Elsősegélynyújtó versenyt tartottak kedden a csíkszeredai József Attila Általános Iskolában. A győztesek továbbjutottak a Hargita megyei tanintézetek közötti döntőre.
2016. december 20., 19:252016. december 20., 19:25
2017. január 03., 13:562017. január 03., 13:56
A versenyre tizenkét Hargita megyei iskolából jelentkeztek általános iskolás csapatok: öt csíkszeredai, öt székelyudvarhelyi és két gyergyószentmiklósi tanintézetből. A bejelentkező diákoknak október és december között tartották a felkészítőket a Hargita megyei mentőszolgálat emberei – közölte Péter Szilárd, a mentőszolgálat vezérigazgatója.
„A felkészítők során felfigyeltem, hogy a gyerekek nagyon érdeklődtek az elsősegélynyújtás iránt, hamar megtanulták, azt követően pedig szakszerűen jártak el. Bízom benne, hogy ezek a gyerekek annyira felkészültek, hogy el tudnak majd látni különböző eseteket, mint például egy újraélesztést, égési sérüléseket, törésrögzítést. A legfontosabb viszont, hogy megtanulták, hogyan kell szakszerűen segítséget kérni, azaz mentőt hívni baj esetén. Erre nagy szükség van. Olyanra is volt példa az évek során, hogy egy hároméves gyerek kért telefonon segítséget az édesanyjának” – magyarázta Péter Szilárd.
Fontosnak tartotta megjegyezni, hogy az elsősegélynyújtó vetélkedő során olyan próbababákat is használtak, amelyeken az újraélesztést lehet gyakorolni, és számítógép segítségével történik meg az újraélesztési folyamat kiértékelése. Ez az eszköz az Erdély Mentőcsoport tulajdona. Csiszér Csaba, az Erdély Mentőcsoport elnöke szerint ez a verseny azért is volt hasznos, mert bizonyos csapatverseny alakult ki a gyerekeknél, és megtanulnak segíteni, amely tudást később is felhasználhatják szükség esetén.
A januári döntőt megnyerő csapat egy modern elsősegélynyújtó táskát kap, amelyet használhatnak a tanintézeteken belüli sérülések ellátására, de kirándulások, túrázások alkalmával is lehet használni – nyilatkozta a mentőszolgálat vezérigazgatója.
Tragikus hirtelenséggel elhunyt a Hargita Megyei Mentőszolgálat Csíkszeredai mentőpontjának főasszisztense, Szabó Lenke – jelentette be a mentőszolgálat.
Áramszünet várható több csíkszeredai és csíkszentmihályi háztartásban december 4-én, csütörtökön.
A Csíki-medencében hűlt le a legkevésbé a levegő hőmérséklete szerdára virradóan Székelyföld-szerte.
Több alkalommal is gazdátlanul csatangoló lovakat láttak Csíkszereda utcáin, legutóbb a Hajnal utcában. Noha a rendőrség bírságolhatja a tulajdonosokat, a kóbor állatok elszállítása továbbra is megoldatlan probléma.
Előkészítette a terepet az önkormányzat, így nincs akadálya már annak, hogy Csíkszentsimonban is elkezdjék a bölcsőde építését. A befejezési határidő jövő nyáron van, ami igen közeli, annál is inkább, hogy a kivitelező alvállalkozókat keres.
Ünnepi koncert, szabadtéri korcsolyapálya-megnyitó, Mikulás-vonat és kézművesvásár – színes, kedves Mikulásnapi programmal készülnek Csíkszeredában.
Indul az Országos Lakásügynökség (ANL) által épített csíkszeredai lakások eladása: 2026. március elsejétől le lehet adni az igénylési iratcsomókat.
Huszadik alkalommal szervezik meg a fogyatékkal élők kézműves kiállítását Csíkszeredában. A promenádon szerdán egyedi alkotásokkal várják az érdeklődőket a Fogyatékossággal Élők Világnapja alkalmából.
Közúti baleset történt Csíkkozmásnál keddre virradóra: egy autó árokba sodródott és kigyulladt – tájékoztatott a Hargita megyei tűzoltóság sajtóosztálya.
Hosszú távon egy új iskolaépület jelentene megoldást a csíksomlyói tanulók számára, ehhez keres alkalmas területet a csíkszeredai városháza. A diákok addig is az erdőalji konténeriskolában maradnak. Régi iskolájukban a jövőben paplakásokat hoznak létre.
szóljon hozzá!