
Fotó: Boda L. Gergely
Kincses Előd ügyvéd és néhány marosvásárhelyi civil szervezet szerint a Somos-tetőn keresztül megépítendő terelőút káros lehet a megyei és a sürgősségi kórház betegei, illetve alkalmazottai számára, mivel a valamikori csendes övezetbe – ami már ma sem az – vezetnék a kamionforgalmat. Ezenkívül a „szózsonglőrködést” is kifogásolják. A városháza elutasítja a vádakat.
2010. április 21., 11:332010. április 21., 11:33
2010. április 21., 12:302010. április 21., 12:30
Fotó: Boda L. Gergely
A marosvásárhelyi önkormányzat által elfogadott nyomvonal szerint a Tudor lakónegyedet (Jeddi út) a kórházzal a Somos-tetőn keresztül összekötő új út a megyei kórház közvetlen közelében haladna el, Kincses-Ajtay Mária, a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem toxikológiai tanszékének vezetője és a néhány civil szervezeti vezető szerint azonban ez roppant káros lenne a betegekre nézve.
Fotó: Boda L. Gergely
Fotó: Boda L. Gergely
A Mihály-fivérek története a kitartásról és az álmaikért vívott mindennapi harcról szól. A három marosvásárhelyi testvér versenysportszerűen taekwandozik, miközben édesanyjuk minden erejével támogatja őket ezen az úton, amely rengeteg áldozattal is jár.
Több jármű forgalmi engedélyét is bevonták a rendőrök a hétvégén Szászrégenben, ahol átfogó ellenőrzést végeztek. 128 személyt igazoltattak, 38 járművet állítottak meg és ellenőriztek, továbbá hat kereskedelmi egységet is vizsgáltak.
Kiosztották a 33. Alter-Native Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál díjait Marosvásárhelyen. A fesztivál fődíját idén egy magyar rendező alkotása nyerte el.
Ismét virágkorát éli az a fajáték, amely egy madzaggal összekötött kalapácsszerű részből és egy lyukas golyóból áll. A kendama játék azonban több iskolában tiltólistára került sérülésveszélyre hivatkozva.
Idén országszerte már 150 tűzeset történt lakóépületekben, ebből 54 esetet a tisztítatlan vagy hibás kémény okozott, és két halálos áldozatot is követeltek már a lakástüzek idén Maros megyében. A megelőzésre hívták fel a figyelmet a tűzoltók.
Marosvásárhelyen december 5-én, a Mikulás érkezésének napján nyitják meg a karácsonyi vásárt a Színház téren.
Beleesett a Turbina-csatornába egy személy Marosvásárhelyen szombat délelőtt, a tűzoltóknak sikerült kimenteniük őt.
Újabb művészeti tárlatnak ad otthont a marosvásárhelyi Studium HUB kiállítóterme november 21-től: Lukács Adél Vanda képei segítséget nyújtanak az önreflexióra, a gyász feldolgozására és a belső béke keresésére.
Egy személyt súlyos, kettőt közepesen súlyos sérülésekkel szállítottak kórházba szombat hajnalban Szászrégenben, miután közúti balesetet szenvedtek.
Mégsem lesznek egyirányúak egyelőre a Kaptatós, a Cseresznyés és a Dévai utcák Marosvásárhelyen. Az ügyet hétfőn 13 órakor ismét megtárgyalja a Közlekedési Bizottság nyilvános ülés keretében.