Illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Elöntötte a víz a Maros megyei Gépjármű-nyilvántartási Hivatal (RAR) udvarát és műhelyét péntek délután. A néhány óra alatt lehullott jelentős mennyiségű csapadék a város hulladéktárolójából lemosta a szemetet, amely eldugaszolta egy híd átereszét.
2017. május 26., 15:182017. május 26., 15:18
2017. május 26., 16:082017. május 26., 16:08
A Maros megyei RAR-nál dolgozók az Agerpres hírügynökségnek azt nyilatkozták, hogy a nagy mennyiségű csapadék miatt összegyűlt víz öt perc alatt elárasztotta az udvart és a műhelyt, így a tűzoltók beavatkozására is szükség volt.
A források szerint az ügyfélfogadás végéhez közeledve már csak három személyautó várakozott a műszaki vizsgára a hivatal udvarán.
A Horea katasztrófavédelmi felügyelőség egy tűzoltókocsival és szivattyúval érkezett a helyszínre. Az öt tűzoltó mellett a marosvásárhelyi vízszolgáltató vállalat munkatársai is részt vesznek a beavatkozásban.
Nicușor Dan vasárnap kijelentette, hogy igyekszik a kampányban szóba állni azokkal is, akiknek az övétől eltérő a véleménye.
A következő napokban szinte az egész országban szokatlan hideg lesz az a sokéves átlaghoz képest a meteorológiai szolgálat vasárnapi előrejelzése szerint. A szél élénkülésére, esőkre, havas esőre, a hegyekben pedig havazásra van kilátás.
Idén áprilisban 4.686.479 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 21.837-tel többet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2759 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közzétett adataiból, melyeket az Agerpres szemléz.
Az áramszolgáltató előre tervezett karbantartási munkálatai miatt május 13-án, kedden ideiglenes áramszünetekre kell számítani több Hargita és Maros megyei településen – figyelmeztet a vállalat.
Bevált a meteorológusok előrejelzése, május derekához képest országszerte hűvös volt a szombati nap és az azt követő éjszaka. Csíkszeredában mínusz 1,1 Celsius-fokig csökkent a hőmérséklet, de Székelyföld többi részén sem volt sokkal melegebb.
A történelemkönyvekből kitűnik, hogy a 19. század végére gazdasági-társadalmi fejlődésben Székelyföld kezdett egyre inkább leszakadni az ország nyugatibb részétől. Ám úgy tűnik, a legősibb mesterség művelésében azért igyekezett tartani a lépést.
Telefonon egyeztetett Orbán Viktor miniszterelnök szombat délután Kelemen Hunorral, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) elnökével. A magyar kormányfő erről a Facebook-oldalán számolt be.
Csak egy európai értékeket képviselő elnök tudja biztosítani a stabilitást és megóvni az országot egy olyan bizonytalan időszaktól, ami veszélybe sodorja a fejlődést – írta péntek este a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
Több tízezren vettek részt péntek este a kormánypalota előtti téren a #Rezistența és az Inițiativa Romania (Románia Kezdeményezés) által szervezett Európa-párti tüntetésen.
Ismét négytagú medvecsalád ólálkodik a Somostetőn, de egyelőre nem tudni, hogy a korábban befogott egyedekről van-e szó. Kovács Mihály Levente alpolgármester szerint ha indokolt lesz, az anyamedvét elaltatják, a bocsokat pedig máshová helyezik el.
szóljon hozzá!