Karácsonyvárás a Sapientián

Idén is közösen hangolódtak a közelgő karácsonyi ünnepekre a Sapientia EMTE hallgatói és oktatói kedden este a Csíkszeredai Egyetemi Lelkészség és a Hallgatói Önkormányzat szervezésében az egyetem előterében.

Iochom Zsolt

2016. december 21., 12:302016. december 21., 12:30

2016. december 21., 15:592016. december 21., 15:59

Az ünnepség kezdetén Tamás József püspök osztotta meg alkalmi gondolatait a hallgatósággal. Megítélése szerint a karácsony lényege, hogy Isten egyszülött Fiát elküldte a Földre, hogy minket megváltson. „Ma ez a világ nem olyan, amilyennek lennie kellene, az ember jobban hallgatott a gonoszra, mint az Istenre” – mondta a püspök. „Ott ahol az Istent tisztelik, és törvényeit próbálják megtartani, ott béke, öröm, boldogság van az emberek lelkében és távol áll az, ami a mai világunkat beárnyékolja. Újra és újra a félelemben kell élnünk, amibe a korrupt világ sodorja bele az emberiséget” – mutatott rá Tamás József.

Csige Sándor Zoltán, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának vezető konzulja is osztotta a püspök atya gondolatait, miszerint kelet-közép Európában nehéz időket élünk. „Akkor amikor a béke, a szeretet kellene meghatározza az életünket, folyamatosan harcolnunk kell. Nekünk keresztényeknek harcolnunk kell a hitünk megvédéséért, azért is, hogy gyermekeink és unokáink a mi hagyományaink szerint ünnepelhessék a karácsonyt. Ezen belül, nekünk magyaroknak harcolnunk kell azért, hogy ezt anyanyelvünkön, nemzeti jelképeink szabad használatával tehessük, úgy, hogy ezért sem a törvény  általi büntetés, sem a szomszédok sanda pillantásai vagy rosszalló megjegyzései ne fenyegessenek bennünket” – fogalmazott a vezető konzul.

Az ünnepi gondolatok sorát Makó Zoltán dékán és Csiszár Levente, a Hallgatói Önkormányzat frissen megválasztott elnöke folytatta, akik közösen helyezték fel a betlehemi csillagot az egyetem karácsonyfájára.

Az ünnepi hangulatot fokozta a Lux Aurumque kamarakórus Ványolós András zenetanár vezetésével. Továbbá énekével ajándékozta meg a hallgatóságot Kovács Bea II. éves hallgató zenésztársaival közösen.

Az ünnepség záróakkordjaként Tamás József püspök megáldotta az egyetem hatodik emeletén kialakított kápolnát, az egyetemi lelkészség nevében Szatmári Ingrid református lelkész és Csapai Árpád római katolikus egyetemi lelkész osztotta meg ünnepi gondolatait. A családias hangulatú együttlét szeretetvendégséggel zárult.

szóljon hozzá! Hozzászólások

A rovat további cikkei

2025. december 03., szerda

Elhunyt a Hargita Megyei Mentőszolgálat csíkszeredai főasszisztense

Tragikus hirtelenséggel elhunyt a Hargita Megyei Mentőszolgálat Csíkszeredai mentőpontjának főasszisztense, Szabó Lenke – jelentette be a mentőszolgálat.

Elhunyt a Hargita Megyei Mentőszolgálat csíkszeredai főasszisztense
Hirdetés
2025. december 03., szerda

Nem lesz áram Csíkszereda és Csíkszentmihály egyes háztartásaiban

Áramszünet várható több csíkszeredai és csíkszentmihályi háztartásban december 4-én, csütörtökön.

Nem lesz áram Csíkszereda és Csíkszentmihály egyes háztartásaiban
2025. december 03., szerda

Székelyföld legenyhébb reggelére ébredtek szerdán Csíkszeredában

A Csíki-medencében hűlt le a legkevésbé a levegő hőmérséklete szerdára virradóan Székelyföld-szerte.

Székelyföld legenyhébb reggelére ébredtek szerdán Csíkszeredában
2025. december 03., szerda

Tehetetlenek Csíkszeredában a gazda nélkül kószáló lovak ügyében

Több alkalommal is gazdátlanul csatangoló lovakat láttak Csíkszereda utcáin, legutóbb a Hajnal utcában. Noha a rendőrség bírságolhatja a tulajdonosokat, a kóbor állatok elszállítása továbbra is megoldatlan probléma.

Tehetetlenek Csíkszeredában a gazda nélkül kószáló lovak ügyében
Hirdetés
2025. december 02., kedd

Kezdődhetne a bölcsődeépítés Csíkszentsimonban

Előkészítette a terepet az önkormányzat, így nincs akadálya már annak, hogy Csíkszentsimonban is elkezdjék a bölcsőde építését. A befejezési határidő jövő nyáron van, ami igen közeli, annál is inkább, hogy a kivitelező alvállalkozókat keres.

Kezdődhetne a bölcsődeépítés Csíkszentsimonban
2025. december 02., kedd

Mikulásváró ünnepség Csíkszeredában

Ünnepi koncert, szabadtéri korcsolyapálya-megnyitó, Mikulás-vonat és kézművesvásár – színes, kedves Mikulásnapi programmal készülnek Csíkszeredában.

Mikulásváró ünnepség Csíkszeredában
2025. december 02., kedd

Márciustól megvásárolhatók a csíkszeredai ANL-lakások

Indul az Országos Lakásügynökség (ANL) által épített csíkszeredai lakások eladása: 2026. március elsejétől le lehet adni az igénylési iratcsomókat.

Márciustól megvásárolhatók a csíkszeredai ANL-lakások
Hirdetés
2025. december 02., kedd

Fogyatékkal élők által készített egyedi tárgyakat állítanak ki Csíkszeredában

Huszadik alkalommal szervezik meg a fogyatékkal élők kézműves kiállítását Csíkszeredában. A promenádon szerdán egyedi alkotásokkal várják az érdeklődőket a Fogyatékossággal Élők Világnapja alkalmából.

Fogyatékkal élők által készített egyedi tárgyakat állítanak ki Csíkszeredában
2025. december 02., kedd

Kigyulladt egy autó Csíkkozmásnál, ketten kórházba kerültek

Közúti baleset történt Csíkkozmásnál keddre virradóra: egy autó árokba sodródott és kigyulladt – tájékoztatott a Hargita megyei tűzoltóság sajtóosztálya.

Kigyulladt egy autó Csíkkozmásnál, ketten kórházba kerültek
2025. december 02., kedd

Új iskola építésére alkalmas területet keres a csíkszeredai önkormányzat

Hosszú távon egy új iskolaépület jelentene megoldást a csíksomlyói tanulók számára, ehhez keres alkalmas területet a csíkszeredai városháza. A diákok addig is az erdőalji konténeriskolában maradnak. Régi iskolájukban a jövőben paplakásokat hoznak létre.

Új iskola építésére alkalmas területet keres a csíkszeredai önkormányzat
Hirdetés