
A csíkszeredai városháza dísztermében alakították meg szombaton a MINTA Hargita megyei és csíkszéki szervezetét.
2013. április 07., 14:122013. április 07., 14:12
2013. április 07., 16:332013. április 07., 16:33
A magát az Erdélyi Magyar Néppárt (EMNP) partnerszervezeteként meghatározó MINTA ifjúsági szervezet megyei és széki alakuló ülésére számos fiatal jött el Tusnádról, Szentegyházáról, Gyimesből, Gyergyószentmiklósról, Felsőboldogfalváról, Szépvízről, Csíkszentlélekről és természetesen a megyeszékhelyről, Csíkszeredából.
A jelenlévők a MINTA Hargita megyei elnökének egyöntetűen Lőrincz Árpádot választották, aki egyben az ifjúsági szervezet udvarhelyszéki elnöke is. A MINTA megyei szervezetének két alelnöke lett: a gyergyószéki elnök, Jakab Péter, valamint a szombati ülésen csíkszéki elnöknek megválasztott Jakab Tamás.
Az ifjúsági egyesületnek Hargita megyében összesen öt szervezete van: Székelyudvarhelyen, Szentegyházán, Gyimesben, Gyergyószentmiklóson és Csíkszeredában. Hargita megyén kívül Kolozsvárott, Sepsiszentgyörgyön, Kézdivásárhelyen és Nagyborosnyón vannak helyi alakulatai a MINTÁ-nak, a közeljövőben pedig Marosvásárhelyen és Tasnádon fognak helyi szervezetek alakulni – tájékoztatott Tőke Ervin, az ifjúsági szervezet kezdeményező bizottságának tagja, csíkszeredai önkormányzati képviselő.
Hídfőnek ütközött egy autó Gyergyószentmiklóson, a város Gyergyószárhegy felőli kijáratánál. A balesetben két személy megsérült, egyikük a roncsok közé szorult.
Fegyelmezettséget követelő felvonulások, egyszerű, de tartalmas kirándulások, kivonulások a szabadba, muzsikaszó kíséretében, gyöngyvirágot szedve – ilyenek voltak a régmúlt idők majálisai Székelyföldön.
Kevesebb mint egy hónap telt el azóta, hogy Gyergyószentmiklóson, egy Virág negyedi parkolóhely használata körül kialakult vita rendeződni látszott, most azonban újabb fordulat történt: valaki megrongálta a parkolásgátló szerkezetet.
Rendszámfelismerő kamerákat telepítettek a polgármesteri hivatal mögötti hulladéklerakóhoz Gyergyóújfaluban a szabálytalan szemétlerakás ellenőrzésére.
Csaknem 10 ezer fogyasztó maradt áram nélkül, miután Borszéken kidőlt egy fa és leszakította a magasfeszültségű áramkábeleket, amelyek tüzet is okoztak.
Száraz növényzet és cserjék gyulladtak ki Borszéken: a lángok egy magasfeszültségű vezetéket érintő meghibásodás miatt keletkeztek, miután egy fa rádőlt az oszlopra, és elszakította a vezetékeket.
Rendkívüli ülést tartott hétfőn Gyergyószentmiklós képviselő-testülete, ahol két kérdésben hoztak döntést. Korlátozták a szerencsejáték-termek működését, és elfogadták a területrendezési dokumentációkat az elektromos töltőhálózat kiépítéséhez.
Két lakóház, két melléképület és a száraz növényzet is lángra kapott vasárnap Gyergyóvárhegyen. A tűzhöz több hivatásos és önkéntes egységet riasztottak, a lángok terjedését végül sikerült megfékezni.
Hét mezőgazdasági út újul meg és épül ki Gyergyócsomafalván, összesen 13 kilométer hosszan. Az egymillió eurós beruházás kivitelezése elkezdődött, a munkálatok nyomán jövő tavaszra stabilabb felületen közlekedhetnek a mezőre járó munkagépek.
Sikeresen indult a gyergyószentmiklósi BBQ Street by Marble: a sült húsok illata, a látványos grillezés és a zenei programok már a nyitányon nagy tömeget vonzottak. A szervezők szerint a város nyitott az ilyen különleges gasztroélményekre.
szóljon hozzá!