
A kerekesszékesek is találhatnak munkát, de jó ha van segítség, aki közvetít köztük és a leendő munkaadójuk között. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Egy tucatnyi cég jelentkezett a fogyatékkal élő személyeknek szervezett marosvásárhelyi állásbörzére, amelyet szerdán délelőtt tartanak.
2024. november 26., 16:562024. november 26., 16:56
A marosvásárhelyi Alpha Transilvana Alapítvány által működtetett Atrium központ a megyei munkaügyi ügynökséggel közösen szervez állásbörzét fogyatékkal élő személyeknek szerdán 11 órától Marosvásárhelyen, a Mihai Eminescu Ifjúsági Házban.
Az Atrium Központ képviselője, Geanina Serban a Székelyhonnak elmondta:
Tavaly is volt hasonló kezdeményezésük, ami eredményes volt, hiszen mintegy hatvan olyan személy vett részt, aki rendelkezett fogyatékossági besorolással és munkaképes volt. A központ máskor is segít a sérült személyeknek, hogy munkát keressenek, tanácsokkal látják el őket,
Az illetékes elmondta, hogy az érvényes törvények értelmében, minden olyan cég, amelynek ötvennél több alkalmazottja van, köteles fogyatékkal élő személyt is alkalmazni. Ha ezt nem teszi, bírságot kell befizessen havonta az államnak.
A szerdai állásbörzére 12 cég jelentkezett, akik többek között
Bizonyos körülmények között ingyen igényelhető a telekkönyvi kivonat – hívta fel a figyelmet novemberi sajtóértekezletén Kovászna megye prefektusa.
Nicușor Dan államelnök szerdán kijelentette, hogy a Román Hírszerző Szolgálaton (SRI) belül lesz egy egység vagy egy osztály, amely a korrupció visszaszorításával foglalkozik majd.
Szomszédjához besurranó tolvajok miatt riasztotta a rendőrséget november 20-án egy sepsiszentgyörgyi férfi. Az eset végül szerencsésen zárult: a besurranókat, két fiatal lányt, lefülelték, a lakásból sem hiányzott semmi.
A tanárokra nem fog vonatkozni az állami fizetés és a nyugdíj halmozását szabályozó új tervezet – szögezte le szerdán Daniel David oktatási miniszter.
Civilizált lakossági fórum zajlott szerdán este Marosvásárhelyen, ahová több mint ötvenen jöttek el találkozni a polgármesterrel és az RMDSZ-es alpolgármesterrel. Szó volt a parkolóhelyekről, a zöldövezetekről és a hulladékgazdálkodásról is.
Az Európai Parlament európai uniós szinten egységesen 16 évben határozná meg a közösségimédia-platformok, videómegosztók és mesterséges intelligencián alapuló digitális társalkalmazások használatának alsó korhatárát.
Nicușor Dan államelnök „baleseteknek” minősítette az ország légterébe bekerülő, illetve a területére lezuhanó drónokat, hangsúlyozva, hogy a dezinformáló kampányok jelentik Oroszország Romániával szembeni valódi ellenséges megnyilvánulásait.
Elfogadta a parlament az Oroszország elleni szankciók megsértésének vagy kijátszásának büntetését szigorító törvénytervezetet – közölte szerdán Oana Țoiu külügyminiszter.
A szenátus és a képviselőház szerdai együttes ülésén elfogadta a 2025–2030 közötti időszakra szóló nemzetvédelmi stratégiát jóváhagyó határozatot. A dokumentumot Nicușor Dan államfő ismertette a plénum előtt.
A közúti beruházásokért felelős társaság (CNIR) szerdán két újabb szerződést írt alá összesen közel 6 milliárd lej értékben további 47 kilométer autópálya megtervezésére és kivitelezésére.
szóljon hozzá!