Üzemeltető nélkül maradt a Csíkszereda–Szentkirály–Tusnád autóbuszjárat, amelyet idén januárban vett át az Autotransport Rt. csődje, illetve az azt követő versenytárgyalás után a Vándor Trans Tours cég. Most ismét új szolgáltatót keresnek.
2011. május 03., 12:302011. május 03., 12:30
2011. május 03., 13:512011. május 03., 13:51
Más cég veheti át a Csíkszereda–Tusnád járatot
A visszavonult cég csak ezt a buszjáratot üzemeltette Csíkban, de mint Borboly Csaba, a Hargita megyei önkormányzat elnöke elmondta, gazdaságossági okokra hivatkozott, amikor visszamondta a szolgáltatást. Ezért Hargita Megye Tanácsa új versenykiírást hirdet meg a szolgáltatás folytonosságának biztosítására. A jogszabályok értelmében a szolgáltató cég a visszamondás dátumától számított 30 napig még köteles üzemeltetni a járatot. A pályázati ajánlatokat a cégek május 11–16. között nyújthatják be a Szállítási Elektronikus Odaítélő Szolgálathoz, eredményhirdetés május 27-én lesz. A megyei tanács azzal a kéréssel fordult az érintett helyi önkormányzatokhoz, hogy a lakosság és a gyors megoldás érdekében tájékoztassák a potenciális szolgáltatókat a lehetőségről.
Az említett útvonal korábban sem volt túl népszerű a szállító cégek körében, mivel első szakaszán vonat is jár, ugyanakkor több megyeközi autóbuszjárat útvonalával esik teljesen vagy részlegesen egybe, ezek miatt is kevés az utas.
Borboly szerint a tavaly decemberben, illetve idén januárban új üzemeltetőknek átadott többi buszjárat üzemeltetői részéről nem jött hasonló visszajelzés. „A kisebb gondokra vonatkozó lakossági visszajelzéseket kivizsgáljuk, ezeket leszámítva, minden jól működik” – mondta az elnök.
Egyetlen orvosság létezik a szélsőjobboldal előretörése ellen, éspedig az, ha elmegy a magyarság szavazni annak jelöltje ellen. Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere kampányzáró beszélgetésre hívta csütörtökön a sajtó képviselőit.
Évek óta terítéken van Csíkszeredában a parkolóház-építés ügye. Most a város egy megvalósíthatósági tanulmány elkészíttetését tervezi, hogy kiderüljön, lehet-e saját beruházásként létrehozni és működtetni egy ilyen létesítményt.
Pünkösd előtt, június 2–6. közötti fognak dolgozni a Hargita megyei Lóvész és Gyimesfelsőlok megállók közötti vasúti szakaszon, és a munkálatok miatt Csíkszeredát is érintő vonatjáratok menetrendje fog módosulni.
Szabó János festőművész munkáit állítják ki szülővárosában, Csíkszeredában, a Lázár-házban május 15-én, csütörtökön.
Divat és változás címmel nyílik kiállítás szerdán Csíkszeredában, a Mikó-várban, a tárlat a Kiscelli Múzeum közreműködésével jön létre.
Állás- és pályabörze, szakmai tanácsadás, kerekasztal-beszélgetés – egynapos pályaválasztási börzét szervez május 23-án Csíkszeredában a Hargita Megyei Munkaerő-elhelyező és Szakképző Ügynökség, valamint Hargita Megye Fejlesztési Ügynöksége.
A munkát befejezték, most a beüzemeléshez szükséges engedélyeztetés zajlik a Gyimesközéplokon és Gyimesfelsőlokon épült víz- és szennyvízhálózatok esetében. A működtetést szeretnék a több község által létrehozandó cégre bízni, de vannak kérdőjelek.
Noha a várakozással ellentétben nem volt akkora igény a lakótelepi kerékpártárolókra Csíkszeredában, hogy a helyek beteljenek, a városvezetés elégedett ezek működésével. Mivel más lakóövezetekből is igényelték, újabb tárolókat fognak telepíteni.
Borbáth Erzsébet több mint három évtizeden át alakította a gyerekek életét és a közösséget, amelyhez tartozott. Neve összefonódik a csíkszeredai József Attila-iskola alapításával, valamint a moldvai csángó gyermekek csíkszeredai magyar nyelvű oktatásával.
Napokon át a jövő művészeié lesz a csíkszeredai színpad. A Művészeti Egyetemek Fesztiválja (UNSCENE) ötödik kiadásának sajtótájékoztatóján nemcsak a programokról beszéltek, hanem mélyebb gondolatokra is „vetemedtek”.
szóljon hozzá!