
Fotó: Veres Nándor
Rendhagyó kiállítást nyitottak kedden este a csíkszeredai Pál Aukciósház és Galériában, ahogy Szőcs Barna sajtóreferenstől megtudtuk, ezúttal arra kértek hét csíki képzőművészt, hogy az ezen a nyáron készült munkáikkal jelentkezzenek.
2014. augusztus 26., 20:272014. augusztus 26., 20:27
2014. augusztus 26., 20:552014. augusztus 26., 20:55
Alkotótáborokban, hála Istennek, nincs hiány – mondta a sajtóreferens, szép számmal készülnek grafikák, festmények, kisplasztikák. Szerinte érdemes tehát ezek bemutatásával indítani a galériában ősszel kezdődő kulturális évadot. „A környékbeli művésztáborokba látogattunk a nyár folyamán, ekkor merült fel az ötlet, hogy érdemes volna bemutatni a csíki művészetkedvelőknek, hogy mit alkottak ebben az időszakban azok a művészek, akik általában nálunk szoktak kiállítani” – hangsúlyozta Szőcs Barna. Azt tapasztalták ugyanis, hogy sok alkotót újabb témák foglalkoztattak, esetleg újabb technikákkal kísérletezgettek.
Az alkotók fogják munkáikat ismertetni
Belépve a galériába néhány olyan rövid kéziratot találunk, amelyekben az alkotók ezekről a nyári folyamatokról vallanak. „Az elmúlt évek során a természeti formákat nélkülöző, mértani jellegű formákra alapozó komponálásmód jellemezte munkáimat. A formák kifejező erejére, kölcsönhatásaira összpontosítottam” – vallja például Bara Barnabás, hozzáfűzve, hogy ezáltal próbálta a keletkezést, a születést, a genézist megragadni. Lejegyezte, hogy ezen a nyáron a galériában szervezett modell utáni rajzolás indított meg benne új folyamatokat. Nem szeretnénk azonban tovább részletezni a leírtakat, mivel ezúttal a megnyitóra sem hívtak meg művészettörténészt, illetve műkritikust, ugyanis célszerűbbnek találták, ha az elkövetkező hetekben maguk az alkotók beszélnek a munkáikról.
Jövő héten Bara Barnabás fogja ismertetni nyári tevékenységét, a tervek szerint ezt követően a többi alkotó is, vagyis Csillag István, Csillag Simon Repolski Imola, Kristó Róbert, Léstyán Csaba, Ráduly Margit és Vorzsák Gyula képzőművészek is beszámolnak a nyári alkotásaikról.
A galéria, a csíkszeredai önkormányzat és a Parafarm Gyógyszertár által szervezett kiállítás szeptember 30-ig látogatható ingyenesen, hétköznaponként 10 és 18 óra között.
Tűz ütött ki egy pékségben Gyimesfelsőlokon keddre virradóra, a lángok eloltásban több tűzoltóegység is részt vett – adja hírül a Hargita megyei tűzoltóság.
Nem bízták a véletlenre az egészségügyi dolgozók és páciensek védelmét, évekkel ezelőtt ugyanis bevezették a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház sürgősségi részlegén az őrző-védő szolgálat 24 órás jelenlétét.
Személyes párbeszédre hívja Korodi Attila polgármester a csíkzsögödieket február 24-én, kedden.
Áramszünetre kell számítani hétfőn és kedden Csíkszereda több utcájában, valamint Csaracsón is: a munkálatok ideje alatt órákra szünetel az áramszolgáltatás az érintett háztartásokban.
Videóra vették és a közösségi médiában közzétették, amint egy csíkszeredai utcában egy sofőr járművével elgázol egy kutyát. Az ügyben a rendőrség vizsgálatot indított.
Nem állt meg rendőrök jelzésére, előbb autóval, majd gyalogosan próbált menekülni egy fiatal Csíkszeredában vasárnapra virradóra. Mint kiderült, ittasan, felfüggesztett jogosítvánnyal vezetett egy lejárt forgalmi engedélyű autót.
Összesített első helyezést ért el a budapesti regionális fordulón a csíkszeredai Fabton Lego robotika csapat, amely ezzel – a tavalyi évhez hasonlóan – továbbjutott a First Lego League következő szakaszába.
Több hónapja letörték valakik Csíkszeredában a Lejtő utca felső végén felszerelt sorompót, amely az autóknak a sétálóutcába történő bejutását hivatott korlátozni. Új sorompó csak nyáron lesz, addig nincs akadály az autók előtt.
Közösségi sízésre hívják a sízőket, snowboardosokat és minden sportbarátot. Csütörtökön ismét benépesül a Kissomlyó Sípálya.
Ősz óta nem használhatja a lakosság az FK Csíkszereda rekortán borítású futópályáját. A sportbázis bővítése miatt megbontott sáv helyreállítása 40 ezer euróba kerülne, ám a klub és a városháza közötti régi alku beteljesüléséig a pálya kapuja zárva marad.
szóljon hozzá!