
Fotó: Kovászna Megyei Környezetőrség
Elütöttek egy medvét vasárnap hajnalban a háromszéki Mikóújfalu közelében. A Kovászna Megyei Környezetőrséget a rendőrség értesítette, a helyszínen megállapították, hogy a medve elpusztult az ütközés következtében. A környezetőrség kiállította a rendelkezést a tetem elszállítására és elhamvasztására.
2021. április 26., 12:292021. április 26., 12:29
2021. április 26., 12:402021. április 26., 12:40
Demeter Ferenc, Mikóújfalu polgármestere lapunknak elmondta, hétfőn reggel egy önkormányzati gépjárművel elszállítottak a kétéves állat tetemét a lemhényi krematóriumba. A hamvasztás költségeit az önkormányzat fizeti, a krematórium a tetem súlyának megfelelően állítja ki a számlát.
Mikóújfaluban jelezték a helyiek, hogy a település határában megjelentek a nagyvadak, több bocsos medvét is láttak, de idén medvetámadás még nem történt, vadkár sem keletkezett – mondta a polgármester.
A kormány elfogadta a gázolaj jövedéki adójának átmeneti csökkentéséről, valamint a Románia területén kitermelt kőolaj és az abból előállított energiahordozók értékesítéséből származó bevételekre kivetett szolidaritási hozzájárulásról szóló rendelet.
Elégtelennek tartja az kis- és középvállalkozásokat tömörítő IMM Románia elnöke a gázolaj jövedéki adóját literenként 30 banival csökkentő kormányintézkedést.
Ne bírságolják meg a járművezetőket, ha igazoltatáskor nem tudják felmutatni a jogosítványukat és a forgalmi engedélyt – javasolja tervezetében a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Alexandru Dimitriu.
Több mint háromezer lejes pénzbírságot kapott és felfüggesztették a jogosítványát annak a fiatal autóvezetőnek, aki – utasaival együtt – kiült a mozgó jármű ablakába, és úgy bulizott.
Rövid ideig tartott a kormány várva-várt üzemanyagpiaci beavatkozásának hatása, ugyanis nagypéntekre ismét 10 lej fölé ugrott egy liter gázolaj ára a székelyföldi töltőállomásokon.
Elképzelés már van, most a várható költségeket is tartalmazó számításokat kell elkészíteni a Csíkszeredában tervezett parkolóház számára. A város saját beruházásaként épülne, amelyhez finanszírozást is kell majd találni.
A szavazati jog hozzátartozik az állampolgársághoz, ezért élni kell vele – hangsúlyozza Kelemen Hunor RMDSZ-elnök, aki szerint minden jog annyit ér, amennyit érvényesíteni tudsz belőle.
Ilie Bolojan csütörtökön bejelentette, hogy a kormány 30 banival csökkenti a gázolaj jövedéki adóját, és ezt az intézkedést pénteken hagyja jóvá a kabinet.
Emelkedik a kulturális utalványok és a bölcsődei utalványok értéke, figyelembe véve az árak alakulását és az emberek szükségleteit – jelentette be csütörtökön a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
Demeter András kulturális miniszter csütörtökön üdvözölte a coțofenești-i aranysisak visszaszerzését, hangsúlyozva, hogy a holland félnek visszatérítendő összeget csak a műtárgyak restaurálásának befejezése után állapítják meg.
1 hozzászólás