
Csak 8-9 óra között van ügyfélfogadás az egészségbiztosító pénztárnál
Fotó: Haáz Vince
Hoppon maradtak azok a marosvásárhelyiek és Maros megyeiek, akik csütörtökön délelőtt, kora délután szerették volna ügyes-bajos dolgaikat intézni a megyei egészségbiztosító pénztárnál. Zárt ajtó fogadta őket, kiderült, hogy sztrájkolnak az alkalmazottak.
2023. november 02., 14:512023. november 02., 14:51
Az országos egészségbiztosító pénztár szakszervezete szerdán este közleményben számolt be arról, hogy csütörtöktől mind a fővárosi, mind a megyei pénztárak alkalmazottai beszüntetik a munkát.

Határozatlan ideig felfüggeszti az ügyfélszolgálati tevékenységet november 2-ától, csütörtöktől az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS), valamint annak bukaresti és megyei kirendeltségei.
Maros megyében az egészségbiztosító pénztár marosvásárhelyi, Iskola utcai székháza előtt csütörtökön délelőtt kisebb sor alakult ki, hiszen az ügyintézésre érkezőket zárt ajtó fogadta.
A megyei pénztár aligazgatója, Manuel Butiulcă a sajtónak elmondta, az alkalmazottak azért elégedetlenek, mert hat éve nem emelték a bérüket, ezért egyre többen felmondanak, más munkahelyet keresve. A Maros megyei pénztárnál hetven állás van, ebből tíz nincs betöltve, és a túlórákat sem tudják kifizetni.
Fotó: Haáz Vince
Az aligazgató kiemelte, hogy
A megyei egészségbiztosító pénztárak alkalmazottai meghatározatlan időre függesztették fel a munkát és a szakszervezeti képviselők egyeztetéseket kezdeményeztek a kormánnyal.
Újraválasztották Orbán Viktort a Fidesz elnökének, a párt szombaton Budapesten megtartott 32. tisztújító kongresszusán. A küldöttek titkos szavazáson 737 érvényes voksból 729-cel erősítették meg tisztségében az egyetlen jelöltként induló pártelnököt.
A Fidesz szombati tisztújító kongresszusán Orbán Viktor elismerte, hogy a választási vereségért őt terheli a felelősség, ugyanakkor bírálta az új kormány politikáját, és arról beszélt, hogy az ország politikai és gazdasági káosz felé tart.
A bányászjárás áldozatai előtt tisztelgett szombaton Nicușor Dan államfő Bukarestben. Az elnök szerint az 1990-es események a román demokrácia egyik legsötétebb fejezetét jelentik.
Június 13-tól életbe léptek a közösségi együttélési normák megsértéséről szóló törvény módosításai, amelyek szigorúbb fellépést tesznek lehetővé a szomszédokat zavaró magatartásokkal szemben.
Negyvenhárom személyt evakuált a katasztrófavédelem szombat reggel egy temesvári négyemeletes tömbházból, miután az egyik földszinti lakásban robbanás történt, amelyet tűz követett.
Életének 86-ik évében elhunyt Nagy Antal csíkszeredai pedagógus, a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium egykori matematika- és fizikatanára.
Benyújtották az Országgyűlésnek a közmédia átalakítására vonatkozó törvényjavaslatot pénteken, a javaslat teljesen átszervezné a közmédia intézményrendszerét.
Ismét 9 lej alá csökkent a standard benzin literenkénti ára a romániai töltőállomásokon, miután az elmúlt napokban mindegyik kúthálózat jelentősen mérsékelte árait. Gázolajat továbbra is 9 lej fölötti áron tankolhatunk.
Négy férfinél tartottak házkutatást a Kovászna megyei rendőrök Maros és Beszterce-Naszód megyében: az illetőket azzal gyanúsítják, hogy ellopták egy 84 éves sepsiszentgyörgyi nő 14 ezer eurós megtakarítását.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) nem szavaz bizalmat a parlamentben Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök kormányának – közölte Dominic Fritz pártelnök az alakulat Politikai Bizottságának pénteki ülése után.
szóljon hozzá!