
Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
Alexandru Rogobete csütörtökön a Facebook-oldalán bejelentette, hogy terepre küldte az egészségügyi minisztérium és az Országos Egészségbiztosító Pénztár (CNAS) ellenőrző testületét „részletesen megvizsgálni” a betegszabadságok helyzetét.
2025. június 26., 16:262025. június 26., 16:26
Bejegyezésében – melyet az Agerpres idéz – az egészségügyi miniszter azzal indokolta az intézkedést, hogy tavaly egymillió „gyanúsnak tűnő” betegszabadságot vettek ki az alkalmazottak. Leszögezte: zéró toleranciát hirdetett a betegszabadsággal kapcsolatos csalásokkal szemben. Szerinte „nem normális és mélységesen erkölcstelen”, hogy az egészségügyi rendszer működtetésére szánt forrásokból jogtalanul betegszabadságon lévő alkalmazottak vakációzását fizesse az állam.
Közölte, hogy a rendszerszerű visszaéléseknek véget fog vetni a minisztérium. Egyben arra kérte az orvosokat, hogy egészségügyi indokok nélkül ne igazoljanak betegszabadságot.
A nyolcadikosok országos vizsgáján és az érettségin közreműködő tanárok fizetése változatlan marad, azaz a 2024-ben megállapított fizetést kapják idén is, de ez Maros megyében egyelőre nem okozott fennakadást a jelentkezéseknél, van elég javítótanár.
A felhőszakadások és viharok miatt kibocsátott másodfokú riasztás miatt néhány órával elhalasztják pénteken a Transzfogarasi út Piscul Negru és Bilea-vízesés közötti szakaszának forgalom előtti megnyitását – jelentette be csütörtökön Cristian Pistol.
Adrian Papahagi egyetemi docens csütörtökön közölte, hogy Eugen Tomac kijelölt kormányfő felkérésére „elviekben” vállalta, hogy a technokrata kormány kulturális minisztere legyen, a jelenlegi helyzetben azonban úgy döntött, hogy visszalép.
Első- (sárga) és másodfokú (narancssárga) árvízvédelmi készültséget rendelt el csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) az ország nagy részének folyóvizeire.
A romániaiak több mint fele biztos abban, hogy a biztonságról vagy háborúról szóló hírekben meg tudja különböztetni a valós információkat a hamisaktól – derül ki az Informat.ro és az INSCOP Research csütörtökön ismertetett felméréséből.
Módosította a Kovászna megyei Kereskedelmi és Iparkamara a vezető vállalkozások díjazási rendszerét, abból a meggondolásból, hogy egyes mutatók alapján sok cég eddig kizáródott a versenyből.
Összehangolt félretájékoztatási kampány zajlik a Facebookon az új közalkalmazotti bértörvény tervezetével kapcsolatban – állapította meg csütörtökön Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök kormányának beiktatását – jelentette ki csütörtökön Ilie Bolojan.
Elfogtak a hatóságok egy nemzetközi körözés alatt álló ukrán állampolgárt a Calafat-Vidin híd díjfizető állomásának közelében, aki több mint 300 ezer eurót rejtett el egy kisbuszban.
Medve ólálkodott Marosszentgyörgyön, Hargita megyében pedig néhány órán belül több Ro-Alert figyelmeztetést is kiadtak.
szóljon hozzá!