
A Marosvásárhelyi Fellebbviteli Bíróság elnöke lehet Andreea Ciucă, akit évekkel ezelőtt csúszópénz-elfogadás miatt letartóztattak, de az ügyről később kiderült, hogy hamis vádakra alapozták.
2011. március 23., 17:092011. március 23., 17:09
2011. március 23., 19:332011. március 23., 19:33
A Legfelsőbb Bírói Tanács (CSM) bírói részlege március 24-én, csütörtökön dönt arról, hogy a Maros Megyei Törvényszék korábbi elnökét hat hónapra kinevezi-e a fellebbviteli bíróság élére, egészen a február 23-ától megüresedett tisztség betöltésére kiírt versenyvizsga megszervezéséig. Horaţius Dumbravă bíró ekkor nyújtotta be lemondását. A CSM-nek március 21-én továbbították Andreea Ciucă nevesítését.
A bírónőt 2003. június 5-én tartóztatták le és otthonából börtönbe szállították csúszópénz-elfogadásért. A korrupcióellenes hatóság által ellene indított per során azonban a Legfelső Semmítő- és Ítélőszék bírái felmentették. Andreea Ciucă már letartóztatásakor összeesküvésre és hamis vádakra hivatkozott.
Szász önkéntes vett részt a Máltai Szeretetszolgálat által szervezett jótékonysági maratonon Marosvásárhelyen. Időseknek és árva gyerekeknek főztek, felkeresték a hajléktalanszállót.
Egyirányúvá alakítják Marosvásárhelyen a Papiu utcát a Negoj és a Hosszú utca közötti útszakaszon.
Szombaton fél tíztől fogadják az első korcsolyázókat a marosvásárhelyi várba felállított szabadtéri jégpályán. A hivatalos megnyitó csak december 5-én lesz.
Hat utas érintett abban a péntek reggeli autóbalesetben, amely Maros és Hargita megye határánál Szalárdon történt.
A gyalogosok fegyelmezettlensége miatti baleseteket szeretnék elkerülni, ezért oktató jelleggel tájékoztattak, illetve szabálysértő járókelőket bírságoltak az elmúlt héten – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.
Megtöltötték a marosvásárhelyi városháza nagytermét azok a lakók, akik a közlekedési bizottság döntéseihez kívántak hozzászólni. Az egyik vitatott témát a Kövesdomb lakónegyed egyes utcáinak egyirányúvá alakítása képezte.
Több jármű forgalmi engedélyét is bevonták a rendőrök a hétvégén Szászrégenben, ahol átfogó ellenőrzést végeztek. 128 személyt igazoltattak, 38 járművet állítottak meg és ellenőriztek, továbbá hat kereskedelmi egységet is vizsgáltak.
Kiosztották a 33. Alter-Native Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál díjait Marosvásárhelyen. A fesztivál fődíját idén egy magyar rendező alkotása nyerte el.
Idén országszerte már 150 tűzeset történt lakóépületekben, ebből 54 esetet a tisztítatlan vagy hibás kémény okozott, és két halálos áldozatot is követeltek már a lakástüzek idén Maros megyében. A megelőzésre hívták fel a figyelmet a tűzoltók.
Marosvásárhelyen december 5-én, a Mikulás érkezésének napján nyitják meg a karácsonyi vásárt a Színház téren.
szóljon hozzá!