
A szentléleki falunapok fénypontjaként Balázsi Dénes Székelyszentlélek díszpolgára címét vehette át a szervezőktől és Farkaslaka polgármesterétől, Albert Mátyástól.
2011. augusztus 15., 16:492011. augusztus 15., 16:49
2011. augusztus 15., 17:202011. augusztus 15., 17:20
A kitüntetett vasárnap személyesen kalauzolt az egy nappal korábban megnyílt községtörténeti tárlatának festményei, dokumentumai, oklevelei, megsárgult újságcikkei között. A nyugalmazott pedagógus volt a kiállítás kezdeményezője, hisz rég várta az alkalmat, hogy a falunak az öntudatát, honismeretét elmélyítsék. Megszervezését is fontosnak tartotta, mondván, hogy egy falunapnak nem csak miccsevésről és sörivásról kell szólnia.
„Amióta Farkaslaka központ, Szentlélek a perifériára szorult, kialakult itt egy bizonyos kisebbrendűségi érzés, így igen örültem, hogy akadt egy fiatal, tenni akaró, vállalkozókedvű csoport. Amikor melléjük álltam, még nem volt biztos, hogy mindenki akarja-e ezt az ünnepet, de mindenképpen szükség volt rá, erősíti a szentléleki tudatunkat, és hát a szórakozás szempontjából is eleget tesz ezeknek az igényeknek” – mondja a Balázsi Dénes, hozzátéve hogy Szentléleknek a Pünkösd a nagy ünnepe, melynek másodnapján annak idején a vidék falvai, a kecseti reformátusok, a szentmihályi unitáriusok, a malomfalvi katolikusok, a szentlélekiek kölcsönösen vendégül hívták egymást a település búcsús napjára. A díszpolgári cím újdonsült tulajdonosa úgy véli, mindkettőre lenne igény: Szentlélek pünkösdi ünnepe biztosan fennmarad, hisz évszázadokra tekint vissza, most van egy újabb formája is, az első próbálkozás talán meghozza a kedvet, a tanulságokat levonva bátrabban nekiállnak a következőnek. „Lefoglaltuk augusztusra ezt a napot, jó lenne, hogy megmaradjon” – vélekedik a falu díszpolgára.
Dolgoznak a székelymagyarosi kultúrotthon és a vele egybeépített régi iskola energiahatékonysági felújításán. A kivitelezést július 31-ig be kell fejezni, különben vissza kell fizetni a pályázaton nyert támogatást.
Két helyszínen is útlezárásra kell számítani Székelyudvarhelyen péntektől, a közúti infrastruktúra fejlesztése miatt.
A helyi idegenforgalom helyzete és az általános gazdasági nehézségek miatt újabb csoportos leépítés körvonalazódik Parajdon. A bányakatasztrófa óta a turizmus életben tartásáért küzdő település egyik turisztikai egysége került most nehéz helyzetbe.
Megnyitották a budapesti Petőfi Irodalmi Múzeum Írói naplókat bemutató vándorkiállítását szerdán délután Székelyudvarhelyen, a Haáz Rezső Múzeumnak otthont adó Haberstrumf-villában.
Ijesztő tények láttak napvilágot a Hargita Megyei Területi Közrendi Hatóság udvarhelyi ülésén: a fiatalok sokszor internetről rendelik az ellenőrizetlen összetételű szintetikus drogokat. Az áru önkiszolgáló csomagautomatákba érkezik, onnan veszik át.
Kerékpáros felvonulással, előadásokkal, filmvetítésekkel és családi programokkal várják az érdeklődőket a székelyudvarhelyi majálison, amely idén is a Szejkefürdőn lesz április 30-án és május 1-jén.
Megnyitják az írói naplókat bemutató vándorkiállítást, amely április 22-én érkezik Székelyudvarhelyre, a Haáz Rezső Múzeumba.
Megváltozik a 4-es autóbusz útvonala és menetrendje április 20-tól, a járat mindkét irányban érinti a Riverside lakóparkot Székelyudvarhelyen
Róth András Lajos nyugalmazott könyvtárőr tart előadást április 23-án, csütörtökön Székelyudvarhelyen.
Sporteseményekkel ünnepelt csütörtökön az idén 35 éves Hargita Megyei Csendőr-főkapitányság székelyudvarhelyi egysége. A cél az volt, hogy még jobban összekovácsolódjon a csapat, és fejlesszék kapcsolataikat a többi hatósággal.
szóljon hozzá!