
Fotó: Kristó Róbert
Legkevesebb két település évtizedes problémája oldódhat meg a következő hónapokban. Úgy tűnik ugyanis, hogy a Vodafone Romániának eltökélt szándéka még idén mobiljel-erősítő antennát építeni Csíkmenaság közelében. Így az említett település és a szomszédos Pottyond lakói is élvezhetik majd a térerő nyújtotta előnyöket.
2014. május 21., 10:352014. május 21., 10:35
2014. május 21., 10:532014. május 21., 10:53
Továbbra is vannak olyan települések a csíki régióban, ahol a mobiltelefon-összeköttetés még mindig hiánycikknek számít. A lakosok ugyan egyre türelmetlenebbül várnak a térerőre, a szolgáltatók viszont nem igazán szorgoskodtak az állapotok orvoslásán.
Csíkszentgyörgy községben a többszörös ígéret ellenére még a mai napig sem kezdődött el annak az erősítőnek a felszerelése, amely a menaságiakat és a pottyondiakat szolgálná ki. Az elmúlt évek során több telekommunikációs társaság is beruházási szándékát fejezte ki a térségben. Legutóbb a Cosmote volt az a cég, amelyik már nekilátott volna az engedélyeztetésnek és a szerelési munkálatoknak, ám három évvel ezelőtt, az akkori gazdasági helyzetre hivatkozva, lemondtak a projektről.
„Többször ráfáztunk már, ezért óvatosan jelentem ki: úgy néz ki, közel járunk a megoldáshoz\" – tájékoztatott György József. Csíkszentgyörgy község polgármestere elmondta, a Vodafone Románia részéről érkezett korábban igen komoly megkeresés, amit többszöri egyeztetés követett. „A szolgáltató vezetősége biztosított minket arról, hogy rendelkezésükre áll a fejlesztési alapból az az összeg, amiből meg tudják építeni a menasági erősítőt, hasonlót terveznek a csinódi részre is\" – jelentette ki a polgármester. Elmondása szerint a cég szakemberei már fel is mérték a menasági állomás építésére kijelölt helyszínt, amit a helyiek Havasi dűlőként ismernek.
Az elöljáró szerint a beruházó elvárása, hogy községi területen épülhessen az állomás, illetve a polgármesteri hivatal biztosítsa a működéshez szükséges közműveket. „Ezeknek az igényeknek maradéktalanul eleget teszünk, így részünkről nincs akadálya a beruházásnak\" – nyomatékosított György.
Hamarosan elkezdődnek a munkálatok a csíkszeredai Lendület sétány 2. és 4. szám alatt. A lakók együttműködését is kérik a kivitelezés felgyorsítása érdekében.
Nem készül el júliusig a csíkszeredai megyeháza felújítása, noha a kivitelezés feszes tempóban halad. A cél most az, hogy az európai uniós finanszírozású hőenergetikai korszerűsítést határidőre lezárják. A kiegészítő munkák később is folytatódhatnak.
Kulturális és közösségi programokkal ünnepelnek Csíkszentgyörgyön, a Szent György Napokat április 24. és 26. között szervezik meg.
Újraindult az Ezüst Akadémia előadássorozat Csíkszeredában, ez alkalommal Péter Szilárd, a Hargita Megyei Mentőszolgálat vezetője tart előadást. A résztvevők elméleti és gyakorlati tudással is gazdagodhatnak.
Őrizetbe vett két csíkszeredai férfit a rendőrség, miután feltételezhetően alkoholt loptak egy helyi vendéglátóegység raktárából.
Kigyulladt kéményt vett észre szolgálat közben egy csíkszeredai buszsofőr, aki azonnal intézkedett és segítséget hívott Csíksomlyón.
Több lopás és lopási kísérlet is történt az elmúlt napokban Madéfalván, ahol ismeretlenek udvarokra hatoltak be, autókat próbáltak feltörni, és kisebb-nagyobb értékeket vittek el.
Ingyenes ivartalanítási programot indít a keverék és közönséges fajtájú, gazdával rendelkező kutyák számára idén április és november közötti időszakban a csíkszeredai városháza.
Modern és biztonságos körülményeket biztosító napközivé alakult át a csíkszeredai Micimackó napközi. A létesítményt több mint két és fél évig tartó építkezés után szerdán avatták fel.
Halálos kimenetelű baleset történt Csíkszentmihálynál szerda délelőtt – tájékoztat a Hargita megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!