
Fotó: Kristó Róbert
Egy súlyos betegségben szenvedő olvasónk elektronikus levélben kereste meg szerkesztőségünket, amelyben jelezte: még nem kapta meg a decemberi gondozói segélyt. A hölgy évek óta betegeskedik, jelenleg magatehetetlen, ezért gondozásra szorul.
2011. február 15., 17:082011. február 15., 17:08
2011. február 15., 19:392011. február 15., 19:39
Egy ideig a férje gondoskodott róla, de miután ő is megbetegedett, külső segítséget kellett igénybe venniük. „Kapok gondozói segélyt, igaz, nem sokat, de kipótolom, és így tudom fizetni az ápolót. Vagyis tudnám, ha rendszeresen kapnám. Előfordult, hogy négy hónapon keresztül nem érkezett meg a pénz. Jelen esetben a decemberit sem kaptuk meg” – áll a hölgy levelében.
A Marosvásárhelyi Polgármesteri Hivatal szociális osztályánál érdeklődve megtudtuk, a segélyt múlt héten utalták át. „Megközelítőleg négyszáznegyven személy részesül gondozói segélyben Marosvásárhelyen. A pénzt már átutaltuk, aki nem kapta meg, az a postán kell érdeklődjön” – nyilatkozta portálunknak Major Márta osztályvezető.
Bonyolult időszakot élünk, és politikai szempontból meglehetősen nehéz viselni ezt a terhet – jelentette ki Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes csütörtök este az Europa FM rádió adásában. Azt mondta, a koalícióból való kilépés kérdése nem merült fel.
Tavaly 2024-hez képest 0,6 százalékkal nőtt a román gazdaság, de technikai recesszióban zárta az évet, miután a harmadik negyedév után a negyedik trimeszterben is csökkent a bruttó hazai termék (GDP) – derül ki az Országos Statisztikai Intézet adataiból.
Nicușor Dan szerint Románia három-négy éven belül teljesítheti az euró bevezetéséhez szükséges feltételeket.
Lassult ugyan a növekedés, de még mindig magas a fertőző légúti megbetegedések száma Hargita megyében. A kisgyermekek körében sok az RSV-fertőzés, ami akár nagyon súlyos, intenzív terápiás ellátást igénylő megbetegedést is okozhat.
Nemzetpolitikáért felelős államtitkárként először látogatott Gyergyószentmiklósra Nacsa Lőrinc. Bejelentette, hogy a magyar kormány folytatja a Fogarasy Mihály Középiskola felújításának finanszírozását.
Technikai recesszióba került a romániai turizmus – nyilatkozta csütörtökön az Agerpresnek a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Szombaton rendezik meg Alsósófalván a 34. Hargita Megyei Farsangbúcsúztatót, ahol maskarások, táncosok és zeneszó tölti meg a utcákat. A felvonuló csoportok útvonalai a rendezvényhez készült térképeken követhetők, bármelyikhez lehet csatlakozni.
A helyi adók emelése ellen tüntettek csütörtökön az ország több városában a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) tagjai és szimpatizánsai.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) felszólította koalíciós partnereit, hogy hagyjanak fel a megszorító politikával, és az ország társadalmi és gazdasági realitásait figyelembe vevő strukturális reformok bevezetését támogassák.
Két, ötven év körüli férfit vettek őrizetbe Maros megyében, miután betörtek egy lakásba Sóváradon, ahonnan mintegy nyolcezer lej értékben loptak el tárgyakat.
szóljon hozzá!