Eddig 400 tonna sódert és ugyanennyi sót szereztek be
Fotó: TEGA Rt.
Az elmúlt évekhez hasonlóan a TEGA köztisztasági vállalat hókotróinak útja idén is valós időben követhető lesz az interneten, valamint új típusú csúszásgátló anyagot szereztek be, ami kíméletes az autók fényezésével.
2023. november 16., 10:382023. november 16., 10:38
2023. november 16., 11:022023. november 16., 11:02
A cég tájékoztatása szerint tíz járművük áll készenlétben, hogy havazás esetén beavatkozzon, ugyanakkor
„Nem olyan anyaggal szórjuk az utakat, mint régen, apróbb méretű sóderről van szó, nem tesz kárt az autók fényezésében” – tudatta Máthé László igazgató, hozzátéve, hogy
A vállalat rendelkezik a kisebb utcák takarítására alkalmas géppel is, ugyanakkor a hóeltakarításnál a forgalmasabb utak élveznek prioritást. „Sepsiszentgyörgyön nem takarítunk minden utcát meg a hótól – itt a kisebb utcákra kell gondolni elsősorban.
– számolt be Máthé László.
Tíz jármű áll készenlétben, hogy havazás esetén beavatkozzon
Fotó: TEGA Rt.
Hangsúlyozta, hogy intenzív havazás esetén minden hókotró folyamatosan úton van, azonban nagy mennyiségű csapadék esetén a TEGA tíz járműve sem tudja teljes mértékben eltakarítani a havat az úttestről, viszont az utak ilyenkor is járhatók, csak nagyobb elővigyázatossággal kell közlekedni.
A hókotrókat ide kattintva a webcímen lehet követni. A belépéshez szükséges felhasználónév (user) TEGA23, a jelszó (password) pedig szintén TEGA23.
Hamarosan aláírhatják a finanszírozási szerződést a Fodor Sándor park felújítására, a munkálatoknak akár idén ősszel hozzá is foghatnak. A pályázat költségeinek módosítását rendkívüli ülésen kedden hagyta jóvá az önkormányzati képviselő-testület.
Nagypénteken mutatjuk be a csíkszentkirályi egyházközség összefogásával készült passió-filmet – egy különleges alkotást, amely a hit erejéből és a közösség elkötelezettségéből született.
Több alkalommal szervezi meg az Ég és Föld elnevezésű nagycsütörtöki koncertsorozatát az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány, amellyel a húsvétra hangolódhatnak Marosvásárhelyen, Sepsiszentgyörgyön, Székelyudvarhelyen, Kolozsváron és Nagyváradon.
Sikerült befogni négy medvét hétfőn este Marosvásárhelyen, az állatkert mellett, a Somostetőn. A hírt Kovács Mihály Levente, Marosvásárhelyen ideiglenesen megbízott polgármestere jelentette be.
Elfogadta a szenátus hétfői ülésén a kábítószerek vagy más pszichoaktív szerek hatása alatt történő járművezetés büntetéséről szóló törvénytervezetet.
Európa-szerte nőtt az elmúlt egy évben a kanyarós megbetegedések száma, és ez a tendencia Romániában fokozottan érvényesült – derül ki a Friedrich Ebert Alapítvány romániai irodájának adataiból.
Több mint hatszáz esetben bírságoltak gyorshajtókat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársai az elmúlt héten egy összehangolt akció részeként. Volt, akinek a jogosítványa bánta a sebességkorlátozások be nem tartását.
Székelyudvarhelyi, csíkszeredai, illetve sepsiszentgyörgyi diákokból álló csapatok foglalhatták el a dobogós helyeket a hétvégén lezajlott Pénzmágus verseny országos döntőjét követően – derül ki Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának közleményéből.
A Dunába zuhant egy kisbusz Mehedinți megyében, az Ilovița viadukt térségében. Egyelőre nincsenek információk arról, hogy voltak-e utasok a járművön.
Változékony időre lehet számítani a következő két hétben a régiók többségében, csapadék főként április 15–16-án, 18–20-án és 24-e után várható 0 derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) április 14–27. közötti időszakra szóló előrejelzéséből.
szóljon hozzá!