Idegesítő bukkanók, nem tetsző korlátok és az útszakasz, amelyet egyelőre nem újítottak fel Bikafalva határában a 137-es megyei út korszerűsítése során – ezekre kaptunk magyarázatot Hargita Megye Tanácsának vezetőjével beszélgetve.
2025. július 18., 10:372025. július 18., 10:37
Fotó: Csató Andrea
Idegesítő bukkanók, nem tetsző korlátok és az útszakasz, amelyet egyelőre nem újítottak fel Bikafalva határában a 137-es megyei út korszerűsítése során – ezekre kaptunk magyarázatot Hargita Megye Tanácsának vezetőjével beszélgetve.
2025. július 18., 10:372025. július 18., 10:37
Valamivel több mint egy éve kezdődött el a Székelyudvarhely és Székelykeresztúr közötti 137-es megyei út felújítása, amelynek megvalósításáért Hargita Megye Tanácsa pályázott az Anghely Saligny programban.
A jó ütemben haladó munkálatok során mostanra számos betonsánc, támfal, négy nagy híd és a bicikliút jó része is kiépült. Mindemellett
Többen panaszkodtak a közösségi médiában az út mentén felszerelt fémkorlátok miatt, ám ezekre szükség volt a gyalogosok és a kerékpározók védelme érdekében – magyarázta lapunknak Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának elnöke.
Fotó: Csató Andrea
Ugyancsak vitákat eredményeztek a településeken, illetve a nagyobb letérőknél kialakított huppanók, amelyek valójában biciklis- és gyalogos átjárók. Elsősorban
A tapasztalat azonban azt mutatja, hogy a sebességkorlátozások betartásával problémák nélkül át lehet jutni azokon. Az is kellemetlen volt, hogy közvetlenül a kialakításuk után alig voltak észrevehetők az emelkedők, de most már zajlik a festésük, így javul a helyzet.
Fotó: Csató Andrea
Bíró rámutatott, tény, hogy a megemelt átkelők miatt nem lehet már olyan gyorsan közlekedni a falvakban, de ezek a biztonságos közlekedés megoldása miatt voltak benne a tervekben.
Utóbbival egyébként már a megyei tanács elnöke sem ért egyet.
Fotó: Csató Andrea
Többen érdeklődtek lapunktól, hogy miért maradt ki a felújításból egy nagyjából kétszáz méteres útszakasz az ócfalvi letérő környékén, ahol még a kerékpárút is megszakad. Bíró közölte,
Éppen ezért nem költhetnek rá pénzt az aktuális projekt részeként, hiszen az törvénytelen lenne. Egyébként a leállított munkálatokról egyelőre annyit tudni, hogy a közbeszerzési eljárás során másodjára is óvásokat nyújtottak be a részvevő cégek, így azokat a táblabíróságon kell tisztázni. Ebben a projektben nincs benne ugyan a 137-es úton elmaradt bicikliút-szakasz kiépítése, de a megyei tanács már keresi rá a megoldást.
Fotó: Csató Andrea
Bíró Barna Botond a Székelyhonnak elmondta, hogy bár azt tervezték, hogy júniusban befejeződik a Székelyudvarhely és Székelykeresztúr közötti út felújítása,
Elsősorban az esőzések okoztak gondokat, amelyek miatt javításokat kellett végezni (például a bicikliútnál), ugyanakkor olyan gondok is felmerültek, amelyekre más műszaki megoldásokat kellett találjanak a betervezetthez képest.
Fotó: Csató Andrea
Az sem sokat segített, hogy néhányan megrongálták a frissen elkészült munkálatokat például azzal, hogy
Mindemellett tudni kell, hogy már az utolsó simításokat végzi a kivitelező: a kapubejáratok rendbetétele, a bicikliút és még néhány támfal építése, valamint az útfestések zajlanak.
Az új elképzelés szerint augusztusban fog befejeződni a beruházás, ami azt jelenti, hogy így is szinte egy évvel hamarabb megvalósul a projekt a szerződésbe foglalt határidőnél.
Fotó: Csató Andrea
Fotó: Csató Andrea
Zajlott a bukkanók festése
Fotó: Csató Andrea
Fotó: Csató Andrea
A bányakatasztrófa által sújtott Parajdon zárja Gördülő Opera című turnéját a Magyar Állami Operaház. Donizetti A csengő című vígoperája szeptember 13-án lesz látható Parajdon – közölték kedden az MTI-vel a szervezők.
A romániai polgárok közel nyolcvan százaléka támogatja Románia nyugati orientációját - derül ki INSCOP Research legfrissebb közvélemény-kutatásából.
Az Európai Bizottság keddi döntése szerint Románia 16,68 milliárd euróból részesülhet az EU védelmi hitelprogramjából, a SAFE-ből, amelynek célja a tagállamok védelmi képességeinek gyors megerősítése.
A szeptember 1-7. közötti héten 5133 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában, 28,9 százalékkal többet, mint az előző héten – közölte kedden az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
Az első évben „botladozó” csíkszeredai Lábbusz egyre népszerűbbé válik a tanulók körében, ezúttal 154 diák csatlakozott az idei Lábbusz járataihoz az első napon.
Egy év kihagyás után ismét „városra költözik a falu” Csíkszeredában szeptember 20-án és 21-én, szombaton és vasárnap.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) a következő napokban ismertetni fogja a gazdaságélénkítő programját – jelentette ki kedden Sorin Grindeanu megbízott pártelnök.
Ha az igazságügyi nyugdíjreform, a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezet nem állja ki az alkotmányossági próbát, akkor a kormány legitimitása megszűnik – nyilatkozta Kelemen Hunor RMDSZ-elnök az Antena3 hírtelevíziónak.
Hónap eleje óta egyre gyakrabban értesítik a hatóságokat, hogy medve járkál a lakott övezetekben Hargita megye több településén is. Kedd délután Tölgyesről érkezett jelzés.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) támogatni fogja a parlamentben a Szociáldemokrata Párt (PSD) két törvénytervezetét amely több társadalmi csoport egészségbiztosítási járulékkötelezettségét törölné el.
szóljon hozzá!