Archív
Fotó: Gergely Imre
A betakarítás és hálaadás ünnepére készülnek Gyergyóremetén – a gazdanapra október 22-én várják az érdeklődőket. A labdarúgópályán szervezett programok idén is a gazdákra, gazdasszonyokra, termelőkre, hagyományos mesterségekre fókuszálnak, ugyanakkor tartalmas a gyermekeknek szánt kínálat is.
2017. október 17., 17:522017. október 17., 17:52
2017. október 17., 17:592017. október 17., 17:59
A vasárnapi rendezvény programjai kora reggel hagyományos disznó- és bárányvágással indulnak, itt a feldolgozás mozzanati is végigkísérhetők lesznek. Közben reggelit kínálnak az esemény résztvevőinek a gazdák, gazdasszonyok;
A reggelinél jókedvgerjesztőként a helyi fúvószenekar szolgáltat térzenét.
Terménykülönlegességek kiállításával folytatódik a nap, és megnyílik a helyi termelők vására, illetve újdonságként juhászkutya-bemutató szerepel a délelőtti programok között. Akárcsak a tavalyi gazdanapon,
Azok, akik mozgalmasabb látnivalóra vágynak, az ügyességi versenyeket követhetik figyelemmel, amelyeken a jószágok mellett a gazdáknak is esélyük lesz a bizonyításra. Szénásszekérrakás, egyes és kettes fogatok versenye, illetve szekeres ügyességi verseny szerepel a vetélkedők között.
Archív
Fotó: Gergely Imre
A gazdák és állataik megáldása 13 órától lesz, ezt követően veszi kezdetét a díjazás: a közönség értékelése alapján részesül elismerésben a gazdanapon bemutatott legszebb ló, szarvasmarha, juh, illetve juhászkutya.
A nap folyamán a gyerekeket szekerezésre, rajzolásra, kézműves foglalkozásokra, ostorfonásra, kaszaverésre várják a szervezők. A vasárnapi eseménysor közös ebéddel és tombolahúzással zárul.
amelyet idén is a Gyergyóremetei Földtulajdonosok, Mezőgazdasági Termelők Érdekvédelmi és Fejlesztési Szövetsége, Gyergyóremete önkormányzata és polgármesteri hivatala szervez.
Összeütközött két teherautó szombat reggel a Nagysármás és Bánffytanya közötti útszakaszon. A baleset miatt a közúti forgalom egy sávon, felváltva haladt.
Ro-Alert üzenetben figyelmeztette a lakosságot a Maros megyei tűzoltóság szombat reggel, hogy Marosvásárhelyen a Gheorghe Marinescu utcában a 2-es számú Pszichiátria közelében megjelent egy medve.
Újraindult egy kampány, amely a választások befolyásolására irányul, közintézmények, televízióadók és hírügynökségek klónozott weboldalait használva – figyelmeztetett pénteken a belügyminisztérium.
A Maros Megyei Sürgősségi Kórházban fekvő betegek mozgóurna segítségével szavazhatnak vasárnap, de csak azok, akik írásban jelezték választási szándékukat – tájékoztatott az egészségügyi intézmény sajtóosztálya.
Romániai idő szerint pénteken 17 óráig több mint 108 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Hamisak a választási csalásokról szóló híresztelések – figyelmeztetett pénteki közleményében a belügyminisztérium.
Az elnökválasztás vasárnap, május 18-án tartandó döntő fordulóján való részvételre és a magyar felsőoktatás jövőjének támogatására szólítottak fel pénteken kiadott közös felhívásukban a magyar nyelvű oktatást is biztosító romániai egyetemek vezetői.
Ledolgozta csaknem 20 százalékpontos hátrányát, és néhány tized százalékponttal meg is előzi ellenfelét az elnökválasztás hétvégi, döntő fordulójában Nicușor Dan független jelölt az utolsó, pénteken közzétett közvéleménykutatási eredmény szerint.
Folytatja tízállomásos erdélyi koncertkörútját a Sárik Péter Trió és Szőke Nikoletta. Nagykároly, Nagyvárad és Marosvásárhely után pénteken Csíkszeredában, szombaton pedig Kézdivásárhelyen adják elő Jazzkívánságműsor című lemezük bemutató koncertjét.
Nem szükséges előzetes regisztráció, mindössze érvényes román személyi igazolvánnyal vagy útlevéllel is voksolhatnak a román állampolgárok Magyarországon. Az államelnöki szavazás péntek reggeltől vasárnap estig tart három városban.
szóljon hozzá!