A vendégéjszakák számát kellene még növelni. Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
A világjárvány okozta bizonytalan helyzet ellenére is növekedett tavaly Háromszék turizmusa – derült ki a Kovászna Megye Turizmusáért Egyesület jelentéséből, amely az Országos Statisztikai Hivatal adataira alapoz.
2022. január 27., 16:332022. január 27., 16:33
2022. január 27., 16:352022. január 27., 16:35
Az elmúlt év első kilenc hónapjáról érkeztek eddig adatok: míg 2019 első kilenc hónapjában 101 877 turistát regisztráltak, 2020-ban 57 648-at, 2021-ben pedig ez a szám 102 601-re nőtt.
A vendégéjszakák számában, a megyében eltöltött üdülések időtartamát is figyelembe véve viszont továbbra is egy 15 százalékos visszaeséssel nézünk szembe a tavalyelőtti évhez képest, aminek oka elsősorban a kevesebb számú, hosszabb tartózkodást igénylő kovásznai szociális kezeléscsomagokban keresendő” – emelte ki Godra Árpád, a Kovászna Megye Turizmusáért Egyesület igazgatója.
ami egy Háromszékhez hasonló, kis kiterjedésű megye esetében kimagasló számnak mondható. Ugyanez a szám 2019-ben 1,8 volt.
Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke szerint, ha a koronavírus-járványnak van pozitív hatása a turizmust illetően, akkor az, hogy nőtt a szabadidős, természetközeli tevékenységek iránti kereslet. „Megyénknek ez előnyös változás, természeti adottságai és települési berendezkedése egyaránt lehetővé teszi, hogy ezt a trendet kihasználja” – tette hozzá a tanácselnök.
Idén továbbra is arra törekednek, hogy növeljék a vendégéjszakák számát, kommunikációs és népszerűsítő kampányokat bonyolítanak le, megcélozva a megyén kívüli piacot – mondta még el Godra Árpád.
A marosvásárhelyi magyar közösség ünnepét, a Vásárhelyi Forgatagot idén augusztus 27–31. között szervezik meg, idén pedig a „vásárhelyiség” köré épül. A tizenkettedik családi rendezvényen mindenki talál magának való programot idén is.
Hatvanmillió lejből újítják fel a Csíkszentmártoni Korai Fejlesztő és Rehabilitációs Központot. Hargita Megye Tanácsa és a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház partnerségben pályázott európai uniós és kormányforrásokra.
Idén 23 Hargita megyei templom és műemlék felújítására, restaurálására biztosít 1,6 millió lejt Hargita Megye Tanácsa – soron kívüli ülést tartottak pénteken.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet. A bruttó átlagbér 9187 lej volt májusban, 228 lejjel kisebb, mint az előző hónapban.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország 16 megyéjére.
Székelyudvarhelyen jelenleg több helyszínen is javában zajlanak a munkálatok a nagy mobilitási projekt részeként, így a közlekedőknek érdemes figyelni az időszakos korlátozásokra. Mutatjuk, hol vannak korlátozások, és mi szabadul fel a közeljövőben.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közölt adatai szerint az elmúlt egy évben a friss gyümölcsök és a vasúti szállítás drágult a legnagyobb mértékben, míg a cukor vagy a földgáz ára kisebb volt idén júniusban, mint egy évvel korábban.
Akit érdekel őseink történelme – legyen szó az ősi vallásról, lovas népünk mibenlétéről vagy a korai magyar hősök történelmi szerepéről –, annak idén is ott a helye a 2025. augusztus 8–10. között tartott VIII. Ősök Napja ünnepen.
Elérhető a Határtalanul program legújabb pályázata csütörtöktől – jelentette be a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára csütörtökön Sátoraljaújhelyen, a Rákóczi-táborban tartott sajtóeseményen.
Lépfenefertőzéssel (anthrax) kezelnek két személyt a bukaresti Matei Balș járványtani intézetben – közölte csütörtök este az egészségügyi minisztérium.
szóljon hozzá!