Fotó: Veres Nándor
A jogerős ítélet megsemmisítését kérelmezi Füleki Zoltán csíkszeredai alpolgármester abban a perben, amelyet a csíkszeredai városháza tanácstermében kihelyezett zászlók eltávolítása érdekében indított a Dan Tanasă vezette Méltóságért Európában Polgári Egyesület (ADEC).
2016. június 15., 18:162016. június 15., 18:16
Az egyesület a pert úgy első-, mint másodfokon megnyerte, a Marosvásárhelyi Ítélőtábla jogerős végzése értelmében a magyar és székely zászló, illetve a város lobogója nem maradhat a tanácsteremben. Füleki Zoltán az ítélethozatal előtt csíkszeredai polgárként, magánfélként kérte perbe beavatkozásának elfogadását az ítélőtáblától, de ezt nem vették figyelembe.
Kérésében arra hivatkozott, hogy Tanasă-nak nincs érdekeltsége az ügyben, de arra is, hogy nem a magyar állam zászlaja van a tanácsteremben, hanem a magyar nemzeté, az összmagyarságé. Ugyanakkor azért is tartotta fontosnak a beavatkozást, mert ha a hivatal jogerősen veszít a perben, nem fordulhat fellebbezéssel európai bíróságokhoz, de egy polgári személy ezt megteheti.
Az alpolgármester most kérése elutasítására alapozza azt a rendkívüli perorvoslati kérelmet, amelyet az ítélőtáblához fog benyújtani, emiatt kérve a jogerős bírósági döntés érvénytelenítését – tudtuk meg. „Ez azt jelenti, hogy amíg erről nem dönt az ítélőtábla, addig a jogerős ítélet végrehajtását fel kell függeszteni” – mondta kérdésünkre Füleki, aki azután döntött a kérés benyújtásáról, miután megérkezett a végzés írásbeli közlése a polgármesteri hivatalba.
A tanácsteremben levő székely, magyar és városzászlók így egyelőre helyükön maradnak.
Inkább a törvényesítést szorgalmazzák, mintsem a visszabontást az illegális építkezések esetében. Csíkszeredában idén 26 300 lejre büntettek ilyen típusú kihágások miatt. A szabályszegéseket nagy felbontású légifelvételeken is nyomon tudják követni.
Figyelem: rajtol a 19. Székelyföldi Körverseny! Felsoroljuk, hogy hol számíthatnak útlezárásra Csíkszeredában pénteken és szombaton.
Munkagépek dolgoznak, aszfaltot terítenek, már a vége felé jár a csíkmadarasi elkerülőút építése, amelyet néhány hét múlva használatba is vehetnek a közlekedők. A vasútvonal által kettészelt község számára ez egy igen fontos előrelépés.
Átszervezésre, posztok megszüntetésére lehet számítani a csíkszeredai önkormányzatnál – jelentette be Korodi Attila polgármester, miután kedden Bukarestben egyeztetett Ilie Bolojan kormányfővel és Tánczos Barna miniszterelnök-helyetessel.
Még az idén felcsendülhet a csíkszeredai Szent Ágoston-templom készülő koncertorgonájának egy része, az úgynevezett pozitívmű. A templomi hangszer további darabjait később készítik el, ehhez a plébániának további 200 ezer euróra lesz szüksége.
Kényszerhelyzetben van Csíkszentgyörgy az infrastruktúra-fejlesztés terén, mert egyik késlekedő beruházás hiánya akadályozza egy másik elkezdését. Most arra számítanak, hogy az ivóvíz- és szennyvízhálózat építése nemsokára elkezdődhet.
Megtudtuk, hogy mi az igazán jó bográcsos titka a Csíkszeredai Városnapok 23. Pityókafesztiválján.
Ha az újbóli mérések jó eredményt hoznak, akkor megnyithatják Csíkszereda központi parkjában a pavilonos ivóvízkutat. Nemrég új szivattyút szereltek fel, és hermetikusan lezárták a rendszert. A vizet 170 méter mélyről szivattyúzzák fel.
Gál Sándor-emléktúrára és huszártoborzóra hívnak a csíkszentgyörgyiek augusztus 2-án, szombaton. A cél hiteles képet mutatni a az 1848–'49-es forradalom és szabadságharc hőseiről.
Az utolsó előkészületeket végzik annak érdekében, hogy a községek átvegyék a kivitelezőtől az elmúlt években kiépített gázhálózatot. Az üzemeltető ezt követően szerzi be a működési engedélyt, és kezdheti el a szolgáltatást.
szóljon hozzá!