
Fotó: Boda L. Gergely
Nem egyeztek bele a tanácsosok abba, hogy csaknem 12 millió eurós hitelt vegyen fel a városháza a Tudor Vladimirescu negyedbe tervezett Víkend II megépítéséhez. Ilyen nehéz időkben, amikor az emberek fizetése folyamatosan csökken, nem verhetjük adósságba magunkat egy ilyen létesítmény megépítése miatt – mondták.
2010. június 25., 08:132010. június 25., 08:13
2010. június 25., 10:262010. június 25., 10:26
Fotó: Boda L. Gergely
Kolozsvári Zoltán, a tanács RMDSZ-frakciójának vezetője közölte, jó az ötlet, de nincs még itt az ideje annak, hogy hitelt vegyenek fel. \"Meg kell várnunk a megfelelő alkalmat. Felkérem az alpolgármestert, hogy amennyiben lehetséges, keressen pályázatokat, amelyekkel Európai Uniós pénzalapokat lehet lehívni a létesítmény megépítéséhez. Több más város is így fejleszti a szabadidőközpontjait\" – tette hozzá.
Molnár Gábor tanácsos kifogásolta, hogy a 60 határozatból (ennyi szerepelt a marosvásárhelyi tanács június 24-ei ülésének napirendjén) a legtöbb csak kiadás. \"Egyetlen egy olyan pont sincs, amely pénzt hozna a városkasszába, amivel például az adófizetési kedvet élénkíthetnénk. Nincs olyan, amivel munkahelyeket tudnánk teremteni\" – fakadt ki a tanácsos.
Szállodát, lakóépületeket, kereskedelmi egységeket, műhelyeket hoznának létre az egykori marosvásárhelyi fotópapírgyárban és annak környékén. A csaknem hatvan méter magas épület jó állapotban van, átalakítása az egész lakónegyedre hatással lenne.
Átadták csütörtökön a Maros Megyei Katasztrófavédelemnek azt a 30 000 literes ivóvíz-szállító tartálykocsit, amit Marosvásárhely városa vásárolt meg helyi költségvetésből, és a tűzoltóság rendelkezésére bocsátotta.
A Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem Magyar Kara február 14-én, szombaton 19 órától mutatja be a Stúdió Színházban az Aranysárkány című előadást Vidovszky György rendezésében.
Értesítés nélkül kimaradó járatok, várakozó utasok: ez a mérlege a tömegközlekedési feszültségnek Maros megyében. Míg a peremtelepülési járatok olcsóbbak, a korábbi magánszolgáltatók egy része váratlan járatritkításokkal válaszolt a kieső bevételre.
Alig másfél óra alatt 52 szabálysértési bírságot szabtak ki sofőrökre a rendőrök Marosvásárhelyen egy átfogó ellenőrzés alkalmával csütörtökön. Több jogosítványt és forgalmi engedélyt is bevontak, ugyanakkor autókat is lefoglaltak.
Az alvásra fókuszál a marosvásárhelyi Szent Balázs Alapítvány idei multidiszciplináris konferenciája, amely az alvás-ébrenlét aktualitásait mutatja be magyar nyelven, neves hazai és külföldi előadók közreműködésével február 20–22. között.
Másodpercenként két köbméternyi vizet engednek le a bözödújfalusi gyűjtőtóból, hogy elérjék azt a telítettséget, ami biztonságos.
Karbantartási munkálatok miatt áramszünet lesz Marosvásárhely több utcájában csütörtökön 8 és 16 óra között.
„Közvetíteni kívánunk a Maros megyei vállalkozók és a magyarországi cégek között, ezért is látogattam meg a megye több régióját és találkoztam az üzletemberekkel” – mondta szerdán Marosvásárhelyen Gabriel Șopandă, Románia magyarországi nagykövete.
Tavaly közel 25 ezer beavatkozáshoz riasztották a Maros megyei tűzoltókat és a SMURD-rohammentőket. A legtöbb munkát a Kis-Küküllő megnövekedett sótartalma adta júniusban.
szóljon hozzá!