Az ország egyes kórházaiban a személyzet alacsony száma miatt nem tudják kiadni a nyári szabadságokat – nyilatkozta nemrég egy szakszervezeti vezető. Bár a csíkszeredai nem kis kórház, itt is okoz fejtörést a pihenőszabadságok biztosítása, de nem az asszisztensek, hanem egyes osztályokon az orvosok tekintetében.
2014. július 06., 13:592014. július 06., 13:59
2014. július 06., 17:562014. július 06., 17:56
Sok romániai kórházban az alkalmazottak nem tudják kivenni a nyári pihenőszabadságot, mert túl kevesen vannak ahhoz, hogy lefedjék az állandó ügyeletet – mondta júniusban sajtótájékoztatón Vasile Neagovici, a Sanitas szakszervezet Kovászna megyei elnöke.
Nyilatkozata kapcsán megkérdeztük, hogy a csíkszeredai kórházban hogyan tudják megoldani a szabadságolásokat. Demeter Ferenc, a kórház menedzsere szerint az asszisztensek esetében nincsenek problémák ezen a téren, mert elegendő a személyzet száma és ha valaki szabadságra távozik, a többiek átveszik a munkáját. Nyáron a betegek száma is csökken a kórházban, így ez is megkönnyíti a pihenőnapok kiadását – mutatott rá.
Egy orvos egy osztályon
A szabadságok biztosítása szempontjából a csíkszeredai kórházban azon osztályokon van gond, ahol egy orvos dolgozik. A fertőző betegségeket kezelő osztályon például egy orvos tevékenykedik, a tüdőgyógyászati osztályon pedig szintén egy orvos dolgozik teljes állásban, munkáját pedig fél állásban egy másik orvos segíti.
Ambrus Irén főorvos, a kórház fertőző betegségeket kezelő osztályának vezetője, aki évek óta többnyire egyedül végzi a munkát az osztályon, azt mondta, nagyon nehéz így, hogy egyedül van, nem tudja, hogy fogja kivenni a szabadságát, amelyből az egész évi bent van még. Az osztály tevékenységét egyedül lefedni amúgy is megterhelő, sehová sem tud kimozdulni, soha nem tudja kikapcsolni a telefonját – sorolta fel a főorvos.
Demeter Ferenc azt mondta, rögtönzésekkel szokták megoldani ezen helyzeteket, ha kikéri Ambrus doktornő a szabadságát, akkor megnézik, mit tudnak tenni helyettesítésére. Egyszer előfordult, hogy bezárták ideiglenesen az osztályt és Gyergyószentmiklósra irányították át a betegeket, máskor belgyógyászokat vezényeltek át az osztályra – ismertette a menedzser. Hozzátette, van egy, a kórház ezen osztályára B rezidensi állásba vizsgázott fiatal, rá is számítanak, hogy ha olyan oktatási modulja zajlik épp, amit itt is végezhet, akkor be tud esetleg segíteni.
Hamarosan elkezdődnek a munkálatok a csíkszeredai Lendület sétány 2. és 4. szám alatt. A lakók együttműködését is kérik a kivitelezés felgyorsítása érdekében.
Nem készül el júliusig a csíkszeredai megyeháza felújítása, noha a kivitelezés feszes tempóban halad. A cél most az, hogy az európai uniós finanszírozású hőenergetikai korszerűsítést határidőre lezárják. A kiegészítő munkák később is folytatódhatnak.
Kulturális és közösségi programokkal ünnepelnek Csíkszentgyörgyön, a Szent György Napokat április 24. és 26. között szervezik meg.
Újraindult az Ezüst Akadémia előadássorozat Csíkszeredában, ez alkalommal Péter Szilárd, a Hargita Megyei Mentőszolgálat vezetője tart előadást. A résztvevők elméleti és gyakorlati tudással is gazdagodhatnak.
Őrizetbe vett két csíkszeredai férfit a rendőrség, miután feltételezhetően alkoholt loptak egy helyi vendéglátóegység raktárából.
Kigyulladt kéményt vett észre szolgálat közben egy csíkszeredai buszsofőr, aki azonnal intézkedett és segítséget hívott Csíksomlyón.
Több lopás és lopási kísérlet is történt az elmúlt napokban Madéfalván, ahol ismeretlenek udvarokra hatoltak be, autókat próbáltak feltörni, és kisebb-nagyobb értékeket vittek el.
Ingyenes ivartalanítási programot indít a keverék és közönséges fajtájú, gazdával rendelkező kutyák számára idén április és november közötti időszakban a csíkszeredai városháza.
Modern és biztonságos körülményeket biztosító napközivé alakult át a csíkszeredai Micimackó napközi. A létesítményt több mint két és fél évig tartó építkezés után szerdán avatták fel.
Halálos kimenetelű baleset történt Csíkszentmihálynál szerda délelőtt – tájékoztat a Hargita megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!