
A nyertes pályázatok között volt a Solidaris Egyesület Fagypont alatt nevet viselő missziója is. Archív
Fotó: Haáz Vince
Fogyatékkal élőknek, krízishelyzetben lévőknek, hajléktalanoknak, függőségtől szenvedőknek segítenek azok a marosvásárhelyi egyesületek és alapítványok, amelyek vissza nem térítendő támogatást kaptak a marosvásárhelyi polgármesteri hivataltól. A várostól kapott támogatást többen létfontosságúnak nevezték.
2022. augusztus 16., 19:012022. augusztus 16., 19:01
A marosvásárhelyi polgármesteri hivatal idén második alkalommal hirdette meg a Társadalmi összetartás a közösségért nevű pályázatát a városban működő szociális alapítványok és egyesületek részére. A kiírás célja az volt, hogy
Mint megtudtuk, tavaly 800 ezer lej állt az alapítványok és egyesületek rendelkezésére, de csak 500 ezret pályáztak meg. Idén egymillió lejt foglaltak bele erre a célra a helyi költségvetésbe, de mivel az elvártnál több pályázat érkezett, ezt megemelték, így
Idén 46 pályázatot nyújtottak be, ebből 43-at fogadtak el és támogatnak a helyi költségvetésből.
A pályázók közül van néhány egyesület és alapítvány, amely az átlagnál nagyobb összeget nyert. Például a sérültekkel és a krónikus betegekkel foglalkozó HIFA Egyesület két pályázatára is 70 ezer lejt kapott, de a függőket és családjaikat támogató Bonus Pastor Alapítványnak is van egy hasonló értékű nyertes pályázata.
Az Ügyes Kezek Alapítvány a fogyatékkal élő felnőtteknek létrehozott Péter Otthona is jelentős támogatáshoz jutott, de a Lazarenum Alapítvány Lídia Gyermekotthonában is bővíthetik a szociális szolgáltatásokat a várostól kapott támogatásnak köszönhetően.
A HIFA Egyesület képviselője, Csata Éva a Székelyhonnak elmondta, nagyon fontos számukra a két nyertes pályázat, mivel
így két év alatt egyre kevesebben és kevesebbel tudták támogatni a munkájukat.
Az általunk megkérdezett egyesületek képviselői egybehangzón azt mondták, hogy bár több kis programjuk van, ezekkel mind-mind olyan réteget érnek el, akiknek nagy szükségük van a segítségre. Foglalkozásokat szervezhetnek a különböző függőségtől szenvedő személyek hozzátartozóinak, gyermekeinek; továbbá képzéseket tartanak azoknak, akik sérült személyekkel foglalkoznak, hogy még jobban el tudják végezni azt a szolgálatot, amit vállaltak.
A városházától kapott támogatásnak köszönhetően meleg ételt tudnak biztosítani a rászoruló gyermekeknek, vagy kutyaterápiás foglalkozásokat a sérült kiskorúaknak. A nyertes pályázatok között volt a Solidaris Egyesület két programja is: a telefonos segélyszolgálat és a hajléktalanok számára szervezett Fagypont alatt nevet viselő misszió is.
A kártya története legalább háromezer éves múltra tekint vissza, Európában a 14. századtól kezdett elterjedni. Az ördög bibliájának, merthogy így is nevezték, 190 éve magyar változta is ismert, amelynek napját 2013 óta december 29-én tartjuk.
Cáfolta hétfőn az oktatási minisztérium azokat a nyilvánosságban megjelent információkat, amelyek szerint a 2025–2026-os tanévben az előző tanévhez képest mintegy 30 ezerrel csökken a tanári állások száma.
Gyergyószentmiklósra hazatérve nagyszabású koncerttel zárta a 2025-ös évet a 4S Street zenekar szombaton.
Nehéz hetek előtt áll a torjai férfi, akinek házában december 27-én tűz keletkezett. A baj pillanatok alatt bekövetkezett: előbb az áram ment el, röviddel ezután robbanást hallott, ekkor gyúlt meg otthonának tetőtere.
Január első napjaiban érkezik a Quadrantidák meteorraj, továbbá egy látványos négyes együttállás is megfigyelhető lesz az éjszakai égbolton – közölte a Svábhegyi Csillagvizsgáló hétfőn az MTI-vel.
Románia nagy részén az év végéig hideg marad az időjárás, de 2026 első napjaiban melegedni kezd, a legmagasabb nappali hőmérséklet el fogja érni a 11 Celsius-fokot, majd újabb lehűlés következik.
Közös közleményt adott ki hétfőn az alkotmánybíróság legutóbbi üléseit bojkottáló négy alkotmánybíró a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó tervezettel kapcsolatos beadvány tárgyalásának sorozatos elhalasztásáról.
Több mint egymillió euró értékű vagyont akart megszerezni az a nő, akit azzal gyanúsítanak, hogy a nagydisznódi városi kórház egyik ápolónőjének segítségével megölte az anyját.
Ittas sofőrök, felfüggesztett jogosítványok, valamint súlyos közlekedési baleset is szerepel a Hargita megyei rendőrség karácsonyi mérlegében.
Súlyos közlekedési baleset történt vasárnap hajnalban a bukaresti Egyesülés (Unirii) aluljáróban: egy személygépkocsi nekiütközött az elválasztófalnak, majd felborult. A becsapódás nyomán az autó vezetője megsérült, kórházi ellátásra szorult.
szóljon hozzá!