Új lámpatestekre cserélik a régieket Csíkszereda több utcájában

Több csíkszeredai utcában várható a közvilágítási rendszer korszerűsítése, illetve nagyobb fényerejű, ugyanakkor gazdaságosabb lámpatestek felszerelése is. A munkálatokat jövő évben végzik el.

Kovács Attila

2016. december 29., 22:472016. december 29., 22:47

A megyeszékhely peremén élőket, Csobotfalva és Csiba lakóit is érinti a korszerűsítés, nyolc csíkszeredai utcában cserélik ki újakra a régi, nagy fogyasztású, gyakori javítást igénylő lámpatesteket, összesen 128-at. A legtöbbet, 76-ot a Kájoni János utcában szerelik fel, a Csiba utcában 14, a Malom utcában 10, a Köves utcában 7, a Hargita és Nyírfa utcákban 6, a Vasfúvó utcában 5, a Csobotfalva utcában 4 új lámpatest lesz – tudtuk meg Lázár Pétertől, a polgármesteri hivatal városrendezési osztályának vezetőjétől.

A beruházás által az új LED lámpatesteknek köszönhetően kisebb lesz az áramfogyasztás és kevesebbet kell költeni a karbantartásra is – értékelt az illetékes. Több olyan utca van, ahol a közvilágítási hálózat bővítését is elvégzik, földalatti kábeleket helyeznek el, új oszlopokat és összesen 22 LED lámpatestet szerelnek fel. Így a Decemberi Forradalom utcába 8, a Szív és Márton Áron utcákba 4, a Nagy István festő utcába 3, a Vadász utcába 2, a Fűzfa utcába pedig 1 új világítótest kerül.

A Csíkszeredai Polgármesteri Hivatal által a városi közvilágítási rendszer bővítésére és korszerűsítésére kiírt közbeszerzési eljárás szerint a tervezett munkálatok értékét 200 ezer lejre becsülik. Mint Lázár Pétertől megtudtuk, 2017 januárjában lejár a közbeszerzési eljárás, ezt követi a szerződéskötés a legjobb ajánlattal jelentkező céggel. A munkálatok kivitelezési ideje három hónap.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. május 02., péntek

Mulatsággal ünneplik a táncház világnapját Csíkszeredában

Évadzáró táncházat szervez az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány több másik egyesülettel a táncház világnapján, május 9-én Csíkszeredában.

Mulatsággal ünneplik a táncház világnapját Csíkszeredában
2025. április 29., kedd

Mert táncolni öröm, a tánc közösséget formál

Hatodik alkalommal szervezték meg a Táncvilágnap Csíkszereda rendezvénysorozatot, a színház előtti téren tartott záróeseményt fotókon mutatjuk.

Mert táncolni öröm, a tánc közösséget formál
2025. április 29., kedd

Hétvégén is nyitva lesz a lakosságnyilvántartó iroda Csíkszeredában

A május 4-i és 18-i államelnök-választás miatt a csíkszeredai lakosságnyilvántartó közszolgálat és a városházi pénztár a választási hétvégéken is fogadja az érvényes személyi igazolvánnyal nem rendelkező, szavazójoggal rendelkező ügyfeleket.

Hétvégén is nyitva lesz a lakosságnyilvántartó iroda Csíkszeredában
2025. április 29., kedd

Engedélyeztetések után épülhet a csíkcsicsói sportcsarnok

A nyár folyamán kezdődhet el a csíkcsicsói sportcsarnok építése. Az előkészületek egyelőre a kiviteli terv véglegesítésénél tartanak, ezután következhet az építkezési engedély és a szükséges szakhatósági jóváhagyások beszerzése.

Engedélyeztetések után épülhet a csíkcsicsói sportcsarnok
2025. április 28., hétfő

Tizenegyedikes diák volt a szépvízi víztározóba zuhant lány

Országszerte beszámoltak arról a tragikus szépvízi esetről, amikor a medve elől menekülve egy fiatal Iași megyei lány elvesztette egyensúlyát, a magasból a szépvízi víztározóba zuhant és életét vesztette.

Tizenegyedikes diák volt a szépvízi víztározóba zuhant lány
2025. április 28., hétfő

Medve elől menekülve eshetett a víztározóba az életét vesztő lány

Medvétől ijedhetett meg az a 18 éves, Iași megyei lány, aki pénteken lelte halálát a szépvízi víztározóban – jelezte a Székelyhon érdeklődésére a Hargita megyei rendőr-főkapitányság.

Medve elől menekülve eshetett a víztározóba az életét vesztő lány
2025. április 28., hétfő

Csíkszeredában is bemutatják a székely határőr verses naplóját

Benedek Pál, egykori székely határőr verses naplóját mutatják be Csíkszeredában kedden 18 órától a Lázár-ház eskütermében.

Csíkszeredában is bemutatják a székely határőr verses naplóját
2025. április 26., szombat

Megsütötték a rekordméretű kürtőskalácsot Csíkszentgyörgyön

Sikeres volt a csíkszentgyörgyiek Guinness-rekordkísérletének főpróbája, megsütötték szombaton az ország leghosszabb, 21 méteres kürtőskalácsát.

Megsütötték a rekordméretű kürtőskalácsot Csíkszentgyörgyön
2025. április 25., péntek

18 éves lány fulladt a szépvízi víztározóba

A Szépvízi víztározóba fulladt egy személy, erről érkezett a riasztás a hatóságokhoz pénteken délután. A tűzoltók kiérkezésekor a személyt már kiemelték a tóból, és a mentősök újraélesztési műveleteket végeztek rajta, ám az életét nem tudták megmenteni.

18 éves lány fulladt a szépvízi víztározóba
2025. április 25., péntek

Egyelőre a városháza épületében marad a katonai központ

Továbbra is a csíkszeredai városháza északi szárnyában marad a katonai központ mivel nem talált megfelelő ingatlant számukra Hargita Megye Tanácsa. A városi önkormányzat újabb két évre volt kénytelen meghosszabbítani a bérleti szerződést.

Egyelőre a városháza épületében marad a katonai központ