
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Egymás után két autóbaleset történt péntek este Maros megyében. Az egyik balesethez a mentőhelikoptert is riasztottak.
2023. június 23., 20:472023. június 23., 20:47
Lesodródott az úttestről egy személygépkocsi pénteken a Palotailva községhez tartozó Szalárdtelepen, a balesethez a mentőhelikoptert is riasztottak. A három eszméleténél levő utasnak felmérik az állapotát és elsősegélyben részesítik őket – tájékoztatott Călușeri Alexandra, a Maros megyei tűzoltóság szóvivője. A balesethez a régeni egység, és a dédai munkacsoport vonult ki.
Ugyanakkor Régenben, az Apalina utcában szintén balesethez riasztották a helyi tűzoltóságot. A balesetben két személygépkocsi volt érintett, négy utassal. Mindannyian eszméletüknél voltak, elsősegélyben részesítették őket.
A páciensek nem maradhatnak ellátás nélkül akkor sem, amikor nem működik az elektronikus egészségügyi kártyák rendszere, hangsúlyozta egy panasz nyomán a Székelyhonnak a Hargita Megyei Egészségbiztosítási Pénztár vezérigazgatója.
Egy disznó csatangolt csütörtök este a Marosvásárhely-Radnót közötti autópályán.
A városi autóbuszokon tapasztalt reggeli zsúfoltság elkerülése érdekében hétköznapokon 6.30 és 8.30 között ne lehessen használni az ingyenes nyugdíjas bérleteket – áll abban a határozat-tervezetben, amit a marosvásárhelyi tanácsosoknak kell megszavazniuk.
A sepsiszentgyörgyi mozi közelébe költözött a sepsiszentgyörgyi rendőrség, az új székházban fogadják a lakosságot is.
Adománygyűjtést szerveznek vasárnap a gyergyóalfalui Baricz Alfonz részére, aki munkavégzés közben szenvedett balesetet.
Vonatbaleset történt csütörtökön délután Szászrégenben, amelyben egy 43 éves nő életét vesztette.
Közbiztonsági fejlesztések indulnak Gyergyószentmiklóson, miközben a frissen bevezetett fizetéses parkolás első tapasztalatai alapján több szabályozást is módosított a képviselő-testület.
Letette csütörtökön a hűségesküt és román állampolgár lett Dominic Fritz temesvári polgármester, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke.
A kormány csütörtöki ülésén jóváhagyta, hogy az érettségin és a nyolcadikosok képességfelmérő vizsgáján 10-es átlagot elérő diákok pénzjutalomban részesüljenek.
Négy személyautó ütközött a Kovászna megyei Maksánál csütörtök délután. A mentés és a helyszínelés idejére forgalomkorlátozást vezettek be.
szóljon hozzá!