
Csomagbontás. Előfordul, hogy szállítás során károsodik a megrendelt termék
Fotó: Barabás Ákos
Egyre több az online vásárlásokra vonatkozó fogyasztóvédelmi panasz Hargita megyében, de ez főként azzal magyarázható, hogy évről évre jelentősen nő az internetes kereskedelem mértéke környékünkön is. A vásárlók leggyakrabban a megrendelt termék késéséről tesznek bejelentést a fogyasztóvédelmi felügyelőségen.
2017. március 24., 12:112017. március 24., 12:11
Laurenţiu Moldovan, a Hargita Megyei Fogyasztóvédelmi Felügyelőség vezetője megkeresésünkre elmondta, a vásárlók leginkább arra panaszkodnak, hogy késik a megrendelt termék, illetve hogy a kereskedő nem térítette vissza időben az általuk visszaküldött termék árát. Laurenţiu Moldovan szerint gyakori probléma az is, hogy sok vásárló nem tudja, a termék visszaküldésekor a postaköltség legtöbbször a vásárlót és nem a szolgáltatót terheli, így visszaküldés esetén gyakori panasz a fogyasztók részéről, hogy nem kapták vissza a vásárlás teljes költségét. Egyébként véleménye szerint az online vásárlásra vonatkozó hazai szabályozások nagyon fogyasztóközpontúak.
Azt is megtudtuk, hogy a Hargita megyei fogyasztók a hazai internetes oldalakra szoktak panaszkodni, külföldiekre az utóbbi időben egyáltalán nem. Előfordul az is, hogy csomagolás vagy szállítás során megsérül, károsodik a megrendelt termék. A házhoz szállítással kapcsolatban Laurenţiu Moldovan elmondta, hogy míg a gyorspostákra sokan panaszkodnak, az államira szinte egyáltalán nem.
Számos esetben előfordul, hogy az árkedvezmény csupán a készlet erejéig tart, és ezt nem veszi észre a megrendelő, így utólag méltatlankodik – említett egy másik fogyasztói problémát a főfelügyelő. Vannak olyan esetek is, hogy a megrendelő várta a terméket, de az nem érkezett meg, hiszen csak a készlet erejéig tartott, amit a forgalmazó helyesen fel is tüntetett a weboldalon, ám a vásárló nem vette észre.
– szögezte le Moldovan. Hozzátette, a panaszokkal kapcsolatos eljárás már rutinszerűvé vált náluk, de a legtöbb eset egyedi, ezért egyenként kivizsgálják azokat.
Meg kell őrizni a csomagolást vagy sem?
Noha az eredeti csomagolás megőrzésére vonatkozóan tavaly enyhítettek a törvényen, jó tudni, hogy vannak termékek, amelyeket továbbra is csak az eredeti csomagolásban lehet visszaküldeni a forgalmazónak, ilyenek például a gyógyszerek – magyarázta Moldovan. Azt is elmondta, hogy a termék 14 napon belüli indoklás nélküli visszaküldése esetén is fontos, hogy az eredeti csomagolásban, bolti állapotban postázza azt a fogyasztó. Volt rá példa, hogy piszkosan, használtan küldtek vissza ruhaneműt, amiért nem volt hajlandó visszatéríteni a kifizetett összeget a kereskedő – tudtuk meg.
A Richter-skála szerint 3,3-as erősségű földrengés történt pénteken délelőtt 10 óra 35 perckor Buzău megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Kihallgatják pénteken a bukaresti ítélőtáblánál Horațiu Potrát abban az ügyben, amelyben távollétében elrendelték az előzetes letartóztatását, miután elmenekült Romániából.
Szaharai porral terhelt légtömeg vonul át Románia fölött november 21–23. között – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat. A porlerakódások elsősorban azokon a területeken lesznek jól láthatók, ahol esni fog.
Jogerőssé vált, hogy továbbra is hatósági felügyelet alatt marad Barti Tihamér, a Hargita megyei tanács tisztségéből felfüggesztett alelnöke. A fellebbviteli bíróság elutasította a fellebbezést, amelyben a kényszerintézkedés feloldását kérték.
Egységes fix díjat szabnak ki jövő évtől az Európai Unión kívülről érkező, 150 euró alatti csomagokra. A 25 lejes pluszköltség rátevődik az alacsony értékű Temu-, Shein- vagy AliExpress-rendeléseinkre.
Elutasította csütörtökön a Szeben megyei törvényszék a brassói regionális pénzügyi igazgatóság abbéli kérését, hogy zárolják Klaus Iohannis vagyonának egy részét.
Kimozdulni látszik a holtpontról a Lot 3-ként ismert, közel 50 kilométernyi útszakaszt magába foglaló útrendszer felújításának ügye Hargita megyében – számolt be erről Facebook-oldalán Bíró Barna Botond.
Alig több, mint egy hónap múlva alkalmazásba lép a gépjárműadózást szabályozó új törvény. Mi változik? Milyen tényezők alapján számítják ki az új gépjárműadót, kinek kedvez az új rendszer és milyen kategóriák esetében szűnik meg az adómentesség?
szóljon hozzá!