Fotó: Iochom Zsolt
A csíkszeredai Márton Áron Gimnázium életében a május-június hónapok különleges hangulatban telnek el, hétről-hétre megszólal az iskola csengője, hogy egykori diákjait bebocsássa.
2014. május 17., 21:032014. május 17., 21:03
Az idei érettségi találkozók sora pénteken vette kezdetét, a tíz, a harminc és a harmincöt évvel ezelőtt végzett osztályok véndiákjait köszöntötte Juhász-András Réka igazgatóhelyettes a gimnázium dísztermében. „Amellett, hogy a diákok kifele ballagnak a nagybetűs életbe, közben hétről-hétre megszólal a csengő, hogy egykori, mindenkori diákjait bebocsássa. Ilyenkor találkozik a látható és a láthatatlan iskola” – fogalmazott köszöntőjében az aligazgató. Megítélése szerint az érettségi találkozó olyan akár egy időutazás, mind közül a tízéves találkozó a legizgalmasabb, hisz a ballagástól idáig sok minden történt a fiatalok életében. A köszöntő szavak után az iskola jelenlegi diákjai zenés-verses műsorral ajándékozták meg az Alma Mater egykori lakóit.
Szombaton délben az 1973-74-ben végzett hat osztály diáksága megemlékezett azokról az osztálytársakról, akik már nem lehettek jelen a találkozón. Emlékükre egy-egy szál gyertyát gyújtottak és közös ima mellett elhelyezték a kegyelet virágait az évfolyam kopjafájánál. A csoportképek elkészítése után a díszteremben köszöntötte őket az iskola vezetősége, majd osztályfőnöki órán vettek részt.
Május 23-án, pénteken 10.30-tól tartják a húsz, az ötven és az ötvenöt éves érettségi találkozót a Márton Áron Gimnáziumban.
Úzvölgye hőseire emlékezett a magyar közösség kedden, a szovjet betörés 81-ik évfordulóján.
Az utolsó szakaszánál tart a csíkmadarasi kultúrház építése, ahol jövő hónapban be is fejezi a munkát a kivitelező. A létesítményt mozgatható színpadrendszerrel szerelik fel, nemcsak belső kialakítása, de külső formája miatt is rendhagyónak számít.
Mínusz 0,3 Celsius-fokig esett vissza a hőmérséklet keddre virradóan Csíkszeredában, ami enyhébb a tegnapi mínusz 1,7-nél. Ez utóbbi ugyan megközelítette a korábbi augusztusi rekordot, de nem döntötte meg.
Csíkszeredában folyamatban van a térfigyelő kamerák telepítése a digitális hulladékgyűjtő szigetek közelében. A cél visszaszorítani a rongálást és az illetéktelen hulladékelhagyást – az ilyen esetek már büntetőeljárást vonnak maguk után.
Egy autó lesodródott az úttestről Csíkszereda Csíkcsicsó felőli kijáratánál, az 578-as európai úton egy balesetet követően, hétfő délután. A helyszínen torlódás alakult ki.
Több hetes felkészülés, alapos munka szükséges ahhoz, hogy rajtra készek legyenek a csíkszentkirályi roncsderbin induló autók, ráadásul a helyszínen is kell egy olyan szerelőcsapat, amely a lehetetlennek tűnő feladatokat is megoldja.
Huszonkét autó, benzingőz, adrenalin, kifordítások, borulások, illetve egy kisebb ijedtség – ez jellemezte a 6. Csíkszentkirályi Roncsderbit szombaton.
Folyamatban van több mezei útszakasz aszfaltozása Madéfalva környékén, ez a gazdáknak könnyíti meg termőföldjeik megközelítését, és elkerülhetik mezőgazdasági gépekkel a nagy forgalmú főutat. A szomszédos községek megközelítése is egyszerűbb lesz.
Hargita Megye Tanácsa lakossági konzultációkat hirdetett a 125-ös jelzésű, Csíkdánfalvát Balánbányával összekötő megyei besorolású út felújítása kapcsán.
Elkezdődtek a felújítási munkálatok Hargita Megye Tanácsának épületénél, a beruházás ideje alatt a megyei önkormányzat ideiglenesen elköltözött.
szóljon hozzá!