli átadóünnepségének – amelyet a 30-as számú őrház előtt tartottak – az időjárás is kedvezett.
szóljon hozzá!