Kövezett úton kerülhetik el a problémás szakaszt az autósok
Fotó: Erdély Bálint Előd
A felsőboldogfalvi önkormányzat előteremtette a szükséges pénzalapot, így elkezdődhetett a Telekfalva felé vezető 23-as számú községi út beszakadt szakaszának kijavítása. Ideiglenes, forgalomelterelő kis útszakaszt épített a helyszínen a kivitelező, jelenleg azon közlekedhetnek az autósok.
2022. november 24., 09:002022. november 24., 09:00
2022. november 24., 10:362022. november 24., 10:36
Az esőzések miatt csúszott el a talaj a 23-as községi út alatt – fejtette ki lapunknak Zsombori Levente felsőboldogfalvi polgármester. Mint mondta,
Az elöljáró korábban tájékoztatta a helyzetről Hargita Megye Tanácsát, segítséget kérve a javításokhoz. Az intézmény javaslatára el is készítették a javításhoz szükséges dokumentumokat, amelyekből kiderült:
Két-három méter mélyre kell ásnia a kivitelezőnek, hogy használhatóvá tehesse a szakaszt.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A felsőboldogfalvi önkormányzat végül az áfavisszaosztásból kapott némi támogatást a mintegy 550 ezer lej értékű kivitelezés elvégzésére fordította, ezt ugyanakkor saját forrásaikkal kellett kiegészítsék. Így kezdődhetett el a munka az elmúlt hetekben – a munkálat alatt el kellett terelni a forgalmat a szakaszról. Zsombori elmondása szerint
Fotó: Erdély Bálint Előd
Utóbbi egy helyi gazda területén halad át, aki azzal a feltétellel engedélyezte ezt, hogy a javítások végeztével eredeti állapotába állítja vissza telkét a kivitelező. A polgármester meglátása szerint a megbízott cég még idén el tudja végezni a beavatkozás túlnyomó részét, ami azt jelenti, hogy
Az aszfaltozási munkálatok jövőre maradnak.
Zsombori Levente rámutatott, a megvalósíthatósági tanulmány elkészíttetésekor előre gondolkodtak, így abban nem csak a problémás rész felújítása szerepel, hanem a teljes szakaszé, a megyei úttól a telekfalvi iskoláig. Ennek köszönhetően pályázhatnak a korszerűsítés érdekében, amennyiben lehetőség nyílik erre.
A romániai politikai vezetők a béke és igazságosság iránti elkötelezettség jelképének nevezték Ferenc pápát, a római katolikus egyház húsvéthétfőn elhunyt vezetőjét.
Az teljesen egyértelmű, hogy anyák napján legalább egy csokor virággal megleped anyukádat, de képzeld el, ha a Rádió GaGa játékában megnyerné a fődíjat! Hogyan nyerheted meg? Mutatjuk!
A húsvétitojás-díszítés napjainkban újra reneszánszát éli, igaz, a legtöbben bolti festékanyagot használnak. A kézdivásárhelyi Opra Etelka azonban kizárólag növényi alapanyagból, hagyományos módon nyeri ki a Háromszékre leginkább jellemző színeket.
A nyárádszeredai önkéntes tűzoltók immár hatodik éve szerveznek csoportos locsolást. Húsvéthétfőn tűzoltóautóval vonulnak végig a kisváros utcáin és mindenkit alaposan meglocsolnak, ha kiáll a háza elé.
Szombaton elment otthonról, és nem tért vissza az a 16 éves marosvásárhelyi fiú, akit vasárnap már a rendőrséggel kerestetnek.
Amit tudtunk megmutattunk: közvetítettük élőben, beszámoltunk róla, képtörténetben meséltük el, most pedig videóban foglaljuk össze. Idén ilyen volt a szabadtéri ételszentelés Csíkszeredában. Jövőre ugyanitt, ugyanennyien?
Virágvasárnapi olajágszenteléssel és Szent Péter téri pápai áldással kísérve beszélgettünk a római Német–Magyar Kollégium spirituálisával, a csíkdánfalvi születésű Vízi Elemér atyával.
Sepsiszentgyörgyön is szabadtéren szentelték meg a húsvéti eledeleket vasárnap reggel. Az ünnepi pillanatokon több mint ezren vettek részt, köztük román ajkú hívek is.
A már jól bevált forgatókönyv szerint, békésen, fegyelmezetten zajlott le a magyar nyelvterület legnagyobb létszámú húsvéti eledelszentelése Csíkszeredában.
Ezrek részvételével tartották meg idén is a Kárpát-medence legnagyobb ételszentelését Csíkszereda főterén. Tamás József, nyugalmazott segédpüspök kiemelte: úgy üljünk asztalhoz, hogy ott magával Jézus Krisztussal találkozunk.
szóljon hozzá!